Mówi: | Marcin Klimowski |
Funkcja: | Dział Windows, Windows Business Development Manager |
Firma: | Microsoft |
Za miesiąc Microsoft zaprezentuje Windows 8.1. Finalna wersja kilka miesięcy później
Microsoft planuje wydanie aktualizacji Windows 8. Ma ona być dostępna bezpłatnie za pomocą sklepu Windows zarówno dla użytkowników Windows 8 RT, jak i Windows 8. Po raz pierwszy zostanie ona zaprezentowana podczas konferencji Microsoft Build 26 czerwca. Nie będzie to jednak finalna wersja.
– Na konferencji Build wypuszczamy wersję release candidate po to, by w następnych miesiącach wypuścić wersję finalną – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Marcin Klimowski, Windows Business Development Manager w firmie Microsoft.
Wersja release candidate oznacza, że program jest już praktycznie gotowy, ale wciąż w fazie testowej i może zawierać drobne błędy.
– Nie mamy w tym momencie jeszcze daty premiery wersji finalnej Windows 8.1. Nowa wersja umożliwi jeszcze lepszą pracę na urządzeniach dotykowych i pozwoli na wygodną pracę użytkownikom klasycznych urządzeń wyposażonych w myszkę i klawiaturę – dodaje Marcin Klimowski.
Od premiery w październiku 2012 r. sprzedano ponad 100 milionów kopii Windows 8.
– Mówimy tutaj o kopiach sprzedawanych z nowymi komputerami i tabletami PC oraz o kopiach aktualizacyjnych – dodaje Klimowski.
W sklepie Windows dostępnych jest też ponad 70 tysięcy aplikacji dedykowanych dla systemu Windows i Windows RT. Każdego miesiąca jest ich 10 tysięcy więcej.
– Windows 8 spowodował zmianę sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z komputera, ponieważ jest on bardzo dobrze zintegrowany z usługami chmurowymi – twierdzi Klimowski.
Usługi te cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wirtualny dysk sieciowy Sky Drive ma już 250 milionów aktywnych użytkowników.
– Aplikacje Windowsa mogą bezpośrednio korzystać ze Sky Drive. Np. nowy Windows potrafi zapisywać dane bezpośrednio na tym dysku lub też odczytywać z niego pliki – podkreśla manager Microsoft.
Prace nad Windows 8 rozpoczęły się w 2007 r., a więc jeszcze przed premierą Windows 7. Między wrześniem 2011 a majem 2012 r. wypuszczono trzy wersje rozwojowe systemu. Oficjalna premiera nastąpiła 26 października 2012 r.
Czytaj także
- 2025-05-13: Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat
- 2025-02-07: Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
- 2024-11-18: Sprzedaż kart telemetrycznych M2M mocno przyspieszyła. Dzięki nim internet rzeczy wspiera cyfryzację firm
- 2024-11-05: Leczenie okulistyczne coraz skuteczniejsze. Pomagają w tym inwestycje w infrastrukturę i nowe technologie
- 2024-08-30: Tylko 2 proc. właścicieli zwierząt płaci za opiekę nad zwierzętami podczas ich nieobecności. Spodziewany szybki wzrost zapotrzebowania na takie usługi
- 2024-08-22: Lato to szczyt sezonu remontowego. Wakacyjne modernizacje znacznie częściej dotyczą mieszkań niż domów
- 2024-08-29: Aplikacja mObywatel zyskuje nowe funkcjonalności. Jeszcze w tym roku pojawi się mStłuczka
- 2024-09-04: Firmy coraz odpowiedzialniej podchodzą do obrotu danymi i e-dokumentami. Rośnie popularność usług, które go zabezpieczają
- 2024-07-22: Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki
- 2024-05-15: Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.