Jak będzie wyglądała praca nowych czasów?
Z całą pewnością możemy stwierdzić, że pandemia przewartościowała nasze życia i kariery. Ogromnej zmianie uległ także styl oraz rytm naszej pracy. Nowego znaczenia nabrał chociażby work-life balance czy digitalizacja, która rozwinęła się w biznesie w błyskawicznym tempie. Home Office stał się czymś naturalnym, a elastyczność w pracy nabrała absolutnie nowego znaczenia.
Digitalizacja biznesu oraz nowy wymiar biur
Praca w przestrzeni wirtualnej stała się codziennością. W odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony firm oraz pracowników, błyskawicznie rozwinęła się digitalizacja biznesu. Już na zawsze pozostaną z nami nowoczesne produkty cyfrowe, ułatwiające zarzadzanie zespołami oraz pracę w środowisku wirtualnym. Wciąż nie do końca wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała praca z biur za rok, czy dwa, jednego możemy być jednak pewni – miejsca, w jakich będziemy pracować, muszą przejść dużą transformację. Podczas długiego lockdownu zmieniliśmy bowiem styl pracy, dowiedzieliśmy się o swoich talentach więcej, niż kiedykolwiek. Wszystko to sprawia, że firmy muszą wprowadzić znaczące modyfikacje do swoich strategii dotyczących miejsc pracy oraz proponowanych pracownikom benefitów.
Przyszłość pracy po COVID-19 – wydarzenie online, jakiego nie było
Już 27 maja 2021 o godzinie 9:30 odbędzie się pierwsze z cyklu wydarzeń online poświęconych przyszłości pracy po COVID-19, którego organizatorem jest workcloud24. Ostatni czas zmienił to, w jaki sposób myślimy, pracujemy, tworzymy oraz współdziałamy ze sobą. Nadszedł czas, aby wyciągnąć wnioski i dostosować się do nowej rzeczywistości, od której nie ma już odwrotu. Opowiemy o trendach, badaniach i doświadczeniu specjalistów.
W programie:
- podsumowanie badań polskiego rynku coworkingowego
- dyskusja o tym, jak COVID-19 wpłynął na zapotrzebowanie na biura i dodatkowe lokalizacje
- omówienie nowych instrumentów do hybrydowej równowagi w miejscu pracy
W wydarzeniach wezmą udział:
- Marta Moksa, manager coworkingu O4
- Tamas Polster, partner i współzałożyciel Urbanite Advisors
- Hubert Abt, CEO New Work & workcloud24
Harmonogram wydarzenia i wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: http://wfh2021event.com.
Link rejestracyjny: http://wfh2021event.com/#rec313560308
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.