Wyniki wyszukiwania: jan kulczyk
2013-01-08 | 06:20
Sport i rekreacja
Jan Kulczyk zwraca medal windsurferce - zdjęcia
Brązowy medal polskiej olimpijki wraca do właścicielki. Zofia Noceti-Klepacka, brązowa medalistka w windsurfingu, po Olimpiadzie przekazała swoje trofeum na licytację, a pieniądze przeznaczyła na leczenie chorej na mukowiscydozę pięciolatki, Zuzi. Po kilku miesiącach medal powtórnie wręczył jej Jan Kulczyk, który zwyciężył charytatywną licytację.
2012-07-03 | 01:40
Ludzie
Jan Kulczyk przekazał największą w Polsce darowiznę na kulturę (zdjęcia)
Najbogatszy Polak przekazał największą w Polsce darowiznę na kulturę. Przebitki do samodzielnego montażu
2015-02-19 | 06:55
Praca
CEED Institute: Coraz więcej pracujących za granicą Polaków chce wracać do kraju. Potrzebuje ich nasza gospodarka
Rośnie skala migracji powrotnych, ale wciąż nie są one masowe, a bilans wyjazdów i powrotów nadal jest ujemny. Zdecydowana większość pracujących za granicą chce tam zostać. 90 proc. z nich wskazuje, że ich sytuacja materialna znacznie się poprawiła po wyjeździe z Polski. To ważne, bo głównym powodem emigracji nie jest wcale brak pracy w kraju, ale zbyt niskie zarobki – tak wynika z raportu „Bilet w jedną stronę? Migracje w Europie z perspektywy krajów Europy Środkowo-Wschodniej” przygotowanego przez CEED Institute przy współpracy z Work Service.
2014-09-24 | 06:45
Przemysł
Rośnie konkurencyjność Polski w produkcji sody. Ciech spodziewa się dobrych wyników za II półrocze
Produkcja w światowym przemyśle chemicznym w tym i kolejnym roku ma przyspieszać – wynika z prognoz międzynarodowych organizacji. Grupa Ciech ma zyskiwać przewagę nad konkurencją dzięki przenoszeniu się głównych odbiorców – producentów szkła – do Europy Środkowo-Wschodniej. Negatywnie na wyniki spółki może jednak oddziaływać eskalacja konfliktu między Rosją a Ukrainą, czyli państwami, które są ważnymi rynkami dla Organiki-Sarzyna.
2013-05-23 | 06:45
Finanse
H. Wirth (prezes KGHM): podatki powinny być w takiej wysokości, by nie hamowały rozwoju firm
Podatki powinny być w takiej wysokości, by nie hamowały rozwoju firm – uważa Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź, spółki Skarbu Państwa, która – zgodnie z rankingiem Pulsu Biznesu – płaci najwyższe podatki w kraju. Zdaniem prezesa Wirtha, fakt, że firmy rozliczają się z fiskusem w swoim kraju to jeden z przejawów ich patriotyzmu gospodarczego. Ale nie najważniejszy.
2014-01-24 | 07:20
Gwiazdy
Omenaa Mensah: tak naprawdę nigdy nie wiesz, czy po pewnej nocy nie obudzisz się księżniczką
Omenaa Mensah od kilku dni jest bohaterką medialnych doniesień o tym, że spotyka się z księciem Janem Lubomirskim-Lanckorońskim. Para do tej pory nie potwierdziła informacji o swoim związku. – Show-biznes rządzi się swoimi prawami. Tak naprawdę nigdy nie wiesz, czy po pewnej nocy nie obudzisz się księżniczką – komentuje plotki prezenterka pogody.
2013-06-10 | 16:00
[relacja] patriotyzm gospodarczy - debata Pulsu Biznesu
Relacja z debaty pt. "Czas na patriotyzm gospodarczy".
2013-05-23 | 16:50
[relacja] Go Global! Świat, Europa, Afryka. Czas na nowe rozdanie.
Panel odbył się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
2013-02-07 | 06:40
Firma
W przyszłym tygodniu kapituła Nagrody im. J. Wejcherta wyłoni kandydatów do nagrody
W tym roku po raz drugi Polska Rada Biznesu przyzna Nagrody im. Jana Wejcherta. – Szukamy ludzi ponadprzeciętnych, z wizją, którzy zmieniają polską rzeczywistość gospodarczą – podkreśla Dariusz Mioduski, prezes Kulczyk Investments, inicjator i przewodniczący kapituły Nagrody. Kapituła wciąż czeka na zgłoszenia kandydatów.
2014-01-31 | 06:50
Sport
Po olimpiadzie w Soczi premier dostanie rekomendacje w sprawie zmian w finansowaniu polskiego sportu
Od dziesięciu miesięcy zespoły eksperckie pracują przy Okrągłym Stole Polskiego Sportu nad planem zmian, które mają poprawić organizację i finansowanie sportu w Polsce. Najważniejsze wnioski i rekomendacje zostaną oficjalnie przekazane premierowi po Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.
2013-05-09 | 06:40
Gospodarka
Państwa afrykańskie wśród najszybciej rozwijających się gospodarek świata. Polskie firmy wciąż jednak niechętnie tam inwestują
Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego w latach 2011-15 wśród 20 najszybciej rozwijających się gospodarek świata będzie aż 10 gospodarek afrykańskich. Prognozy są szczególnie optymistyczne dla Etiopii, Mozambiku, Tanzanii, Konga, Ghany, Zambii, a także Nigerii. Jednak jak pokazuje raport CEED Institute, polski biznes nie zdaje sobie sprawy z pełni możliwości inwestycyjnych w Afryce, a przynajmniej w niektórych jej krajach.
2018-07-26 | 06:20
Handel
Azja i Afryka dobrym miejscem na inwestycje polskich firm. Atrakcyjne lokalizacje to Nigeria, Ghana i Dubaj
Coraz większa konkurencja właściwie w każdej branży na europejskim rynku zmusza polskie firmy do szukania możliwości rozwoju poza Starym Kontynentem. Polskie rządy, zarówno poprzednie, jak i obecny, namawiają przedsiębiorców do inwestowania na bardziej odległych i egzotycznych rynkach. Robią to także prywatni doradcy finansowi. Według prezesa jednej z takich firm – Great Private Equity – w Afryce i na Bliskim Wschodzie jest dużo miejsca na rentowne inwestycje, także te znad Wisły. Wśród najbardziej atrakcyjnych rynków wymienia Nigerię, Ghanę i Dubaj.
2017-10-12 | 06:45
Handel
Kraje afrykańskie mają przed sobą lata szybkiego i prężnego rozwoju. Mogą na tym skorzystać także polskie firmy
Według większości prognoz niektóre gospodarki afrykańskie będą się rozwijały już w najbliższych latach w tempie 5–6 proc. rocznie. Konkurencja na tych rynkach nie jest tak duża jak np. w Azji. Polscy przedsiębiorcy korzystają już na afrykańskich kontraktach, wielu jednak wciąż uważa taką inwestycję za zbyt ryzykowną. Eksperci podkreślają, że ważne jest odpowiednie zabezpieczenie.
2014-04-28 | 16:05
[RELACJA] Prezentacja raportu CEED Institute „Migracje w XXI wieku z perspektywy krajów Europy Środkowo-Wschodniej – szansa czy zagrożenie?”
Ponad 5,6 miliona obywateli z 10 krajów Europy Środkowo Wschodniej należących do Wspólnoty, przebywa obecnie na emigracji zarobkowej na rynkach „starej” Unii. Ponad 30 proc. z nich (prawie 2 mln) to Polacy – wynika z raportu przygotowanego przez CEED Institute. Oczekiwana od lat fala powrotów nie następuje, a skala zjawiska stała się przedmiotem politycznych sporów w Europie. O tym, czy migracja zarobkowa XXI wieku jest szansą czy zagrożeniem dla Polski i krajów regionu, dyskutowali eksperci podczas debaty zorganizowanej przez CEED Institute.
2014-04-24 | 06:55
Praca
Raport CEED Institute: prawie 2 miliony Polaków przebywa na emigracji zarobkowej w UE
Ponad 5,6 miliona obywateli z 10 krajów Europy Środkowo-Wschodniej należących do Wspólnoty przebywa na emigracji zarobkowej na rynkach starej Unii. Ponad 30 proc. z nich (1,8 mln) to Polacy – wynika z raportu przygotowanego przez CEED Institute, think-tanku założonego przez Jana Kulczyka. Podczas debaty na temat migracji zaproszeni przez CEED Institute eksperci przyznali, że skala zjawiska jest większa niż oczekiwano i wciąż więcej osób wyjeżdża z kraju niż wraca z emigracji. Zmiana tego trendu jest jednym z największych wyzwań stojących przed Polską w najbliższych latach.