Forum Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu już w piątek
Forum Finansów z Bankier.pl: Inwestuj z głową
Jak AI wpływa na sektor finansowy? Jak inwestuje pokolenie Z? Jak zbudować portfel inwestycyjny w 2025 roku?
Sześć debat, 30 prelegentów, czołowi eksperci ze świata finansów, ekonomii i rynków kapitałowych, sześć godzin wypełnionych merytoryką na najwyższym poziomie – to wszystko czeka na uczestników Forum Finansów z Bankier.pl, które odbędzie się 25 października na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
- Miejsce wybraliśmy nieprzypadkowo. Wrocław to dynamicznie rozwijające się miasto, pełne innowacji i przedsiębiorczości, a także siedziba portalu Bankier.pl. To idealne miejsce, aby zgromadzić najlepszych w Polsce ekspertów – analityków, ekonomistów, przedstawicieli instytucji finansowych oraz spółek, aby dostarczyli naszym czytelnikom cennych wskazówek dotyczących inwestowania. Na nasze bezpłatne wydarzenie zapraszamy studentów i wszystkich zainteresowanych tematyką finansową. Bankier.pl już od niemal 25 lat dostarcza czytelnikom treści i narzędzia ułatwiające podejmowanie decyzji związanych z zarządzaniem pieniędzmi i odpowiada na najtrudniejsze pytania z zakresu inwestowania, finansów osobistych, podatków czy też prowadzenia firmy – mówi Andrzej Stec, redaktor naczelny Bankier.pl.
- Wybór miejsca Forum Finansów Bankier.pl bardzo nas cieszy, po pierwsze dlatego, że Wrocław jest drugim centrum finansowym w Polsce, po drugie dlatego, że Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest pionierem nowoczesnej edukacji finansowej, zwłaszcza w zakresie inwestycji finansowych i zarządzania ryzykiem. Pierwsze inicjatywy powstały na początku lat dziewięćdziesiątych, zaś 20 lat temu zaczęła być rozwijana edukacja finansowa w języku angielskim, która zaowocowała prestiżowymi światowymi akredytacjami. Forum Finansów obejmuje zarówno zagadnienia inwestowania przez osoby indywidualne i instytucje, jak i zagadnienia związane ze stosowaniem nowych technologii, zwłaszcza sztucznej inteligencji - mówi prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prezes CFA Society Poland.
Forum Finansów Bankier.pl obejmie szereg kluczowych tematów, w tym najważniejsze zagadnienia współczesnej gospodarki oraz prognozy dla najważniejszych branż, ale również surowców, giełd czy kryptowalut. Mocnym punktem programu będzie tez debata: 100-letni złoty vs euro.
To pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez wiodący portal finansowy w Polsce, które zgromadzi czołowych ekspertów z dziedziny finansów, ekonomii i rynków kapitałowych. Forum rozpocznie się o 9:00 powitaniem uczestników przez prof. dr hab. Czesława Zająca, Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, oraz Andrzeja Steca, redaktora naczelnego Bankier.pl.
Wśród prelegentów i uczestników paneli znajdą się m.in.:
- Paweł Bojko, prezes EFL
- Piotr Dmuchowski, prezes PZU TFI
- Michał Tekliński, dyrektor ds. rynków międzynarodowych, Grupa Goldenmark
- Piotr Krupa, prezes Kruk
- Marek Dietl, doradca ekonomiczny prezydenta RP, były prezes GPW
- Prof. Krzysztof Jajuga, UE Wrocław, CFA Society Poland
- Prof. Krzysztof Borowski, SGH, ekspert NBP
- Przemysław Kral, zondacrypto
- Adrian Apanel, Dom Maklerski BOŚ
- Krzysztof Radojewski, Analityk Noble Securities S.A.
- Tomasz Wróbel, Dyrektor Sprzedaży BETA ETF
Forum Finansów z Bankier.pl to nie tylko okazja do zdobycia cennej wiedzy, ale również możliwość networkingu z ekspertami i innymi uczestnikami. Wydarzenie jest skierowane do szerokiego grona odbiorców: od studentów po doświadczonych inwestorów i menedżerów. Udział w nim jest bezpłatny.
Więcej informacji oraz rejestracja dostępne są pod linkiem: https://tiny.pl/n-dppwky
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.