Komunikaty PR

System PV dla dachów o niskiej nośności już dostępny

2021-04-07  |  15:10
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 1.5 MB )

IBC SOLAR, wiodący hurtownik oraz dostawca systemów do rozwiązań PV i energetycznych, rozpoczął współpracę z firmą CW Lundberg, specjalizującą się w zabezpieczeniach dachowych. Firmy opracowały nowoczesne rozwiązanie dla instalacji na dachach płaskich, wykorzystujące bezinwazyjny i pozbawiony balastu system montażowy. Dzięki temu możliwa staje się realizacja projektów PV na powierzchniach dachowych do tej pory wyłączonych z użytku, ze względu na ich niską nośność.

Innowacyjny system montażowy stworzony w wyniku współpracy obu firm wykorzystuje uniwersalną i lekką konstrukcję montażową IBC TopFix 200 dla dachów skośnych oraz niezawodny system montażowy IBC AeroFix dla dachów płaskich. Ta łączona struktura jest przytwierdzana do połaci dachowej za pomocą tzw. bezinwazyjnych mocowników dostarczanych przez CW Lundberg. Są to specjalne płytki zgrzewane za pomocą papy bitumicznej do warstwy hydroizolacyjnej dachu. Do nich mocowane są następnie konstrukcje montażowe.

Rozwiązanie to znalazło zastosowanie m.in. w projekcie uruchomionej pod koniec zeszłego roku miejskiej elektrowni słonecznej w Poznaniu. W procesie montażu instalacji fotowoltaicznej na dachach 17-piętrowych budynków wykorzystano bezinwazyjne płytki mocujące, zdolne wytrzymać nacisk nawet 700 kg. Połączenie mocowników ze specjalnymi strukturami montażowymi pozwoliło uniknąć dociążania stropu przy jednoczesnym zapewnieniu wytrzymałości i bezpieczeństwa inwestycji.

Kolejnym efektem wspólnych działań firm jest organizowana w maju 2021 seria jednodniowych warsztatów dla instalatorów w Polsce. Program szkoleń obejmuje m.in. omówienie rodzajów mocowań stosowanych w fotowoltaice oraz roli, jaką w projekcie PV pełni system montażowy. Szacuje się, że przyczyną ponad połowy przypadków awarii instalacji fotowoltaicznych są źle dopasowane konstrukcje montażowe. Jako element projektu PV którego nie widać, często nie przykłada się do ich jakości należytej uwagi. Tymczasem system montażowy jest tym dla instalacji fotowoltaicznej, czym fundamenty są dla domu: zapewnia bezpieczeństwo, stabilność i pozwala cieszyć się energią pozyskiwaną ze słońca przez długie lata - tłumaczy Maciej Drobczyk, Country Manager w IBC SOLAR Polska.

Warsztaty dla instalatorów odbywać się będą w terminach 11, 18 i 25 maja br. w Dzierżoniowie. Mają charakter otwarty i bezpłatny, ale o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Po zakończonym szkoleniu uczestnicy otrzymają licencję upoważniającą do montowania płytek CW Lundberg. Bez tej licencji producent nie udziela gwarancji na swoje produkty.

Oprócz wymiany know-how w zakresie wykorzystywania nowoczesnych technologii w projektach PV, porozumienie między IBC SOLAR i CW Lundberg obejmuje także analizę potrzeb potencjalnych inwestorów i instalatorów systemów fotowoltaicznych oraz wspólne prowadzenie testów wytrzymałościowych produktów w SUNLAB, laboratorium badawczym PV. Ośrodek ten specjalizuje się we wspomaganych komputerowo symulacjach obciążeń, wykonywane są tam również testy niszczące oraz testy w tunelu aerodynamicznym.

Warsztaty organizowane są przez IBC SOLAR oraz CW Lundberg przy wsparciu Centrum Szkoleniowego Eko Projekt. Zapisy na wydarzenie przyjmowane są na stronie IBC SOLAR Polska, w zakładce kontakt: https://www.ibc-solar.pl/o-firmie/formularz-kontaktu/. W polu cel kontaktu należy wybrać: Szkolenie z konstrukcji bezbalastowych, a w wiadomości wpisać preferowaną datę szkolenia.

IBC SOLAR to wiodący hurtownik oraz dostawca systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych. Działająca od 39 lat firma ma na swoim koncie ponad pięć gigawatów mocy zainstalowanej, sieć 15 międzynarodowych filii i 1000 partnerów oraz portfolio imponujących realizacji na całym świecie.

Szeroki zakres działalności IBC SOLAR obejmuje budowę parków solarnych dostarczających energię bezpośrednio do sieci, instalacje komercyjne wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw, a także lokalne systemy magazynowania energii i rozwiązania dla prywatnych gospodarstw domowych.

W Polsce firma skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych oraz innych producentów używanych do produkcji energii słonecznej. Asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. https://www.ibc-solar.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Przyrost mocy zainstalowanej szybuje w górę Biuro prasowe
2021-04-16 | 13:35

Przyrost mocy zainstalowanej szybuje w górę

Fotowoltaika w Polsce to temat rozwijający się w niemal zawrotnym tempie. Aktualnie Polska plasuje się na 4 miejscu w Unii Europejskiej co do rocznego przyrostu mocy z PV. Już pod koniec 2020
Energetyka Leasing na fotowoltaikę z mikrowpłatą przez pół roku
2021-04-14 | 14:30

Leasing na fotowoltaikę z mikrowpłatą przez pół roku

Columbus, wraz z Millennium Leasing, wprowadza atrakcyjną ofertę leasingu PV dla firm. Przez pół roku leasingobiorca miesięcznie zapłaci tylko 0,4% wartości instalacji, a dopiero po 6
Energetyka Fotowoltaika, tak – ale co z logistyką?
2021-04-13 | 16:15

Fotowoltaika, tak – ale co z logistyką?

Panele fotowoltaiczne zyskują w Polsce na popularności w zaskakującym tempie. Wraz z modą na energię słoneczną przybywa także firm zajmujących się sprzedażą oraz instalacją tzw.

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

UE nie radzi sobie z przywracaniem ruchu lotniczego. Paszport szczepionkowy może się okazać ratunkiem dla europejskich przewoźników

Trwające w wielu europejskich krajach lockdowny nie sprzyjają zwiększaniu liczby połączeń lotniczych w ruchu regularnym i czarterowym. – Unia Europejska niestety najgorzej sobie radzi w lotnictwie ze względu na to, że jest tak duża niepewność – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Katowice Airport i Związku Regionalnych Portów Lotniczych. W konsekwencji europejskie linie lotnicze przeżywają głęboki kryzys. Ratunkiem może się okazać Cyfrowy Zielony Certyfikat, czyli tzw. paszport szczepionkowy, który umożliwi bezpieczne podróżowanie w sezonie wakacyjnym.

Transport

Przesyłki kurierskie już w tym roku staną się bardziej ekologiczne. DHL powiększy flotę elektryków do blisko 150 aut, a w najbliższych latach do ponad 500

Sektor transportu ma znaczący udział w emisji dwutlenku węgla w Europie. Bez zdecydowanych proekologicznych działań może ona wzrosnąć w branży o 60 proc. do 2050 roku – wynika z szacunków Międzynarodowego Forum Transportu. Dlatego coraz więcej firm logistycznych i kurierskich decyduje się na zielone inwestycje w elektryczne auta dostawcze. Poza aspektem ekologicznym mają one także inne korzyści – są niemal bezgłośne, mogą korzystać z buspasów i pozwalają uniezależnić się od wahań cen na rynku paliw. Na samochody elektryczne stopniowo przesiadają się m.in. kurierzy DHL Parcel. Firma będzie sukcesywnie w kolejnych latach inwestować w zieloną flotę.

Problemy społeczne

Wydłuża się kolejka potrzebujących rehabilitacji postcovidowej. Czas rozpoczęcia zabiegów gra istotną rolę

Na początku kwietnia ruszył w Polsce szeroki program rehabilitacji postcovidowej. Mogą z niego skorzystać wszyscy pacjenci, który przechorowali COVID-19 i borykają się z problemami wydolnościowymi dłużej niż cztery–sześć tygodni. Usługi mogą świadczyć wszystkie placówki, które mają podpisane umowy z NFZ i odpowiednie zasoby kadrowe. – Rehabilitacja jest prowadzona przez trzy tygodnie, a po tym czasie badamy efekty. W większości przypadków następuje poprawa możliwości wysiłkowych, jakości życia pacjenta, zmniejszenie duszności i powrót do codziennej sprawności – mówi prof. Jan Szczegielniak ze Szpitala MSWiA w Głuchołazach, który rozpoczął pierwszy pilotażowy program takiej rehabilitacji.

Transport

Gazy używane w przemyśle i medycynie będą wytwarzane ekologicznie. Producenci rezygnują z paliw kopalnych i sięgają po OZE

Gazy przemysłowe wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, metalurgicznym i spożywczym, a także w ochronie środowiska czy medycynie. Tlen medyczny podawany jest chociażby w szpitalach pacjentom chorym na COVID-19. Wodór z kolei jest postrzegany jako przyszłość ekologicznego transportu. Proces produkcji gazów przemysłowych jest jednak energochłonny, a przez to i wysoce emisyjny. Dlatego producenci stopniowo przestawiają się na bardziej ekologiczne metody i zamieniają energię z paliw kopalnych na źródła odnawialne. Jednym z przykładów takich inwestycji jest zakład produkcyjny Linde Gaz Polska pod Wrocławiem, który w 100 proc. do produkcji gazów wykorzystuje energię z OZE.