Zapraszamy do Gdańska! Już 5 września ruszają branżowe mistrzostwa Europy.
Musicie być w Gdańsku na branżowych mistrzostwach Europy Euroskills2023. Kiedy? Od 5 do 9 września. Zobaczycie widowiskową rywalizację najlepszych spawaczy, kucharzy, murarzy i fachowców w 40 innych dyscyplinach. O medale będzie walczyć 600 zawodników z 32 krajów. A wszystko za darmo – wystarczy zarejestrować się na stronie euroskills2023.org.
Już 5 września, o godz. 19:30 zapraszamy na ceremonię otwarcia mistrzostw na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. Widzowie poczują się jak na prawdziwych igrzyskach olimpijskich, ponieważ organizatorzy zaplanowali oszałamiający przemarsz wszystkich narodowych reprezentacji. Wydarzenie uświetni występ Tatiany Halicyny – ukraińskiej artystki sztuki animacji piaskowej i malowania światłem, zwyciężczyni polskiej edycji „Mam talent” w 2013 roku oraz autorki piaskowego klipu reklamowego Letnich Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016. Muzycznych wrażeń dostarczy DJ Gromee – jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce producentów muzycznych, remikserów i twórców muzyki klubowej.
Na widowni podczas igrzysk branżowych starego kontynentu pojawią się m.in.: Nicolas Schmit, Komisarz Unii Europejskiej ds. zatrudnienia, spraw społecznych i równych szans, Manuela Geleng, Dyrektor Generalny ds. zatrudnienia i spraw społecznych w Komisji Europejskiej oraz Vladyslav Yatsuk, Wiceminister Młodzieży i Sportu Ukrainy
Od 6 do 8 września przenosimy się na areny zmagań w 43 dyscyplinach skupionych w sześciu obszarach: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda. Na Waszych oczach specjaliści i fachowcy z całej Europy będą walczyć o najcenniejsze trofea. Wśród nich polska reprezentacja licząca 41 zawodników. Czekamy na Was – kibiców - od środy do piątku, między 9:00 a 17:00, na terenach Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO. Musimy zagrzewać polskich zawodników! Tym bardziej, że organizatorzy zapewniają bezpłatny transport z dworca Gdańsk Główny.
Widzowie także poczują smak rywalizacji. W konkurencji „serwis restauracyjny” będą mogli zasiąść przy stolikach, jako obsługiwani goście, i sami spróbować ocenić umiejętności kelnerów z całej Europy.
Podczas igrzysk odwiedzić stanowisko organizatora mistrzostw – Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Eksperci doradzą jak przygotować profesjonalny profil zawodowy oraz skuteczne CV.
Na terenie imprezy dostępne będą również foodtrucki oferujące dania kuchni lokalnej, jak i międzynarodową.
Mistrzostwa zakończą się na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, 9 września, o godz. 18:00. Widzowie będą świadkami uroczystych ceremonii medalowych i wezmą udział w muzycznym święcie, dzięki występowi Kamila Bednarka, finalisty programu „Mam Talent” i jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów reagge.
Przyszły tydzień warto spędzić w Gdańsku. Zapraszamy na EuroSkills2023 - największe na naszym kontynencie zawody umiejętności branżowych!
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.