Komunikaty PR

Firma GoldenPeaks Capital podpisała 12-letnią umowę z Mondelez International

2023-01-25  |  14:50
Biuro prasowe

GoldenPeaks Capital, firma specjalizująca się w budowie i obsłudze systemów solarnych oraz inwestycjach w odnawialne źródła energii w całej Europie, zawarła 12-letnią umowę (Virtual Power Purchase Agreement, VPPA) z Mondelēz International w celu zrównoważenia śladu węglowego zakładów firmy w Polsce.

W ramach umowy Virtual Power Purchase Agreement, GoldenPeaks będzie dostarczać rocznie około 126 GWh bezemisyjnej, odnawialnej energii elektrycznej, produkowanej przez różne obiekty w Polsce o przewidywanej mocy szczytowej 109 megawatów.

Mondelēz International, światowy lider w dziedzinie przekąsek, dąży do osiągnięcia celu zerowej emisji gazów cieplarnianych netto na przestrzeni całego swojego łańcucha wartości do roku 2050. Umowa z GoldenPeaks Capital przyczyni się do realizacji tego długoterminowego celu i ma na celu zaoszczędzenie równowartości ponad 1 miliona ton CO2 w okresie jej obowiązywania. W przybliżeniu zrównoważy ona ślad węglowy związany z energią elektryczną w zakładach Mondelēz International w Polsce. Rozpoczęcie produkcji energii planowane jest na styczeń 2023.

Dla GoldenPeaks Capital to już czwarta umowa VPPA w Polsce. Z blisko 500 GWh umów PPA (Power Purchease Agreement) na energię słoneczną zawartych w 2022 roku i ponad dwukrotnie większym wolumenem planowanym w 2023 roku, GoldenPeaks Capital jest jednym z liderów rynku i rzetelnym partnerem dla korporacji w ich misji dekarbonizacji.

Adriano Agosti, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital mówi "Jesteśmy dumni z zawarcia umowy z Mondelez International, jedną z największych na świecie firm produkujących przekąski, pomagając im zwiększyć udział energii odnawialnej w ramach prowadzonych działań produkcyjnych i przyczyniając się do ich długoterminowych ambicji zerowej emisji gazów cieplarnianych netto."

GoldenPeaks to globalna grupa inwestycyjna skupiająca się na tworzeniu wartości i zapewnianiu rozwoju za pośrednictwem międzynarodowych podmiotów stowarzyszonych, w tym tych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem energią odnawialną. GoldenPeaks Capital to firma specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów fotowoltaicznych oraz jeden z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce i na Węgrzech. Grupa będzie nadal zwiększać tempo kształtowania przemysłu energii odnawialnej poprzez stosowanie płynnej integracji wszystkich sektorów GPC, zapewniając nieocenione dostosowanie metodologii, etyki i obranych celów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Estoński Enefit zwiększył w 2022 r. sprzedaż energii elektrycznej w Polsce o 135 Biuro prasowe
2023-02-01 | 12:00

Estoński Enefit zwiększył w 2022 r. sprzedaż energii elektrycznej w Polsce o 135

Enefit, spółka należąca do estońskiej, państwowej grupy Eesti Energia, jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich, zakończył 2022 rok
Energetyka Biznes, R&D i nowe technologie – doskonałe trio w trosce o środowisko
2023-01-31 | 01:00

Biznes, R&D i nowe technologie – doskonałe trio w trosce o środowisko

Postępujące zmiany klimatu, rozwój przemysłu i coraz większe zapotrzebowanie na energię stawiają przed nami wiele wyzwań dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Innowacje
Energetyka 195 mln EURO trafi w ręce projektów, wspierających technologie wodorowe
2023-01-30 | 11:00

195 mln EURO trafi w ręce projektów, wspierających technologie wodorowe

Europejskie Partnerstwo na rzecz Czystego Wodoru właśnie ogłosiło nabór wniosków na projekty w ramach rozwoju technologii wodorowych, które mogą być realizowane przez

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Transport

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem. Szukają atrakcyjnych ofert, ale niekoniecznie najtańszych

Inflacja dotyka także branżę turystyczną – w ubiegłym roku odnotowano wzrost cen paliwa lotniczego, w wielu krajach rosły też koszty żywności i noclegów, co przełożyło się na wyższe ceny wycieczek, biletów lotniczych i rezerwacji. I choć to może wpływać na częstotliwość wyjazdów, nie oznacza to, że Polacy rezygnują z wypoczynku za granicą czy wybierają wyłącznie najtańsze oferty. – Polacy wolą wydawać pieniądze na podróże, które dają wspomnienia, niż na rzeczy, które zostają z nami na krótszy czas – mówi Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl.

Transport

Rekordowy rok portów w Szczecinie i Świnoujściu. Inwestycje w offshore i gazoport umocnią ich pozycję na Bałtyku

Budowa terminala kontenerowego, który będzie w stanie przyjmować największe statki, jakie mogą wpływać na Bałtyk, rozbudowa gazoportu i projekty związane z sektorem offshore – to najważniejsze, realizowanie obecnie inwestycje w Porcie Szczecin–Świnoujście. Już w tej chwili jest to najszybciej rozwijający się zespół portowy na południowym Bałtyku. Realizowane inwestycje mają ten rozwój dodatkowo przyspieszyć, choć władze portu wskazują, że prognozy na nadchodzący rok są obarczone wieloma niewiadomymi. – W ciągu ostatnich dwóch–trzech lat mieliśmy już dwa „czarne łabędzie” i miejmy nadzieję, że one nie latają stadami – wskazuje Daniel Stachiewicz, wiceprezes zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. 

Handel

Rynek tłuszczów roślinnych zmienił się diametralnie po inwazji Rosji na Ukrainę. Poszły za tym znaczące podwyżki cen

Po ataku Rosji na Ukrainę zakłócone zostały globalne dostawy olejów roślinnych, głównie słonecznikowego i rzepakowego, których oba te kraje były znaczącymi dostawcami. W efekcie ceny olejów roślinnych błyskawicznie poszły w górę i wzrosło zapotrzebowanie na ich zastępniki, w tym tani olej palmowy, którego największymi producentami są Malezja i Indonezja. Jak podkreśla WWF Polska, dla bezpieczeństwa żywnościowego i zrównoważonego rozwoju istotne jest korzystanie z produktów certyfikowanych i zapewnienie jak najkrótszych łańcuchów dostaw.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.