BERGER Bau zmodernizuje infrastrukturę w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Właśnie rozpoczęła się modernizacja kluczowych odcinków dróg w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach we wrocławskiej gminie Czernica. Dzięki inwestycji wartej ponad 6,6 miliona złotych, mieszkańcy zyskają nie tylko nowe nawierzchnie, ale także bezpieczniejsze przejścia dla pieszych i nowoczesne udogodnienia. Wykonanie tego przedsięwzięcia powierzono firmie BERGER Bau.
Modernizacja infrastruktury drogowej w małych miejscowościach to nie tylko kwestia poprawy komfortu jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców. BERGER Bau podjął się ważnej inwestycji, która obejmie przebudowę kluczowych odcinków dróg w Chrząstawie Małej oraz Dobrzykowicach. Projekt, współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz Programu Inwestycji Strategicznych, ma na celu podniesienie standardu życia mieszkańców tych miejscowości.
Przebudowa ul. Gajowej w Chrząstawie Małej
Jednym z głównych elementów projektu jest przebudowa odcinka ul. Gajowej w Chrząstawie Małej, realizowana w ramach pierwszego etapu inwestycji. Zakres prac obejmuje budowę chodnika, przebudowę jezdni o nawierzchni z asfaltobetonu, a także budowę kanału technologicznego i kanalizacji deszczowej.
- Kluczowym elementem poprawy bezpieczeństwa będzie wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych oraz budowa dwóch wyniesionych skrzyżowań, które mają na celu uspokojenie ruchu. Wszystkie te działania mają na celu nie tylko poprawę warunków poruszania się po drodze, ale również zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza dzieci i osób starszych – mówi Grzegorz Serafin, Dyrektor ds. Budownictwa Drogowego z BERGER Bau.
Rozbudowa i przebudowa ul. Krótkiej i Ładnej w Dobrzykowicach
W Dobrzykowicach BERGER Bau realizuje pierwszy etap rozbudowy i przebudowy dwóch ulic - Krótkiej i Ładnej. Nowe nawierzchnie na tych ulicach będą kluczowym elementem poprawy infrastruktury w tej części miejscowości. Dodatkowo, projekt przewiduje budowę chodnika oraz drogi dla rowerów i pieszych, co znacząco wpłynie na komfort poruszania się mieszkańców oraz zachęci do aktywnego trybu życia. W ramach prac przebudowane zostaną również rowy drogowe, co poprawi odwodnienie terenu i zapobiegnie podtopieniom w czasie intensywnych opadów.
Wyzwania związane z inwestycją
Mimo, iż prace już się rozpoczęły, inwestycja napotkała na pewne wyzwania. Jak wskazuje Grzegorz Serafin z BERGER Bau, realizacja prac w wąskich uliczkach osiedlowych, szczególnie pod ruchem, stanowi poważne utrudnienie. Dodatkowo problematyczny może być czas realizacji projektu, który obejmuje również okres zimowy.
- Przewidujemy, że w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, termin zakończenia inwestycji, planowany na 2 marca 2025 roku, może ulec przesunięciu. Zamawiający został już poinformowany o możliwości wydłużenia prac, co uwzględnia zawarta umowa – dodaje ekspert BERGER Bau.
Modernizacja infrastruktury drogowej w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach to ważny krok w kierunku podniesienia jakości życia mieszkańców gminy Czernica. Dzięki inwestycji realizowanej przez BERGER Bau, lokalna społeczność zyska nowe, bezpieczniejsze drogi, a tym samym - poprawione warunki do codziennego funkcjonowania. Choć projekt niesie ze sobą wyzwania, doświadczenie firmy BERGER Bau pozwoli na pomyślne ukończenie prac, co w dłuższej perspektywie przyniesie wymierne korzyści mieszkańcom.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.