Mówi: | Marcin Klimowski |
Funkcja: | Dział Windows, Windows Business Development Manager |
Firma: | Microsoft |
Za miesiąc Microsoft zaprezentuje Windows 8.1. Finalna wersja kilka miesięcy później
Microsoft planuje wydanie aktualizacji Windows 8. Ma ona być dostępna bezpłatnie za pomocą sklepu Windows zarówno dla użytkowników Windows 8 RT, jak i Windows 8. Po raz pierwszy zostanie ona zaprezentowana podczas konferencji Microsoft Build 26 czerwca. Nie będzie to jednak finalna wersja.
– Na konferencji Build wypuszczamy wersję release candidate po to, by w następnych miesiącach wypuścić wersję finalną – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Marcin Klimowski, Windows Business Development Manager w firmie Microsoft.
Wersja release candidate oznacza, że program jest już praktycznie gotowy, ale wciąż w fazie testowej i może zawierać drobne błędy.
– Nie mamy w tym momencie jeszcze daty premiery wersji finalnej Windows 8.1. Nowa wersja umożliwi jeszcze lepszą pracę na urządzeniach dotykowych i pozwoli na wygodną pracę użytkownikom klasycznych urządzeń wyposażonych w myszkę i klawiaturę – dodaje Marcin Klimowski.
Od premiery w październiku 2012 r. sprzedano ponad 100 milionów kopii Windows 8.
– Mówimy tutaj o kopiach sprzedawanych z nowymi komputerami i tabletami PC oraz o kopiach aktualizacyjnych – dodaje Klimowski.
W sklepie Windows dostępnych jest też ponad 70 tysięcy aplikacji dedykowanych dla systemu Windows i Windows RT. Każdego miesiąca jest ich 10 tysięcy więcej.
– Windows 8 spowodował zmianę sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z komputera, ponieważ jest on bardzo dobrze zintegrowany z usługami chmurowymi – twierdzi Klimowski.
Usługi te cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wirtualny dysk sieciowy Sky Drive ma już 250 milionów aktywnych użytkowników.
– Aplikacje Windowsa mogą bezpośrednio korzystać ze Sky Drive. Np. nowy Windows potrafi zapisywać dane bezpośrednio na tym dysku lub też odczytywać z niego pliki – podkreśla manager Microsoft.
Prace nad Windows 8 rozpoczęły się w 2007 r., a więc jeszcze przed premierą Windows 7. Między wrześniem 2011 a majem 2012 r. wypuszczono trzy wersje rozwojowe systemu. Oficjalna premiera nastąpiła 26 października 2012 r.
Czytaj także
- 2025-02-07: Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
- 2024-11-18: Sprzedaż kart telemetrycznych M2M mocno przyspieszyła. Dzięki nim internet rzeczy wspiera cyfryzację firm
- 2024-11-05: Leczenie okulistyczne coraz skuteczniejsze. Pomagają w tym inwestycje w infrastrukturę i nowe technologie
- 2024-08-30: Tylko 2 proc. właścicieli zwierząt płaci za opiekę nad zwierzętami podczas ich nieobecności. Spodziewany szybki wzrost zapotrzebowania na takie usługi
- 2024-08-22: Lato to szczyt sezonu remontowego. Wakacyjne modernizacje znacznie częściej dotyczą mieszkań niż domów
- 2024-08-29: Aplikacja mObywatel zyskuje nowe funkcjonalności. Jeszcze w tym roku pojawi się mStłuczka
- 2024-09-04: Firmy coraz odpowiedzialniej podchodzą do obrotu danymi i e-dokumentami. Rośnie popularność usług, które go zabezpieczają
- 2024-07-22: Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki
- 2024-05-15: Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci
- 2024-05-21: Polskie samorządy chcą wdrażać rozwiązania z użyciem sztucznej inteligencji. Wyzwaniem jest brak świadomości, jak zacząć i gdzie można ją zastosować
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.