Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam realizowane usługi w zakresie kalibracji przepływomierzy oraz przetworników ciśnienia i temperatury. Dla światowego lidera to kolejny krok w budowaniu z polskimi klientami kompleksowego partnerstwa w całym cyklu życia obsługiwanych procesów: od wsparcia przy projektowaniu obiektów i instalacji, przez dostarczenie oprzyrządowania, po utrzymanie i doradztwo w zakresie optymalizacji.
Nowe laboratorium zlokalizowano we wrocławskiej siedzibie Endress+Hauser i uroczyście uruchomiono 19 czerwca. Przyjmuje ono do kalibracji urządzenia pomiarowe zarówno własnej produkcji, jak i firm trzecich. Serwis techniczny każdorazowo przeprowadza także ogólną ocenę stanu aparatury oraz jej test funkcjonalny. Historia wzorcowań urządzeń jest rejestrowana i brana pod uwagę przy każdym następnym sprawdzeniu. Na tej podstawie, specjalista może zalecić skrócenie lub wydłużenie okresu pomiędzy kalibracjami, a także zalecić naprawę, zanim aparatura straci swoje zdolności do realizacji pomiaru.
– Przy realizacji wzorcowań konieczna jest nie tylko ogólna, ale także specjalistyczna wiedza techniczna, zwłaszcza metrologiczna. Ważne jest również umiejętne uwzględnianie szeregu zjawisk i czynników zewnętrznych, mających wpływ na wyniki wymagające dużych dokładności. To wszystko jest brane pod uwagę przy przyznawaniu akredytacji i możemy z satysfakcją stwierdzić, że w naszym laboratorium jest spełniane z zachowaniem najwyższych standardów – wyjaśnia Paweł Piaskowski, kierownik nowego laboratorium, i podkreśla: – Wzorcowanie urządzeń pomiarowych, oprócz wymogów obowiązujących regulacji prawnych, jest kluczowe także z punktu widzenia systemów zarządzania jakością. Wiarygodność pomiarów ma znaczenie nie tylko ze względów finansowych, ale także bezpieczeństwa. Nieodpowiednia kontrola poziomów ciśnienia, temperatury czy przepływu może powodować zagrożenie dla instalacji i przede wszystkim dla pracujących przy nich osób.
Uruchomienie laboratorium wzorcującego przez Endress+Hauser w istotny sposób uzupełnia ofertę serwisową firmy w zakresie kalibracji urządzeń. Jej elementem jest już m.in. jedyna na polskim rynku usługa wzorcowania przepływomierzy u klientów za pomocą mobilnej stacji kalibracyjnej, wykorzystującej przepływomierze wzorcowe o dokładności 0,05%.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.