Komunikaty PR

Zgłaszanie szkód przez aplikację w aplikacji Arval

2020-06-04  |  14:00
Biuro prasowe

Kierowcy flotowi korzystający z samochodów dostarczonych przez Arval mogą już zgłaszać szkody przez aplikację mobilną. Dzięki aplikacji My Arval Mobile można szybciej i prościej załatwić formalności, które wcześniej wymagały wypełniania dokumentów. Zdjęcia uszkodzeń także przesyłane są zdalnie, przez co części niezbędne do naprawy serwis zamówi z wyprzedzeniem, bez konieczności wizyty w warsztacie.

- Kierowca po kolizji może być zdenerwowany lub rozkojarzony – to moment, w którym chcemy zapewnić mu pełne wsparcie. Moduł zgłaszania szkód został zaprojektowany w taki sposób, by krok po kroku przeprowadzić go nie tylko przez proces zgłoszenia szkody, ale też pomóc mu zabezpieczyć miejsce wypadku. Postawiliśmy na krótkie, jasne komunikaty, proste pytania i bardzo intuicyjny wygląd aplikacji. Cały proces zgłoszenia szkody zajmuje najwyżej kilka minut tłumaczy Anna Karnicka Driver Desk Manager w Arval.

Do zgłoszenia szkody, kierowca potrzebuje jedynie smartfona z zainstalowaną aplikacją My Arval Mobile i dostępem do internetu. Miejsce kolizji i rodzaj zdarzenia nie mają znaczenia. Nowa funkcjonalność w pierwszej kolejności dostępna jest dla klientów Arval, którzy użytkują pojazdy ubezpieczone przez Arval. Planowane jest stopniowe obejmowanie usługą na pozostałych pojazdów we flocie.

Kilka kroków w aplikacji
Po otwarciu zakładki w My Arval Mobile, kierowca najpierw otrzyma wskazówki, jak postępować tuż po kolizji. To krótka i prosta instrukcja, która pomoże zachować bezpieczeństwo, pozostawić auto w odpowiednim miejscu oraz właściwie oznaczyć miejsce zdarzenia. Jedno kliknięcie wystarczy by połączyć się z odpowiednim numerem alarmowym lub serwisem Arval Assistance. Jeśli kierowca czuje się dobrze i jest bezpieczny, może wykonać dalsze kroki by zgłosić szkodę zdalnie.

By przejść do modułu rejestracji szkód należy wybrać ikonę zgłoszenia szkody. Następnie udzielić odpowiedzi na pytania o miejsce wypadku lub stłuczki i uzupełnić dane osoby kierującej autem. Później – jednym kliknięciem – wybierać rodzaj kolizji, np. uszkodzenie szyby, wypadek z udziałem innego auta czy zderzenie z drzewem. Kolejny krok to oznaczenie na prostym schemacie uszkodzeń samochodu i wykonanie zdjęć. - Dobre zdjęcia to szansa na zaoszczędzenie czasu – informuje Przemysław Gazda Head of Technical Department w Arval. – Dzięki nim możemy, analizując zakres uszkodzeń, wskazać odpowiedni serwis i zamówić właściwe części z wyprzedzeniem. Dla kierowcy oznacza to o jedną wizytę w warsztacie mniej i krótszy czas oczekiwania na powrót naprawionego pojazdu – dodaje.

Po dokonaniu tych formalności, które nie powinny zająć więcej niż 2-3 minuty, kierowca może wybrać preferowane miejsce i datę oględzin auta w serwisie i finalnie utworzyć zgłoszenie. Formalnie nie różni się ono niczym od tradycyjnie wypełnionego, papierowego dokumentu.

 

Zgłaszanie szkód to kolejna opcja dodana do aplikacji My Arval Mobile, która ułatwia zdalne załatwianie spraw związanych z użytkowanym samochodem. Dotychczas za pomocą smartfona możliwy był m.in. wybór zakładu wymiany opon i umówienie wizyty z odpowiednim wyprzedzeniem. Aplikacja gromadzi także najważniejsze informacje o aucie, zapewnia bezpośredni dostęp do podstawowych dokumentów pojazdu i umożliwia przechowywania kopii ważnych dokumentów kierowców.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego
Motoryzacja Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
2024-12-16 | 19:30

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę

Allianz Partners, światowy lider w dziedzinie ubezpieczeń i usług assistance oraz Mazda Motor Europe zawarły nową umowę partnerską w zakresie pomocy drogowej. Umowa konsoliduje i ujednolica

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.