Do portfolio produktów Interpon dołącza nowa powłoka Redox One Coat
AkzoNobel rozszerzył swoje portfolio farb proszkowych linii Interpon Redox, wprowadzając na rynek Redox One Coat. Nowy produkt zapewnia pełną ochronę przed korozją, którą oferuje linia Redox, ale już po nałożeniu jednej powłoki.
Łatwa w użyciu i niewymagająca dodatkowych przygotowań pojedyncza warstwa Interpon Redox One Coat zapewnia ochronę przed korozją zgodnie z kategorią C4M (ISO 12944) takim produktom jak: sprzęt rolniczy, maszyny budowlane, metalowe meble outdoorowe, oświetlenie, sprzęt do wypoczynku czy produkty metalowe. Jej stosowanie jest niezwykle proste, nie ma więc potrzeby przejścia specjalnego przeszkolenia ani zlecenia wykonania usługi na zewnątrz.
Interpon Redox One Coat różni się od zwykłych systemów powłok, przy których konieczne jest zastosowanie podkładu (primera) i warstwy wierzchniej. Rozwiązanie wspiera zrównoważony rozwój, ograniczając zużycie materiałów i energii oraz poprawiając produktywność, bez żadnych ustępstw w stosunku do jakości zapewnianej ochrony.
Nowa powłoka proszkowa łączy idealne wykończenie z wysoką odpornością na warunki pogodowe, co jest nie tylko funkcjonalne, ale też dobrze wygląda. Tak jak wszystkie produkty proszkowe marki Interpon, linia nie zawiera lotnych związków organicznych (VOC), rozpuszczalników czy innych potencjalnie szkodliwych składników. Ogranicza także wytwarzanie odpadów.
Jorrit van Rijn, Global Industrial Segment Manager, Powder Coatings w firmie AkzoNobel, stwierdza, że linia ta jest odpowiedzią na najbardziej złożone wyzwania obecne na rynku: „Wiemy, że ochrona antykorozyjna nie jest miłym dodatkiem, ale absolutną koniecznością. Wiemy również, że klienci potrzebują prostych rozwiązań. Dzięki naszym stałym innowacjom oraz inwestycjom w badania i rozwój, stworzyliśmy rozwiązanie, które zapewnia i jedno, i drugie, a także pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze bez jakichkolwiek ustępstw w zakresie jakości czy wydajności".
Interpon Redox One Coat jest najświeższą innowacją w kolekcji Interpon Redox, popartą 40-letnim doświadczeniem AkzoNobel w ponad 70 krajach oraz dogłębną wiedzą w zakresie ochrony przed korozją.
O AkzoNobel
Dostarczamy powstałe w sposób zrównoważony innowacyjne farby i powłoki, na których w coraz większym stopniu polegają nasi klienci, lokalne społeczności i środowisko. Dlatego wszystko co robimy zaczyna się od naszego celu People. Planet. Paint. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od wiodącego producenta farb, który swoje cele opiera o uznane na świecie wskaźniki naukowe i podejmuje rzeczywiste działania mające na celu sprostanie globalnym wyzwaniom i ochronę przyszłych pokoleń.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.