Głosuj na szkołę w swoim województwie
Wspólna inicjatywa firmy Procter & Gamble, Polskiej Fundacji Olimpijskiej oraz sieci Biedronka umożliwi realizację tych pomysłów, które zdobędą najwięcej głosów. Dwie szkoły z każdego województwa wygrają grant na realizację działań w wysokości do 60 000 PLN. Przyznana zostanie też nagroda dla jednej ze szkół pod patronatem olimpijczyków. Łącznie wybrane więc zostaną 33 spośród ponad 150 zgłoszeń. Głosowanie trwa do 8 sierpnia 2022, jego zwycięzców poznamy do 14 sierpnia 2022. Głosować można pod adresem https://www.everydayme.pl/dzien-na-medal-glosowanie.
O karierze sportowca marzy wielu najmłodszych. Do sportu zachęcają ich nie tylko duże imprezy sportowe, w które obfituje bieżący rok. Ważną rolę w tym przypadku pełnią także szkoły. Jednocześnie wiemy, że same chęci nie wystarczą – potrzebna jest właściwa infrastruktura, możliwość współpracy z odpowiednio przygotowanymi nauczycielami i trenerami, szansa na realizację specjalnych projektów. W wielu przypadkach szkołom brakuje jednak funduszy na pełną realizację projektów sportowych i dawanie uczniom możliwości rozwoju zgodnie z ich ambicjami.
Ideą przyświecającą projektowi „Każdy Dzień na Medal” jest zachęcanie jak największej grupy dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, do aktywności fizycznej, do realizowania zdrowego trybu życia. Wsparcie projektów sportowych, do których stworzenia zachęcono szkoły to sposób na to, by taką możliwość można było znaleźć we własnej szkole, w dużych i małych miastach, jak również w gminach wiejskich. Bo ruch i sport to zdrowie, rozwój i dobre samopoczucie.
„Procter & Gamble nie od dzisiaj angażuje się w inicjatywy mające na celu stworzenie warunków do sportowego rozwoju dzieci i młodzieży. Realizowany przez nas obecnie program to kolejna okazja do tego, by wesprzeć szkoły w tworzeniu dzieciom i młodzieży warunków do angażowania się w zajęcia sportowe, a co za tym idzie, w promowaniu zdrowego stylu życia.” – komentuje Małgorzata Mejer, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej P&G w Europie Centralnej.
W przesłanych zgłoszeniach do programu widać dużą różnorodność. Złożone projekty dotyczą między innymi renowacji boisk, zakupu sprzętu, organizowania regularnych turniejów sportowych lub budowy stacji naprawy rowerów. Znalazły się wśród nich także pomysły na promowanie i szkolenie dzieci z mniej popularnych sportów i aktywności zespołowych, takich jak korfball, nordic walking czy cheerleading. Wpływ na to, do kogo trafia pieniądze może mieć każdy z nas. Już teraz można bowiem głosować na zgłoszone projekty. W każdym województwie przyznane zostaną dwie nagrody: jedna dla szkoły z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich oraz jeden dla szkoły z gmin miejskich. Dodatkowa ogólnopolska nagroda trafi do jednej szkoły pod patronatem olimpijczyków polskich. Łącznie nagrodzone więc zostaną 33 szkoły, a każda z nich otrzyma do 60 000 PLN. Głosowanie trwa do 8 sierpnia br.
Przez cały czas trwania kampanii, młodych sportowców można wesprzeć nie tylko poprzez trwające głosowanie online, ale też kupując produkty Procter & Gamble w sieci sklepów Biedronka. Akcją objęte są marki Always, Naturella, Oral-B, Blend-a-Med, Head&Shoulders, Pantene, Old Spice, Gillette, Ariel, Lenor, Vizir, Pampers, Discreet i Fairy. Część funduszy zebranych ze sprzedaży tych produktów zostanie przekazana Polskiej Fundacji Olimpijskiej na realizację zgłoszonych przez szkoły podstawowe projektów sportowych.
Organizatorzy akcji „Każdy Dzień na Medal” podkreślają, że projekty sportowe organizowane w szkołach wpływają pozytywnie na samopoczucie fizyczne i psychiczne dzieci i młodzieży. Wartości przyświecające ruchowi olimpijskiemu i zasady fair play są też przydatne dla młodzieży w życiu codziennym.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.