Współpraca organizacji z biznesem i administracją – EUROPEJSKI Kongres gospoda
OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.
Fałata 2
02-534 Warszawa
pr|openmindedgroup.pl| |pr|openmindedgroup.pl
602600867
openmindedgroup.pl
Dorobek trzech dekad w budowaniu kapitału społecznego i podstaw społeczeństwa obywatelskiego to przede wszystkim zasługa organizacji pozarządowych. O współpracy organizacji z biznesem i administracją mówił podczas sesji pt. „Trzeci sektor” Jan Król, ekspert BCC ds. gospodarki, społeczeństwa i polityki.
Ryzyka związane z ochroną środowiska naturalnego, kwestiami społecznymi, a także ładem korporacyjnym stawiają przedsiębiorstwa na całym świecie przed nowymi wyzwaniami. Współczesne firmy powinny rozwijać się w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Sprzyjają temu standardy ESG. Dostosowanie się do nowych regulacji oznacza dla firm zarówno dostosowanie na poziomie prawnym, jak również konieczność realnej oceny wpływu firm na ich otoczenie i wdrożenie odpowiednich strategii rozwoju.
W dyskusji „Trzeci sektor” poruszono m.in. tematy związane z finansowaniem działalności organizacji pozarządowych, w tym instytucjonalną i społeczną kontrolą przydzielania i wydatkowania środków publicznych.
Organizacje pozarządowe są dla biznesu jak świeże powietrze. Niestety, rząd i bardzo często samorządy, odnoszą się z dystansem do tych organizacji, widząc w nich konkurencję, a nie partnera – podkreślał Jan Król – ekspert BCC ds. gospodarki, społeczeństwa i polityki.
Działania CSR wpisane są w DNA Business Centre Club, którego misją jest dbałość o społeczne zaangażowanie przedsiębiorców, propagowanie ich działalność, a także zachęcanie przedsiębiorców do zaangażowania we współpracę z trzecim sektorem. Od początku swojego istnienia Business Centre Club pomaga instytucjom charytatywnym, współpracuje z organizacjami pozarządowymi, wspiera akcje społeczne, patronuje przedsięwzięciom edukacyjnym. Jest to kilkaset inicjatyw rocznie.
Pragnąc uhonorować osoby zaangażowane społecznie Business Centre Club ustanowił Medal Solidarności Społecznej. W jednej ze swoich opinii Europejski Komitet-Ekonomiczno-Społeczny w Brukseli stwierdza: „...Godną wspomnienia wzorcową inicjatywą mającą na celu mobilizowanie przedsiębiorców i władz publicznych jest Medal Solidarności Społecznej przyznawany przez Business Centre Club – jedną z największych organizacji przedsiębiorców w Polsce. Jest to specjalna nagroda, którą wyróżniane są osoby propagujące m.in. ideę odpowiedzialności społecznej biznesu. Medale wręczane są w obecności setek menedżerów, ministrów, członków korpusu dyplomatycznego, premiera, a nawet prezydenta Rzeczypospolitej, przewodniczącego Komisji Europejskiej lub przewodniczącego EKES-u”.
BCC prowadzi również projekt „Firma Dobrze Widziana”, w którego ramach realizowana jest kampania edukacyjna mającą poszerzać w środowisku przedsiębiorców wiedzę z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, wskazywać różne obszary ESG, łamać stereotypowe opinie na ten temat i promować działania podnoszące adaptacyjność przedsiębiorstw w oparciu o zasady CSR.
https://www.youtube.com/watch?v=8N1ViX5gTM4&t=1s

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.