Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska: Bezpieczeństwo w pracy i w czasie prywa
Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska to coroczne wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości i promowanie bezpiecznych praktyk w miejscu pracy. W tym roku tematem przewodnim są korzyści, jakie można osiągnąć dzięki stosowaniu środków ochrony indywidualnej (ŚOI), takich jak hełmy, okulary ochronne, rękawice czy obuwie ochronne. Z tej okazji sklepy Castorama przygotowały również specjalną ofertę sprzedażową dla swoich klientów by zachęcić ich do dbania o swoje bezpieczeństwo.
Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom to inwestycja w ich zdrowie i przyszłość, a także dowód na odpowiedzialność pracodawcy. Środki Ochrony Indywidualnej chronią przed potencjalnymi urazami, ale mają także znaczący wpływ na efektywność pracy. Kiedy pracownicy czują się bezpieczni i chronieni, ich koncentracja oraz skupienie na wykonywanej pracy rosną. Dzięki temu mogą w pełni skupić się na swoich zadaniach, nie martwiąc się o potencjalne zagrożenia, co bezpośrednio wpływa na zwiększenie produktywności oraz na jakość pracy. Dodatkowo, świadomość bezpiecznych praktyk zdobywana w pracy przekłada się także na życie prywatne – na przykład podczas realizowania pasji związanych z majsterkowaniem lub uprawiania sportów ekstremalnych, gdzie odpowiednia ochrona osobista jest równie ważna.
Co więcej, stosowanie ŚOI przyczynia się do zmniejszenia kosztów związanych z wypadkami w pracy. Mniejsza liczba urazów oznacza mniej nieobecności z powodu choroby czy kontuzji, co z kolei redukuje koszty związane z leczeniem, rehabilitacją oraz koniecznością zapewnienia zastępstwa. To oszczędność zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika, a także inwestycja w długoterminowe bezpieczeństwo i zdrowie załogi.
Castorama stawia na bezpieczeństwo pracy
Castorama Polska może pochwalić się wieloma sukcesami w dziedzinie bezpieczeństwa. Pomimo wzrostu liczby sklepów i pracowników, firmie udaje się utrzymać niski poziom wypadkowości, a liczba dni absencji spowodowanych wypadkami systematycznie maleje. To zasługa konsekwentnie wdrażanych procedur oraz dbałości o najwyższe standardy BHP we wszystkich sklepach.
Szczególną wagę firma przykłada do jakości oferowanych środków ochrony indywidualnej oraz odzieży ochronnej. Dzięki temu pracownicy mają dostęp do najlepszych rozwiązań, które nie tylko zapewniają im bezpieczeństwo, ale także komfort w pracy. Wysoki poziom bezpieczeństwa jest również widoczny w sklepach – odpowiednie zabezpieczenia, takie jak prowadzący przed wózkiem jezdniowym, chronią nie tylko pracowników, ale i klientów.
Warto również wspomnieć o sukcesach jakie pracownicy Castoramy osiągają w konkursach związanych z bezpieczeństwem pracy. Sklepy w Krakowie (Zakopianka), Białymstoku oraz Gdańsku Osowej zdobyły wysokie miejsca w prestiżowym konkursie Państwowej Inspekcji Pracy, co jest potwierdzeniem, że firma nieustannie dąży do podnoszenia standardów bezpieczeństwa.
Dzień Bezpieczeństwa w Castorama
Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się w sklepach Castorama i Brico Depot z wyłączeniem sklepów w formacie Smart i Express. Przy okazji tego wydarzenia, 26 września, w sklepach Castorama i Brico Depot obowiązuje specjalna promocja: przy zakupie trzech produktów z asortymentu automatyki domowej, ochrony, bezpieczeństwa i odzieży, czwarty – najtańszy – można otrzymać za 1 zł.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.