Zmiany organizacyjne w Danfoss gwarantujące przyszły wzrost
Danfoss wdraża nową strukturę grupy łącząc ze sobą segmenty Heating oraz Cooling, które od tej pory działać będą pod szyldem Danfoss Climate Solutions. Decyzja ta ma na celu zwiększenie koncentracji na potrzebach klientów oraz pełne przygotowanie się do wykorzystywania okazji w celu dalszego rozwoju firmy w przyszłości.
Megatrendy zmieniające naszą rzeczywistość wciąż zyskują na znaczeniu, również w obliczu ogólnoświatowego kryzysu zdrowotno – finansowego, a rola Danfoss w kwestii przemian staje się coraz bardziej istotna i wyraźna. Dlatego też, Danfoss inwestuje w przyszłość w celu przyspieszenia tempa rozwoju oraz utrzymania pozycji ważnego partnera technologicznego dla naszych klientów.
Najważniejszym przykładem działań transformacyjnych koncentrujących się na budowaniu pozycji lidera na świecie było nabycie Eaton Hydraulics, co bez wątpienia można określić kamieniem milowym w historii Danfoss.
Obecnie Danfoss wykonuje kolejny ważny krok w kierunku utrzymania pozycji lidera w obszarze chłodnictwa oraz ogrzewnictwa na świecie.
Z dniem 1 stycznia 2021 połączone segmenty Heating oraz Cooling utworzą Danfoss Climate Solutions, który będzie kluczowym graczem skoncentrowanym na realizacji założeń zrównoważonego rozwoju i polityki klimatyczno – energetycznej ukierunkowanej na zieloną transformację na najbardziej atrakcyjnych rynkach świata.
„Nasze silne portfolio, rola na świecie oraz pozycje numer jeden i dwa w obszarach zaawansowanych komponentów, rozwiązań oraz usług we wszystkich segmentach Danfoss gwarantują nam dobry start na drodze do dalszego poszerzenia naszych wpływów oraz stawania się wiodącym graczem na rynku światowym w każdym segmencie łańcucha wartości”, powiedział Jürgen Fischer, który obejmie rolę prezydenta nowego segmentu Danfoss Climate Solutions.
Ważną strategicznie przesłanką do połączenia obu segmentów jest fakt, że to właśnie instalacje grzewcze i chłodnicze odpowiadają za 40% zużycia energii w miastach. W sytuacji postępującego procesu urbanizacji oraz ogólnoświatowej koncentracji na zrównoważonej transformacji, Danfoss Climate Solutions dysponuje ogromnym potencjałem pozwalającym na dostarczanie zintegrowanych rozwiązań z zakresu energooszczędności, które są nam niezbędne do tego, abyśmy mogli spełnić założenia porozumienia paryskiego oraz Europejskiego Zielonego Ładu.
„Możemy obsługiwać naszych klientów znacznie efektywniej powołując do życia organizację, która swoją działalnością obejmować będzie wszystkie kluczowe zastosowania z zakresu ogrzewnictwa i chłodnictwa. Już teraz jesteśmy w stanie stwierdzić, że pompy ciepła będą głównym źródłem energii w przyszłości. Oczywiście te zasilane energią odnawialną. Wprowadzamy również rozwiązania umożliwiające odzyskanie ciepła odpadowego z instalacji chłodniczych w supermarketach lub z centrów danych i jego ponowne wykorzystanie w lokalnych sieciach ciepłowniczych”, dodał Jürgen Fischer.
Danfoss jest liderem w obszarze opracowywania efektywnych technologii wspierających energooszczędność oraz łączenie sektorów, mających swoje zastosowanie głównie w ogrzewnictwie i chłodnictwie, które jako kluczowe aspekty mogą przyczynić się do redukcji o 33% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanych przez budynki.
Danfoss Climate Solutions rozpocznie działalność od 1 stycznia 2021, a prezydentem segmentu będzie Jürgen Fischer, dotychczasowy prezydent segmentu chłodnictwa.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.