Accor podsumowuje pierwsze półrocze 2024 roku
Pierwsza połowa 2024 roku potwierdza perspektywy wzrostu, jakie grupa Accor prognozowała rok temu, z odnotowanym stabilnym popytem na usługi hotelowe. Wskaźnik RevPAR wzrósł o 6% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Jednocześnie w ciągu sześciu miesięcy tego roku grupa odnotowała przychody w wysokości 2 677 mln euro. Dywizja Premium, Midscale i Economy osiągnęła w tym czasie wzrost na poziomie 4%, zaś Luxury & Lifestyle – 22%.
Po raz kolejny w pierwszym półroczu Accor odnotował solidne wyniki, zgodne ze średnioterminową prognozą, którą przedstawiliśmy naszym inwestorom w ubiegłym roku. Świadczy to o sile naszego modelu, dyscyplinie operacyjnej i finansowej zespołów oraz dynamice Grupy i jej marek – podkreśla Sébastien Bazin, Chairman i CEO Accor. – Aktywność w drugim kwartale pozostała silna we wszystkich regionach i segmentach z przyspieszonym tempem rozwoju dzięki licznym partnerstwom i współpracom. Odnotowane wyniki pozwalają nam podnieść cele na 2024 rok, potwierdzając ambicje całej grupy. Nadchodzące tygodnie upłyną dla nas również pod znakiem Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024 – jesteśmy dumni, że Accor jest jednym z głównych partnerów tak ponadczasowego wydarzenia.
W pierwszym półroczu 2024 roku grupa odnotowała także wzrost o 13% EBITDA w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wskaźnik ten sięgnął 504 mln euro, co jest wynikiem m.in. ścisłej dyscypliny kosztowej i stabilności odnotowanych przychodów.
W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku Accor otworzył 146 hoteli, oferujących 24 000 pokoi, co oznacza wzrost sieci o 4,1% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Na koniec czerwca 2024 roku portfolio grupy tworzyło 5 682 hotele (838 722 pokoje) oraz 1 297 hoteli (z 218 000 pokojami), które otworzą się w najbliższych latach.
O ACCOR
Accor to wiodąca na świecie grupa hotelarska oferująca usługi w ponad 110 krajach w 5 700 obiektach, 10 000 lokalach gastronomicznych, ośrodkach wellness i elastycznych miejscach pracy. Grupa posiada jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów hotelarskich w branży, obejmujący ponad 45 marek hotelowych, od luksusowych po ekonomiczne, a także Lifestyle wraz z Ennismore. Accor jest zaangażowany w podejmowanie pozytywnych działań w zakresie etyki i uczciwości biznesowej, odpowiedzialnej turystyki, zrównoważonego rozwoju, działań na rzecz społeczności
lokalnej oraz różnorodności i integracji. Założona w 1967 roku spółka Accor SA ma siedzibę we Francji i jest notowana na giełdzie Euronext w Paryżu (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku pozagiełdowym (Ticker: ACCYY) w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.group.accor.com lub śledząc na Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram i TikTok.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.