Komunikaty PR

Dobrostan psychiczny kluczowym wyzwaniem

2024-07-03  |  17:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka@dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.08 MB )

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę zrównoważonego rozwoju w różnych kluczowych obszarach, od łańcuchów dostaw po działania na rzecz klimatu.

Kluczowe przykłady obejmują zwiększanie świadomości na temat globalnej luki płciowej w zakresie ćwiczeń, wprowadzenie na rynek najlżejszych na świecie butów sportowych z minimalną emisją CO2e, zainspirowanie 50 tysięcy osób do wzięcia udziału w wyzwaniu Run for Reforestation, zdobycie uznania instytucji KnowTheChain za zmniejszanie ryzyka pracy przymusowej oraz zmniejszenie emisji CO2e o 29,8% w operacjach bezpośrednich i 21,6% w łańcuchu dostaw.

Dobrostan psychiczny i fizyczny od dawna są częścią kultury ASICS, firmy z 75-letnią historią. Nazwa firmy wywodzi się z jej filozofii założycielskiej Anima Sana In Corpore Sano, co oznacza „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. – Ten raport to najnowszy rozdział naszej historii zrównoważonego rozwoju, podkreślający działania, jakie podjęliśmy w celu promowania dobrostanu i zrozumienia nauki stojącej za tym, minimalizując jednocześnie nasz wpływ na planetę – powiedział Yasuhito Hirota, przewodniczący i dyrektor generalny ASICS.

W obliczu niepewności gospodarczej i spadku dobrostanu psychicznego, ASICS zdecydował, że jego unikalna wartość społeczna leży w zdolności do zachęcania ludzi do ruchu. Kluczowym elementem jest transformacja ASICS z firmy skoncentrowanej na produktach w taką, która wspiera „sportowca na całe życie w każdym z nas” poprzez aplikację do śledzenia kondycji Runkeeper oraz program członkowski OneASICS. Firma zdecydowanie przekroczyła swój cel na 2023 rok, jakim było osiągnięcie 5 milionów członków OneASICS, osiągając łączną liczbę 9,45 miliona w zeszłym roku.

Kluczowe inicjatywy podkreślone w raporcie zrównoważonego rozwoju ASICS na 2023 rok obejmują:

Globalna luka płciowa w ćwiczeniach

ASICS przyczynia się do nauki o dobrostanie poprzez badania State of Mind. W 2023 roku firma współpracowała z dr Dee Dlugonski z Uniwersytetu Kentucky w USA oraz profesorem Brendonem Stubbsem z King's College London nad badaniem Move Every Mind – jednym z największych globalnych badań dotyczących luki płciowej w ćwiczeniach. Odpowiedzi od 24 772 osób z 40 krajów ujawniły, że kobiety regularnie ćwiczące są o 52% szczęśliwsze, o 50% bardziej energiczne, o 48% bardziej pewne siebie, o 67% mniej zestresowane i o 80% mniej sfrustrowane.

Najlżejsze na świecie buty sportowe z minimalną emisją CO2e

Nowe produkty ASICS umożliwiają konsumentom dokonywanie bardziej zrównoważonych wyborów dotyczących obuwia. GEL-LYTE™ III CM 1.95 – najlżejsze na świecie buty sportowe z minimalną emisją CO2e – zostały udostępnione konsumentom w 2023 roku po dziesięcioletnim procesie rozwoju, bazującym na wcześniejszej współpracy ASICS z MIT w celu ustanowienia oceny cyklu życia butów do biegania.

Bieganie na rzecz zalesienia

W kwietniu 2023 roku, ASICS uruchomił wyzwanie Run for Reforestation we współpracy z One Tree Planted. Celem było zachęcenie 25 tysięcy użytkowników aplikacji ASICS Runkeeper do zalogowania biegu lub spaceru na 5km, przy czym każde udane ukończenie wyzwania skutkowało zasadzeniem jednego drzewa. Projekt odniósł ogromny sukces, z ponad 50 tysiąca ukończonych wyzwań na całym świecie, pomagając ASICS zasadzić 50 tysięcy drzew, głównie w Indonezji.

Bezpieczne i etyczne warunki pracy dla wszystkich

ASICS priorytetowo traktuje dobrostan pracowników w swoich globalnych łańcuchach dostaw i zwiększył staranność, aby zapewnić, że ponad 99% fabryk dostawców pierwszego wyboru spełnia globalne standardy zrównoważonego rozwoju. Raport Benchmark Footwear & Apparel KnowTheChain z 2023 roku uznał ASICS za jedną z dwóch firm w Azji, które wyraźnie poprawiły się w zakresie zmniejszania ryzyka pracy przymusowej. Firma zajęła 12. miejsce spośród 65 globalnych firm, poprawiając się o cztery miejsca od ostatniej oceny w 2021 roku.

Znaczne zmniejszenie emisji CO2e od 2015 roku

ASICS zobowiązuje się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji do 2050 roku. W 2023 roku firma odnotowała redukcję emisji CO2e o 29,8% w swoich operacjach bezpośrednich i o 21,6% w łańcuchu dostaw od poziomu bazowego z 2015 roku. W ramach polityki zielonych zamówień ASICS, w tym roku 80% głównych strategicznych dostawców ustaliło i ujawniło cel redukcji o 1,5°C, podczas gdy 90% ma konkretne plany dotyczące pozyskiwania energii odnawialnej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Jedyny w swoim rodzaju interaktywny wyścig rowerowy przed warszawską Promenadą Biuro prasowe
2024-07-01 | 11:00

Jedyny w swoim rodzaju interaktywny wyścig rowerowy przed warszawską Promenadą

G City – właściciel Promenady, przygotował nową atrakcję dla klientów i okolicznych mieszkańców praskiego centrum handlowego. Jest to interaktywna platforma Promenada
Sport VAHINÉ FIERRO POWOŁANA NA AMBASADORKĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PANASONIC
2024-06-21 | 13:00

VAHINÉ FIERRO POWOŁANA NA AMBASADORKĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PANASONIC

Francuska surferka Vahiné Fierro, zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku i będzie współpracować z Panasonic, aby zwrócić uwagę na konieczność zwiększenia
Sport www.challenge-poland.com
2024-06-14 | 01:00

www.challenge-poland.com

Już po raz czwarty Gdańsk będzie areną jednych z najatrakcyjniejszych zawodów triathlonowych w Europie – LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE. Podczas konferencji prasowej w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.