Komunikaty PR

Jak będzie wyglądała praca nowych czasów?

2021-05-26  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania link ( 0.11 MB )

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że pandemia przewartościowała nasze życia i kariery. Ogromnej zmianie uległ także styl oraz rytm naszej pracy. Nowego znaczenia nabrał chociażby work-life balance czy digitalizacja, która rozwinęła się w biznesie w błyskawicznym tempie. Home Office stał się czymś naturalnym, a elastyczność w pracy nabrała absolutnie nowego znaczenia.

Digitalizacja biznesu oraz nowy wymiar biur

Praca w przestrzeni wirtualnej stała się codziennością. W odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony firm oraz pracowników, błyskawicznie rozwinęła się digitalizacja biznesu. Już na zawsze pozostaną z nami nowoczesne produkty cyfrowe, ułatwiające zarzadzanie zespołami oraz pracę w środowisku wirtualnym. Wciąż nie do końca wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała praca z biur za rok, czy dwa, jednego możemy być jednak pewni – miejsca, w jakich będziemy pracować, muszą przejść dużą transformację. Podczas długiego lockdownu zmieniliśmy bowiem styl pracy, dowiedzieliśmy się o swoich talentach więcej, niż kiedykolwiek. Wszystko to sprawia, że firmy muszą wprowadzić znaczące modyfikacje do swoich strategii dotyczących miejsc pracy oraz proponowanych pracownikom benefitów.

Przyszłość pracy po COVID-19 – wydarzenie online, jakiego nie było

Już 27 maja 2021 o godzinie 9:30 odbędzie się pierwsze z cyklu wydarzeń online poświęconych przyszłości pracy po COVID-19, którego organizatorem jest workcloud24. Ostatni czas zmienił to, w jaki sposób myślimy, pracujemy, tworzymy oraz współdziałamy ze sobą. Nadszedł czas, aby wyciągnąć wnioski i dostosować się do nowej rzeczywistości, od której nie ma już odwrotu. Opowiemy o trendach, badaniach i doświadczeniu specjalistów.

W programie:
- podsumowanie badań polskiego rynku coworkingowego
- dyskusja o tym, jak COVID-19 wpłynął na zapotrzebowanie na biura i dodatkowe lokalizacje
- omówienie nowych instrumentów do hybrydowej równowagi w miejscu pracy
 

W wydarzeniach wezmą udział:
- Marta Moksa, manager coworkingu O4
- Tamas Polster, partner i współzałożyciel Urbanite Advisors
- Hubert Abt, CEO New Work & workcloud24

Harmonogram wydarzenia i wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: http://wfh2021event.com.

Link rejestracyjny: http://wfh2021event.com/#rec313560308

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.