Skłodowscy wspomagają w biznesie. Nowy podmiot w Białymstoku
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Skłodowscy – renomowana, ogólnopolska kancelaria podatkowa otwiera swoją spółkę w Białymstoku. W nowym biurze pracę znajdzie 30 osób, rekrutacja już trwa.
Tadeusz, Dariusz i Eryk Skłodowscy - ojciec i dwaj synowie - to oni są właścicielami rodzinnej firmy, która działa na rynku od 1993 r. Obecnie Kancelaria Podatkowa Skłodowscy jest marką, której celem jest świadczenie kompleksowych usług dla przedsiębiorców, zgodnie z hasłem: „Już nigdy nie będziesz sam w biznesie”. I jak podkreślają w firmie – nie jest to czcza obietnica - ideą biura jest opieka nad klientem na każdym etapie prowadzenia działalności.
- Nasz zespół to 200 osób, zajmujących się zarówno zawodowo, jak i z pasji tematyką księgową, podatkową, prawem pracy i ubezpieczeń społecznych – mówi prezes Dariusz Skłodowski. - Pomagamy w założeniu własnej działalności gospodarczej lub w przekształceniach w spółki prawa handlowego, wspieramy w pozyskiwaniu dotacji i środków finansowych dla firm, ale dodatkowo też świadczymy usługi doradztwa finansowego, prawnego oraz gospodarczego, a także wdrożenia innowacyjnych systemów IT, wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem.
Skłodowscy reprezentują też klientów przed organami skarbowymi, ZUS, a nawet w sporach sądowych. Firma z Marek ma ogólnopolski zasięg (ponad 1000 klientów w całym kraju) i renomę, również za sprawą działalności edukacyjnej, czyli dostępnych na kanale YouTube szkoleń, prowadzonych w bardzo przystępny sposób przez członka zarządu firmy - Eryka Skłodowskiego. Firma działa za pośrednictwem swoich oddziałów – w Wołominie, Warszawie, Lubaniu i w Białymstoku.
Kancelaria przy Lipowej
To właśnie istniejący przy ul. Branickiego, białostocki oddział, zatrudniający obecnie kilku pracowników zyska nową siedzibę i znacząco zwiększy zatrudnienie. Nowy podmiot powstaje w ramach realizacji planów rozwojowych spółki.
- Dlaczego Białystok? Bo po pierwsze urodziłem się na Podlasiu i mam sentyment do tego regionu, a po drugie – to duże miasto, w którym widzimy duży potencjał, zarówno jeśli chodzi przyszłych pracowników, jak i klientów. Chcę przy tym podkreślić, że białostocka kancelaria będzie też obsługiwała klientów z całej Polski, siłami tutejszych pracowników, ale bazując na 30-letnim doświadczeniu spółki-matki - mówi Eryk Skłodowski.
Obecnie trwa generalny remont w nowej, większej siedzibie przy ul. Lipowej, do której biuro przeniesie się w styczniu 2022.
- Ofertę białostockiego biura szyjemy na miarę potrzeb każdego klienta - zarówno małych jak i dużych podmiotów, zarówno z Białegostoku i okolic, jak i z całej Polski, po cenach konkurencyjnych w tym regionie. Chcemy przekonać potencjalnych partnerów, że księgowego nie trzeba się bać, zaoferować im otwartą komunikację i przyjazne podejście do nieraz skomplikowanych kwestii finansowych – mówi kierowniczka białostockiej kancelarii, Justyna Kulikowska.
Szkolenia i rekrutacja
Skłodowscy to kancelaria, która dużą wagę przykłada do dzielenia się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, dlatego chce w Białymstoku prowadzić szkolenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej dla różnych branż. Takie inauguracyjne spotkanie z branżą developerską odbyło się pod koniec października w hotelu Traugutta, a tematem były zagadnienia związane z Nowym Ładem. Kolejne szkolenia będą realizowane już w listopadzie
- Podczas tych prezentacji wytłumaczymy nie tylko jak rozliczyć się z fiskusem, jak radzić sobie z zawiłymi przepisami podatkowymi czy z zarządzaniem finansami przedsiębiorstwa – mówi Eryk Skłodowski. - Organizujemy też szkolenia dla poszczególnych branż, a także – w zależności od potrzeb klienta – szkolenia tematyczne, dotyczące np. prowadzenia i najbardziej opłacalnych form działalności, leasingu, prywatnych planów kapitałowych czy przepisów BHP, a nawet zagadnień typu - czy można wrzucić w koszty rower, a za wycieczkę do Egiptu zapłacić z konta firmowego. Nie ma dla nas tematów tabu.
W związku z rozszerzeniem działalności na rynku podlaskim firma rozpoczęła już rekrutację pracowników do nowej kancelarii przy Lipowej. Na zatrudnienie może liczyć 30 osób – księgowych i stażystów, dla których przewidziane są szkolenia zawodowe.
- Przykładamy dużą wagę do odpowiedniego przygotowania pracowników, którzy będą służyć swoją wiedzą merytoryczną klientom. Dlatego wszyscy kandydaci przejdą testy, prowadzone przez naszych ekspertów. Nasi pracownicy mają też pełne uprawnienia, by świadczyć rzetelne i kompleksowe usługi dla firm z gwarancją bezpieczeństwa danych – dodaje Justyna Kulikowska.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.