Mówi: | Grzegorz Tracz |
Funkcja: | członek zarządu |
Firma: | Getin Noble Bank |
Grupa Getin wchodzi na rynek usług dla klientów zmotoryzowanych
Getin Noble Bank, jako pierwszy bank w Polsce, chce oferować swoim klientom usługi związane z zakupem i eksploatacją samochodu. Mają być one rozwinięciem i uzupełnieniem podstawowych produktów bankowych, takich jak kredyt samochodowy czy leasing. Usługi dla zmotoryzowanych ruszą pod koniec listopada.
– Chcielibyśmy odejść od czysto produktowego traktowania naszych klientów, który jest właściwy w zasadzie wszystkim bankom i firmom leasingowym, polegającym na tym, że oferuje się klientom produkt finansowy w postaci kredytu czy leasingu i na tym koniec – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Grzegorz Tracz, członek zarządu Getin Noble Bank.
Podkreśla, że chodzi o to, by zaoferować swoim klientom (czyli leasingobiorcom oraz kredytobiorcom) pakiet usług związanych z użytkowaniem samochodu, a tym samym wyprzedzić konkurencję.
– Chcemy zdjąć z nich wszelkie problemy, które związane są z posiadaniem pojazdów. Obsługa umowy kredytowej i leasingowej czy konieczność płacenia rat to jest jedna z trosk, ale nie jest jedyną. Inne to np. przeglądy techniczne, serwisowanie samochodu, likwidacja częściowych szkód, ubezpieczenie coroczne, wymania opon, tankowanie i w końcu sprzedaż samochodu oraz zakup nowego – wymienia Grzegorz Tracz.
Kierowcom najbardziej zależy na wsparciu przy zakupie pojazdu – wynika z badań instytutu Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie Getin Noble Banku. Trzy czwarte badanych chciałoby mieć możliwość załatwienia wszystkich spraw związanych z zakupem i utrzymaniem samochodu w jednym miejscu. Chodzi głównie o takie kwestie, jak ocena stanu technicznego pojazdu, wycena jego wartości, pomoc w sprzedaży starego samochodu. Istotna jest dla nich również możliwość otrzymywania informacji o usłudze finansowej, z której korzystają, czyli m.in. o terminach płatności, wysokości kolejnych rat czy konieczności przedłużenia ubezpieczenia.
Klienci dodatkowo będą mogli śledzić na bieżąco przez internet stan wszystkich formalności załatwianych w banku w związku z samochodem.
– Pierwsza rzecz to portal internetowy, który będzie narzędziem komunikacji klientów z nami w zakresie uzyskania tych wszystkich usług – podkreśla Tracz.
Getin Noble Bank jest silnym graczem zarówno na rynku kredytów samochodowych, jak i leasingu – poprzez spółkę Getin Leasing, w której jest głównym akcjonariuszem od 2009 r. Od lipca działa także spółka Getin Fleet, zajmująca się wynajmem floty samochodowej.
Czytaj także
- 2024-12-13: W Europie segment elektrycznych małych aut miejskich zapóźniony o trzy–cztery lata. Hyundai chce to zmienić
- 2024-12-06: Polska nie powołała jeszcze koordynatora ds. usług cyfrowych. Projekt przepisów na etapie prac w rządzie
- 2024-12-02: Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
- 2024-11-19: Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
- 2024-12-11: Coraz większa rola sztucznej inteligencji w marketingu. Wirtualni influencerzy na razie pozostają ciekawostką
- 2024-11-18: Sprzedaż kart telemetrycznych M2M mocno przyspieszyła. Dzięki nim internet rzeczy wspiera cyfryzację firm
- 2024-11-22: Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
- 2024-11-22: Artur Barciś: Od sztucznej inteligencji dowiedziałem się, że zmarłem na scenie. Dla niej jestem kompletnie nikim
- 2024-12-18: Piotr Szwedes: Teraz znowu zrobił się trend na brzydotę. Pokazujemy coś brudnego, siebie bez makijażu, że jesteśmy tacy prawdziwi
- 2024-11-08: Samorządy inwestują w mieszkania dla studentów i absolwentów. Chcą w ten sposób zatrzymać odpływ młodych ludzi
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.