Columbus proponuje nowe rozdanie fotowoltaiki w Polsce w kontekście zmienionej u

Columbus Energy
9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/
Columbus otwiera nowy etap działalności, z atrakcyjnymi propozycjami dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oprócz ujednoliconej oferty, spójnej z programem Mój Prąd 4.0, Spółka wprowadza autorski system zarządzania energią HEMS - PowerHouse.
Columbus, wiodący dostawca usług z zakresu nowoczesnej energetyki, wyszedł naprzeciw zmianom legislacyjnym w branży OZE i przygotował nowe rozwiązania dla prosumentów. Od 1 kwietnia br. Spółka wdrożyła nową ofertę produktową, uwzględniającą dofinansowanie unijne w ramach programu Mój Prąd 4.0.
- W naszej nowej propozycji dla prosumentów dobraliśmy produkty w taki sposób, aby maksymalnie uprościć i zoptymalizować inwestycje w odnawialne źródła energii. Oznacza to, że nasza oferta jest kompatybilna zarówno z naszą ofertą Prąd Jak Powietrze 2.0 ale też z nowym systemem rozliczeń, tzw. net-billingiem, jak i kolejną edycją rządowego wsparcia dla prosumentów, czyli programem Mój Prąd 4.0 - wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A. - Oprócz oferty SMART i PRO na fotowoltaikę do 50 kWp, magazyny energii i pompy ciepła, dajemy możliwość rozbudowy instalacji o system BackUp, który zabezpieczy dom nawet do kilku dni, gdy zabraknie prądu w sieci. Równolegle przygotowaliśmy system zarządzania autokonsumpcją w domu, który jest ważny dla operatorów sieci dystrybucyjnych.
Spółka opracowuje autorski, inteligentny system nadzoru i optymalizacji przepływu energii - PowerHouse. Dzięki temu rozwiązaniu, które jest także objęte dofinansowaniem w ramach MP 4.0, prosument będzie mógł wykryć wszelkie nieścisłości i odstępstwa w funkcjonowaniu swoich urządzeń OZE i zarządzić ich pracą zdalnie.
- To wielki przełom w historii naszej firmy. Wraz z systemem PowerHouse wkraczamy w zupełnie nowy rozdział Columbus, w którym dajemy właścicielom domów opracowaną przez nas technologię, narzędzie do inteligentnego zarządzania wszystkimi urządzeniami i wytwarzaną energią. To specjalny algorytm, uczący się zachowań energetycznych tak, by dostosować zużycie energii do potrzeb domowników, a jego głównym zadaniem jest zwiększenie zysków prosumenta - komentuje Dawid Zieliński.
Columbus zapowiada, że jest to pierwsza odsłona PowerHouse. Niebawem Spółka zakomunikuje kolejne funkcjonalności systemu, dzięki czemu każdy prosument w przyszłości uzyska dostęp do niskoemisyjnego i samowystarczalnego domu, w którym będzie mógł m.in. zdalnie zarządzać swoją energią.
.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.