Właśnie ukazała się najnowsza edycja Księgi Rekordów Guinnessa 2021
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
Dokładnie 17 września 2020 roku swoją oficjalną premierę miało najnowsze wydanie Księgi Rekordów Guinnessa 2021.
Wydanie liczy 256 stron, pełnych najciekawszych i najbardziej niesamowitych rekordów Guinnessa z całego świata. Księga Rekordów Guinnessa 2021 tradycyjnie została wydana w formacie A4, w twardej oprawie.
Księgę 2021 w angielskiej wersji językowej można już zamówić na Amazonie. Osobom poszukującym polskiej wersji językowej Księgi 2021 spieszymy z informacją, że takiego wydania nie ma. Ostatnia polskojęzyczna Księga Rekordów Guinnessa ukazała się w 2011 roku i od tego momentu nie wznowiono publikacji polskiego wydania.
Jak relacjonuje redaktor naczelny Księgi Rekordów Guinnessa – Craig Glenday: “Tegoroczna edycja Księgi powstała w najbardziej niezwykłych okolicznościach. W połowie jej pisania świat wywrócił się do góry nogami przez globalną pandemię koronawirusa, jednak nawet te okoliczności nie powstrzymały ludzi przed biciem rekordów. W edycji 2021 można znaleźć wybuchową mieszankę niesamowitych osiągnięć, niesamowitych możliwości ludzkiego ciała oraz nowinek ze świata nauki, sportu, gier, muzyki i filmów. Dzięki wyjątkowym możliwościom śmiałków z całego świata możemy zabrać naszych czytelników w rekordową podróż rozpoczynającą się od lokalnych dzielnic, a sięgającą po najdalsze zakątki Układu Słonecznego. Zapnijcie pasy i przygotujcie się na niesamowite przeżycia z Księgą Rektorów Guinnessa 2021”
Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/ksiega-rekordow-guinnessa-2021/

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.