Mówi: | Marcin Klimowski |
Funkcja: | Dział Windows, Windows Business Development Manager |
Firma: | Microsoft |
Za miesiąc Microsoft zaprezentuje Windows 8.1. Finalna wersja kilka miesięcy później
Microsoft planuje wydanie aktualizacji Windows 8. Ma ona być dostępna bezpłatnie za pomocą sklepu Windows zarówno dla użytkowników Windows 8 RT, jak i Windows 8. Po raz pierwszy zostanie ona zaprezentowana podczas konferencji Microsoft Build 26 czerwca. Nie będzie to jednak finalna wersja.
– Na konferencji Build wypuszczamy wersję release candidate po to, by w następnych miesiącach wypuścić wersję finalną – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Marcin Klimowski, Windows Business Development Manager w firmie Microsoft.
Wersja release candidate oznacza, że program jest już praktycznie gotowy, ale wciąż w fazie testowej i może zawierać drobne błędy.
– Nie mamy w tym momencie jeszcze daty premiery wersji finalnej Windows 8.1. Nowa wersja umożliwi jeszcze lepszą pracę na urządzeniach dotykowych i pozwoli na wygodną pracę użytkownikom klasycznych urządzeń wyposażonych w myszkę i klawiaturę – dodaje Marcin Klimowski.
Od premiery w październiku 2012 r. sprzedano ponad 100 milionów kopii Windows 8.
– Mówimy tutaj o kopiach sprzedawanych z nowymi komputerami i tabletami PC oraz o kopiach aktualizacyjnych – dodaje Klimowski.
W sklepie Windows dostępnych jest też ponad 70 tysięcy aplikacji dedykowanych dla systemu Windows i Windows RT. Każdego miesiąca jest ich 10 tysięcy więcej.
– Windows 8 spowodował zmianę sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z komputera, ponieważ jest on bardzo dobrze zintegrowany z usługami chmurowymi – twierdzi Klimowski.
Usługi te cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wirtualny dysk sieciowy Sky Drive ma już 250 milionów aktywnych użytkowników.
– Aplikacje Windowsa mogą bezpośrednio korzystać ze Sky Drive. Np. nowy Windows potrafi zapisywać dane bezpośrednio na tym dysku lub też odczytywać z niego pliki – podkreśla manager Microsoft.
Prace nad Windows 8 rozpoczęły się w 2007 r., a więc jeszcze przed premierą Windows 7. Między wrześniem 2011 a majem 2012 r. wypuszczono trzy wersje rozwojowe systemu. Oficjalna premiera nastąpiła 26 października 2012 r.
Czytaj także
- 2024-11-18: Sprzedaż kart telemetrycznych M2M mocno przyspieszyła. Dzięki nim internet rzeczy wspiera cyfryzację firm
- 2024-11-05: Leczenie okulistyczne coraz skuteczniejsze. Pomagają w tym inwestycje w infrastrukturę i nowe technologie
- 2024-08-30: Tylko 2 proc. właścicieli zwierząt płaci za opiekę nad zwierzętami podczas ich nieobecności. Spodziewany szybki wzrost zapotrzebowania na takie usługi
- 2024-08-22: Lato to szczyt sezonu remontowego. Wakacyjne modernizacje znacznie częściej dotyczą mieszkań niż domów
- 2024-08-29: Aplikacja mObywatel zyskuje nowe funkcjonalności. Jeszcze w tym roku pojawi się mStłuczka
- 2024-09-04: Firmy coraz odpowiedzialniej podchodzą do obrotu danymi i e-dokumentami. Rośnie popularność usług, które go zabezpieczają
- 2024-07-22: Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki
- 2024-05-15: Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci
- 2024-05-21: Polskie samorządy chcą wdrażać rozwiązania z użyciem sztucznej inteligencji. Wyzwaniem jest brak świadomości, jak zacząć i gdzie można ją zastosować
- 2024-05-15: Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.