GoldenPeaks Capital i Reckitt podpisały 10-letnią umowę dostawy energii w Polsce
GoldenPeaks Capital i Reckitt podpisały 10-letnią umowę dostawy energii w Polsce, promując dalszą dekarbonizację krajowej sieci energetycznej i pomagając Reckitt w osiąganiu jej zielonych celów.
GoldenPeaks Capital, jeden z najszybciej rozwijających się niezależnych producentów energii w Europie Wschodniej, kontynuuje swoją misję wspierania korporacji w ich działaniach na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla. Umowa dostawy energii stanowi kolejne długoterminowe partnerstwo ogłoszone przez GoldenPeaks Capital od początku 2024 roku.
GoldenPeaks Capital dostarczy firmie Reckitt 20 gigawatogodzin bezemisyjnej energii elektrycznej rocznie, przyczyniając się do realizacji celu firmy, jakim jest zasilanie jej działalności w 100% energią odnawialną do 2030 roku. Roczna ilość zielonej energii wprowadzonej w wyniku PPA odpowiada zasileniu elektrycznego pojazdu ruszającego w podróż dookoła równika ponad 2 700 razy, a oszczędność emisji dwutlenku węgla równa się rocznej absorpcji CO2 przez około 700 000 dojrzałych drzew.
Adriano Agosti, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital, mówi: „Jesteśmy dumni ze współpracy z Reckitt, liderem w dziedzinie zdrowia, higieny i żywienia konsumentów, mającym ponad 200-letnią historię, i przyczynienia się do jego długoterminowego celu osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych”.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.