5 smart sposobów na wykorzystanie stacji zasilania podczas eventów.
Na dworze robi się coraz cieplej. To znak dla wszystkich, którzy zamierzają organizować imprezy w plenerze do rozpoczęcia planowania eventów. I niezależnie od tego, czy ma on charakter biznesowy, czy nieoficjalny – wszystkim zależy, aby był niezapomniany. Warto zatem dodać mu… prądu! A w jaki sposób to zrobić? I jak wykorzystać do tego nowoczesne sprzęty? Podpowiadamy.
Wsparcie w tworzeniu… wspomnień
Podczas imprezy plenerowej (niezależnie, czy ma charakter nieformalny, czy biznesowy) zwykle robimy mnóstwo zdjęć i nagrywamy filmy. Efekt? Poziom baterii drastycznie spada z godziny na godzinę. To sprawia, że uczestnicy albo szukają źródła ładowania, albo… idą do domu. Mobilne stacje zasilania pozwolą im szybko i sprawnie podładować ich sprzęt, tym samym zatrzymując ich na dłużej.
Dodajmy światła!
Wieczorem, gdy zaczyna się ściemniać, mobilne stacje zasilania mogą posłużyć jako źródło prądu do naładowania oświetlenia LED, które ożywi atmosferę imprezy. Te wykorzystać można przy scenie, czy –jeśli organizujemy imprezę domową, stole i miejscach do siedzenia.
Dodajmy melodii imprezie
Kolejna podpowiedź to głośniki! Mobilna stacja zasilania może także zasilać głośniki Bluetooth, co pozwoli na słuchanie ulubionej muzyki przez cały czas.
Dla fanów grilla
Jeśli planujesz imprezę połączoną z grillowaniem, dobrym rozwiązaniem jest podłączenie do powerbanka wentylatora, który pomoże utrzymać ogień. Dzięki temu zaoszczędzić czas, a uczestnicy będą mogli bez przeszkód sięgnąć po swoje ulubione jedzenie z grilla, niezależnie od pory.
Gry w plenerze
Kto powiedział, że „grać w grę” można tylko w domu? Ciekawym urozmaiceniem imprezy będzie postawienie namiotu, w którym przygotujesz stoisko dla graczy. Możesz zainstalować tam konsole, tablety, czy po prostu komputer. Najważniejsze – zadbaj o stałe źródło zasilania. Dzięki temu gra nie zakończy się w najmniej oczekiwanym momencie.
A jaką stację wybrać?
Zapytaliśmy specjalistę, na co zwrócić uwagę przy wyborze stacji. – Pierwszym krokiem jest weryfikacja potrzeb tj. musimy zastanowić jakiej mocy urządzenia chcemy zasilić. Na rynku dostępne są bowiem stacje o pojemności od 210Wh, aż do 3600Wh. Te najmniejsze idealnie sprawdzą się, żeby doładować telefon, zasilić laptopa, turystyczną lodówkę czy oświetlenie. Jeśli chcemy stację wykorzystać nie tylko w plenerze, ale również jako źródło zasilania awaryjnego np. w domu/biurze, dobrze jest wybrać urządzenie o większej pojemności, np. 1612Wh, które zasili „większe” sprzęty. - wyjaśnia Paweł Tomiczek z EcoFlow.
Mobilna stacja zasilania – Pojemność 2016Wh
W jakim stopniu mobilna stacja zasilania może wesprzeć funkcjonowanie różnorodnych sprzętów podczas imprezy w plenerze? Poniżej przykład:
- Oświetlenie 10 W - 189 godzin (dc)
- Grill elektryczny 1150 W - 1,7 godziny
- PS5 200 W - 9 godziny
- Dron 60 - 40 Wh - 48 ładowań
- Głośnik10 W- 60 godzin
Na koniec mały tip - pamiętaj, żeby przed imprezą naładować stację, aby zapewnić maksymalną wydajność i wykorzystać ją w pełni. A dzięki temu Twój event będzie niezapominany.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.