Eco5tech zaprojektuje ścieżki rowerowe w Bydgoszczy
Eco5tech SA, notowana na rynku NewConnect, zajmująca się projektowaniem i nadzorami w sektorze budownictwa i implementacją projektowo-wykonawczą innowacyjnych rozwiązań w zakresie Property Technology, wygrała przetarg publiczny i zawarła umowy z Miastem Bydgoszcz - Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy infrastruktury rowerowej w dwóch odcinkach na terenie Bydgoszczy. Łączna wartość umów to prawie 550 tys. zł brutto. Eco5tech ma 10 miesięcy na wykonanie prac projektowych inwestycji. Wcześniej Spółka realizowała podobny projekt również w Warszawie i Krakowie.
- Jesteśmy niezwykle dumni z faktu wygrania tego przetargu i podpisania umowy. To dla nas to także szansa na realny wkład w poprawę bezpieczeństwa rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego w Bydgoszczy. Realizacja tego projektu jest kolejnym krokiem w rozwijaniu nowoczesnej infrastruktury rowerowej, której celem jest zapewnienie wygody i bezpieczeństwa mieszkańcom miasta. Cieszymy się, że możemy brać udział w tak istotnym przedsięwzięciu. - powiedziała Alicja Gackowska, prezeska zarządu Eco5tech.
Przedmiotem umowy jest opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy infrastruktury rowerowej wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych decyzji administracyjnych i zezwolenia na realizację inwestycji drogowej lub pozwolenia na budowę, a także pełnienie nadzoru autorskiego. Umowa będzie realizowana na dwóch odcinkach: część 2 zadania przetargowego tj. od ul. Wyzwolenia na odcinku od ul. Sudeckiej do granicy miasta Bydgoszczy oraz w części 3, czyli od ul. Kolbego na odcinku od ul. Waleniowej do granicy Bydgoszczy.
- Eco5tech skupia się obecnie na realizacji kilkudziesięciu projektów, jednocześnie aktywnie wypatrujemy kolejnych okazji, aby uzupełnić portfolio. Naszym priorytetem jest dostarczanie najwyższej jakości usług, a wygrana w tym przetargu jest dowodem naszego zaangażowania i profesjonalizmu. Jesteśmy w trakcie kolejnych postępowań przetargowych i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych podpisanych umowach – dodała Alicja Gackowska.
W latach 2020 - 2022 Eco5tech realizowała umowy dla Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie w zakresie opracowania dokumentacji projektowej dotyczącej budowy nowych ścieżek rowerowych na terenie Warszawy. Natomiast w 2021 i 2022 r. Eco5tech realizowała tożsamą umowę dla miasta Krakowa. Od początku swojego istnienia Eco5tech angażuje się w różnorodne projekty infrastrukturalne. Spółka realizuje swoje główne działania na szeroko pojętej branży Proptech, jednocześnie kontynuując prace nad dokumentacją projektową dla sektora budowlanego. Eco5tech skutecznie dywersyfikuje swoje działalności i źródła przychodów, tworząc zintegrowaną i spójną całość.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.