Gala Liderzy Przyszłości i Firmy Rodzinne z udziałem gwiazd
Dr Milena Gołda - redaktor naczelna magazynu, podkreśliła jak wraz z zespołem redakcji codziennie stara się promować polską przedsiębiorczość, firmy rodzinne, sukcesję, topowe marki i biznesmenów, którzy mają aspiracje międzynarodowe. Dlatego podczas IV Gali Biznesu zostały wręczone nagrody w pięciu kategoriach: „Firma rodzinna roku”, „Top Polish Brands”, „Top Global Brands”, „Lider Biznesu”, „Diamenty biznesu”.
Wydarzenie poprowadzili dr Milena Golda oraz Zygmunt Chajzer.
Poza liczynym gronem biznesowym nie zabrakło gwiazd polskiego show biznesu, które za swoje działania i przedsiębiorczość oraz wielkie serce odebrały nagrody od redakcji CEOWORLD Magazine. W gali uczestniczyli mi. : Edyta Górniak, Małgorzata Rozenek - Majdan, Radosław Majdan, Ewa Chodakowska z mężem, Agustin Egurrola, Ola Nowak, Celina Statkiewicz, Paweł Korzeniowski oraz Joanna Przetakiewicz.
Galę uświetnił występ skrzypaczki Kamili Malik z dziećmi, tenora Roberto Cresca z Dominiką Zamarą, występ artystek z Ukrainy zespołu „ Z Lasu” i Bartasa Szymoniaka z utworami „ Kocham wolność” i „ Wojownik z miłości”.
Nagrody otrzymali między innymi:
Małgorzata Rozenek – Majdan
statuetka “Top Polish Brands” dla firmy Mrs. Drama
Małgorzata Rozenek - Majdan z mężem Radosławem Majdan
- statuetka „Serce Charytatywności”
Ewa Chodakowska i Lefteris Kavoukis - statuetka „Top Polish Brands” dla BeBio
- statuetka „Firma Rodzinna” dla BeBio
- statuetka „Serce Charytatywności”
Edyta Górniak - statuetka „Top Polish Brands” dla Akademii Przebudzenia
- statuetka „Serce Charytatywności”
Agustin Egurrola – statuetka „Lider Biznesu” dla Egurrola Dance Studio
- statuetka „Serce Charytatywności”
Zygmunt Chajzer – statuetka „Serce Charytatywności”
Tomasz Misiak - filantrop i biznesman - statuetka „Serce Charytatywności”
Po części biznesowej Gali odbyła się część charytatywna, gdzie na licytacji zebrano ponad 60 tysięcy złotych na Fundację Honor Pomagania Dzieciom.
Fundacja przeznaczy zebrane środki finansowe z licytacji na pomoc sierotom z Ukrainy i uchodźcom. Na licytacji były między innymi: obrazy artystów malarzy, szal z Janavi India, studia MBA z Uczelni Nauk Społecznych, bony do OT.CO Clinic.
Nie zabrakło również nowości. Tego wieczoru miała miejsce premiera publikacji pod redakcją dr Mileny Gołdy pt.: “Liderzy Przyszłości”, która z pewnością będzie inspiracją do stania się liderem w swojej branży oraz odpowie na pytanie kim jest lider jutra.
Ten szczególny wieczór uwieńczony został sesją zdjęciową na ściance z gwiazdami, rozmowami w kuluarach oraz afterparty w barze Hotelu Bristol.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.