Z wiosną do Wola Parku wraca Veturilo
Miłośnicy rowerów wybierający się na zakupy lub wydarzenia kulturalne organizowane w Wola Parku będą mogli dostać się do niego w wygodny i ekologiczny sposób. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, Wola Park wspólnie z Veturilo uruchomił nową stację rowerową przy centrum handlowym.
Dzięki otwarciu stacji metra Ulrychów, Wola Park stał się jednym z najlepiej skomunikowanych centrów handlowych. Teraz codzienne zakupy z wykorzystaniem zrównoważonych metod transportu stały się jeszcze dostępniejsze za sprawą zmodernizowanej stacji Veturilo tuż przy Wola Parku.
„Obecnie, coraz większy nacisk kładziemy na zmniejszanie śladu węglowego. Dlatego, wraz z partnerami, dążymy do tego, aby nasza działalność była neutralna dla klimatu, również w kontekście dojazdów klientów. Jako Wola Park chcemy inspirować do prowadzenia bardziej zrównoważonego stylu życia poprzez dokonywanie wyborów przyjaznych dla planety. Zmodernizowana stacja Veturilo to nasz kolejny krok na tej drodze. Mamy nadzieję, że będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem” – mówi Anna Bozhenko, Dyrektorka Centrum Handlowego Wola Park.
W ramach obowiązującej do 2028 roku umowy z miastem, 300 stacji Veturilo, sfinansowanych przez Warszawę, znajdzie się w każdej z 18 dzielnic. Pozostałe stacje, a wraz z nimi dodatkowe rowery, powstają we współpracy z innymi podmiotami, tak jak w przypadku zlokalizowanej przy Wola Park strefy Veturilo. Jest to już 35 stacja na terenie dzielnicy co sprawia, że tuż za Śródmieściem dostępność Warszawskiego Roweru Miejskiego na Woli jest najwyższa.
„Rowery miejskie dostępne w Warszawie to fabrycznie nowe jednoślady a 10 proc. całej floty będzie mieć wspomaganie elektryczne. Oznacza to, że na start udostępnionych zostało 2700 tradycyjnych rowerów i 300 elektryków, które mają wymienną baterie – poprzednie 100 elektryków było ładowane tylko w 10 stacjach dla nich przeznaczonych – co wykluczało je z użytkowania na terenie całego miasta. Bezpowrotnie zniknęły również elektrozamki, do których trzeba było w poprzednich latach wprowadzać rowery. Ich miejsce zajmuje blokada typu O-lock, która jest wbudowana w tylne koło każdego roweru. Zamek ma również funkcję umożliwiającą bezpieczny postój bez kończenia wypożyczenia” – dodaje Cezary Dudek, Rzecznik Prasowy Veturilo.
Na terenie Wola Parku znajdują się również odświeżone pod koniec zeszłego sezonu samoobsługowe stacje napraw - jedna przy sklepie EMPIK, druga tuż obok drogerii Rossmann. Punkty wyposażone zostały we wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do usunięcia drobnych usterek.
Pełna lista stacji Veturilo oraz informacje o zmianach wobec poprzedniego systemu dostępne są na stronie: https://veturilo.waw.pl/mapa-stacji/
***
Więcej informacji:
Natalia Kowalczyk
e-mail: natalia.kowalczyk@havas.com
nr tel.: +48512021090
Wiktoria Machul
e-mail: wiktoria.machul@havas.com
nr tel.: 603 639 103
O Wola Parku:
Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie posiada ponad 200 punktów usługowych oraz sklepów z odzieżą, obuwiem, akcesoriami, kosmetykami, elektroniką, artykułami sportowymi, spożywczymi i wyposażeniem wnętrz. W Wola Parku mieści się też punkt odbioru zamówień IKEA, Multikino, klub fitness Zdrofit, hipermarket Auchan, Castorama, a także komfortowa strefa co-workingu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa oraz stacja rowerowa Veturilo.
Wola Park jest jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest skwer – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew. Część z nich sadzona była jeszcze w XIX wieku. Park jest miejscem spotkań i odpoczynku mieszkańców dzielnicy.
Wola Park jest otwarty na potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy i lokalnymi instytucjami kulturalnymi oraz aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa. Od kilku lat priorytetowe dla Wola Parku są tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, ekologią, zmianami klimatu oraz zero waste. Od października 2021 roku na jego terenie działa Współdzielnik, czyli pierwsze w Polsce Miejsce Aktywności Lokalnej zlokalizowane w centrum handlowym. Powstał, aby edukować na temat zrównoważonej konsumpcji i ograniczania ilości wyrzucanych przedmiotów.
O Ogrodach Ulricha:
W październiku 2022 roku zakończył się proces rewitalizacji Ogrodów Ulricha, dzięki czemu przestrzeń dawnego gospodarstwa ogrodniczego, znajdującego się na terenie Wola Parku, odzyskała swój dawny blask. Włączone w proces inwestycyjny zostały zabytkowe: park, willa oraz szklarnie. Firma Ingka Centres Polska, właściciel centrum handlowego Wola Park, stworzyła przestrzeń, która łączy społeczną użyteczność z funkcją handlowo-gastronomiczną. Ogrody Ulricha w nowej odsłonie to kompleks pełen zieleni, pysznego jedzenia i relaksu – niepowtarzalne miejsce spotkań dla młodszych i starszych mieszkańców Woli i nie tylko.
O Ingka Centres:
Ingka Centres należy do Grupy Ingka (którego częścią są również IKEA Retail oraz Ingka Investments). Ma już ponad 40-letnie doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu centrami handlowymi. Współpracuje dziś z ponad 3000 marek w 44 centrach handlowych należących do jej portfolio, które są obecne na 15 rynkach. W swoich miejscach spotkań gości i obsługuje ponad 370 milionów klientów rocznie. Ingka Centres tworzy je współpracując z lokalnymi społecznościami, a także najemcami i partnerami, by jej miejsca spotkań miały emocjonalne znaczenie, przekazywały wartości i budowały więzi społeczne. www.ingkacentres.com.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.