Komunikaty PR

Cykl Biegów 5/5 Sezon 2020/2021 już trwa!

2020-08-21  |  09:00

Bieg w Pobiedziskach był pierwszym w tym roku w ramach Cyklu Biegów 5/5 Sezon 2020/2021. 8 sierpnia biegacze spotkali się w upalnej, letniej scenerii przy Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego, a wystartowali spod Grodu Pobiedziska i pobiegli wokół Jeziora Biezdruchowo. Na zawody zapisali się zarówno biegacze, jak i chodziarze nordic walking – łącznie 121 osób i niemal komplet pojawił się na starcie. Organizatorzy zmodyfikowali trasę, by uwzględnić upalną pogodę i warunki rywalizacji. Uczestnicy chwalili inicjatywę organizatorów. Bardzo spodobał się także okolicznościowy medal, stylizowany na monetę bitą w czasach Bolesława Chrobrego i Mieszka II.

Z biegiem na dystansie 5 km najlepiej poradził sobie Marcin Stokowski z Pobiedzisk. Zwycięzcy nie przeszkodziła nawet upalna pogoda, wręcz przeciwnie, był świetnie przygotowany do startu.

Mamy zupełnie nowe okoliczności i rzeczywiście startów jest nieco mniej. Poza tym trwa okres wakacyjny. Staram się szukać pozytywów i ten okres wykorzystałem na więcej mocnych jednostek treningowych – powiedział zwycięzca biegu, który już na starcie zyskał sporą przewagę. - Na początku „urwałem się” reszcie biegaczy, a później po prostu trzymałem swoje tempo. Rywalizację uznaję za ciekawą – podsumował nasz rozmówca.

Drugie i trzecie miejsce zajęli biegacze ze Swarzędza, czyli Bartosz Przybysz i Radosław Pluciński (z czasami: 18:57 i 19:05). Wśród kobiet z wymagającą trasą najlepiej poradziła sobie Magdalena Przesławska z Wągrowca, z czasem 22:52. Jako druga na mecie zameldowała się Katarzyna Kołaczkowska z miejscowości Potasze (23:16), a jako trzecia – Żaneta Obara z Nekli (23:24).

Rywalizacja na dystansie 5 km toczyła się także w dyscyplinie nordic walking, którą zdominowali zawodnicy z Poznania. Wśród panów wygrał Jacek Witucki, a wśród pań – Karolina Kozłowska.

- Impreza odbyła się w specyficznym okresie, ale czujemy wielką radość, że mimo tego spotkaliśmy się z biegaczami. To już kolejna impreza biegowa, którą współorganizujemy z firmą Agrobex, co oznacza, że nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Z chęcią ugościmy też biegaczy w przyszłości – mówi Jakub Waligóra, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach.

Cieszymy się, że mimo upałów i trwającej pandemii, wiele osób postawiło na aktywność fizyczną. Dzięki temu dbamy o nasze samopoczucie – od spalonych kalorii i „przyjemne zmęczenie” po redukcję stresu i budowanie odporności organizmu. – mówi Przemysław Walewski, maratończyk i dyrektor Biegu, szef Polskiego Portalu dla Biegaczy WSZYSTKOOBIEGANIU.PL.

Sierpniowe zawody są pierwszymi w tym roku w ramach Cyklu Biegów 5/5 Sezon 2020/2021. Wiosną panowały niemałe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i dlatego organizacja zawodów nie była możliwa. Organizatorzy dokonali zmian i według nowego kalendarza, sportowcy będą rywalizować 22 listopada w podpoznańskim Zalasewie, podczas XII Bieg Agrobex Zalasewska Piątka. – Lista startowa jest już praktycznie zamknięta, co ilustruje, jak dużym zainteresowaniem cieszą się nasze imprezy biegowe. To dla nas, jako organizatorów, wielka satysfakcja. Z nadzieją spoglądamy w kalendarz i planujemy kolejne wydarzenia – zarówno na ten, jak i przyszły sezon – podsumowuje Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport CMA CGM i CEVA Logistics oficjalnym partnerem logistycznym igrzysk Paryż 2024 Biuro prasowe
2024-04-29 | 17:00

CMA CGM i CEVA Logistics oficjalnym partnerem logistycznym igrzysk Paryż 2024

Grupa CMA CGM i CEVA Logistics, jej spółka zależna, zostały oficjalnym partnerem logistycznym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024. Współpracując od lutego 2023
Sport Legenda motosportu Rubens Barrichello dołącza do SOFTSWISS
2024-04-24 | 11:00

Legenda motosportu Rubens Barrichello dołącza do SOFTSWISS

SOFTSWISS, światowy ekspert w dziedzinie technologii, posiadający kluczowe centra rozwoju w Polsce, z dumą ogłasza, że legenda wyścigów Rubens Barrichello został mianowany dyrektorem
Sport Biznes jednoczy siły w charytatywnym wyścigu ALL4Kids Charity Race
2024-04-17 | 11:00

Biznes jednoczy siły w charytatywnym wyścigu ALL4Kids Charity Race

ALL4Kids to dobroczynna platforma utworzona z inicjatywy Rothschild & Co, która już od kilku lat jednoczy kilkadziesiąt firm i setki pracowników - we wspólnym pomaganiu.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.