Goodyear ponownie zbada podejście flot transportowych do zrównoważonego rozwoju
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Ruszyła czwarta edycja badania Goodyear Sustainable Reality Survey, którego celem jest ocena działań europejskich flot na rzecz zrównoważonego transportu. Tegoroczna ankieta zawiera podobny zestaw pytań jak w poprzednich latach, co pozwala Goodyearowi monitorować zmiany w postawie branży na przestrzeni czasu. Badanie Sustainable Reality Survey będzie otwarte do 21 lipca – Goodyear jak co roku zaprasza floty do udziału w niej, a za każdy wypełnioną ankietę podziękuje sadząc drzewo we współpracy z organizacją non-profit TreeNation.
"Cieszymy się, że możemy po raz kolejny zaprosić floty z całej Europy do udziału w ankiecie Sustainable Reality Survey i za jej pośrednictwem zajrzeć głębiej do ich świata, zyskując unikalny wgląd w ich codzienne decyzje. Tegoroczna edycja może znów dostarczyć cennych danych na temat postępów, możliwości i wyzwań na drodze do bardziej zrównoważonej mobilności” - mówi Maciej Szymański, dyrektor marketingu Goodyear w segmencie opon użytkowych w Europie.
Ankieta weryfikuje podejście flot do zrównoważonego rozwoju w różnych kontekstach. Począwszy od zrozumienia najnowszych przepisów środowiskowych, poprzez sformalizowanie celów i miar zrównoważonego rozwoju, aż po zastosowanie nowych rozwiązań i technologii. Badanie pozwala również na identyfikację wyzwań związanych z wdrożeniem zrównoważonych środków oraz korzyści z podejmowanych działań. Tegoroczny kwestionariusz został dodatkowo rozbudowany o nowe pytanie weryfikujące, czy zrównoważony rozwój odbywa się kosztem wydajności flot oraz czy wymaga od nich kompromisów.
Badanie Sustainable Reality Survey 2024 zostanie zwieńczone kompleksowym raportem, zawierającym szczegółowe analizy trendów zrównoważonego rozwoju w branży. Może on stanowić punkt odniesienia dla operatorów flot, umożliwiając im porównanie własnych praktyk ze standardami branżowymi. Ponadto, raport ten pozwala na identyfikację najlepszych praktyk, zrozumienie pojawiających się wyzwań oraz odkrywanie innowacyjnych rozwiązań, które mogą zwiększyć zarówno skuteczność osiągania celów zrównoważonego rozwoju, jak i wydajność operacyjną flot.
Branża transportowa na fali zrównoważonego rozwoju
Ubiegłoroczne badanie wykazało, że europejskie floty przywiązują coraz większą uwagę do zrównoważonego rozwoju. Znacząca większość ankietowanych uznała zrównoważony rozwój za "ważny" lub "bardzo ważny", a jedna trzecia flot traktuje go jako podstawową wartość korporacyjną. Badanie pokazało również, że zrównoważone działania są coraz częściej postrzegane jako element strategii oszczędności, przy czym 39% flot potwierdziło redukcję kosztów operacyjnych dzięki zrównoważonym praktykom. Większe floty, zwłaszcza te liczące ponad 500 pojazdów, udowodniły swoją wiodącą rolę w definiowaniu i wdrażaniu celów zrównoważonego rozwoju, a 75% z nich podjęło już konkretne działania w tym zakresie. Paliwooszczędne opony są wskazywane jako najpopularniejsze narzędzie w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju, przy czym 56% flot stosuje je w celu zwiększenia wydajności i zmniejszenia wpływu na środowisko. Wyniki te potwierdzają rosnące zaangażowanie branży w integrację zrównoważonych praktyk przy jednoczesnym utrzymaniu wydajności operacyjnej.
Ankieta jest dostępna pod linkiem https://www.sustainablerealitysurvey.eu/. Podobnie jak w poprzednich latach, Goodyear nagrodzi każdy oddany głos w ankiecie sadząc drzewo. Od 2021 r. producent przyczynił się do posadzenia ponad 7000 drzew w ramach programów ponownego zalesiania prowadzonych przez organizację Tree-Nation.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Prawo
Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek
Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.