Green Industry Summit 2024: Tworzymy Przyszłość Zielonego Przemysłu Razem!
Już 22 października 2024 roku, w Starej Zajezdni Kraków, odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – jednego z najważniejszych wydarzeń, poświęconych zielonej transformacji przemysłu. Konferencja ta co roku gromadzi kluczowych graczy branży, przedstawicieli rządu, liderów technologicznych oraz ekspertów, aby wspólnie dyskutować o przyszłości przemysłu i wyzwaniach związanych z jego zrównoważonym rozwojem.
Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem wielu znaczących instytucji, w tym Ministerstwa Przemysłu, Miasta Krakowa, Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Katowice, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki oraz Krakowskiego Parku Technologicznego. To niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń, zdobycia najnowszej wiedzy i nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych z osobami, które mają realny wpływ na kształtowanie przyszłości przemysłu w Polsce.
Nie zabraknie również wystąpień liderów branży, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wizją rozwoju. Swoją obecność potwierdzili także przedstawiciele firm tj.: Tauron, Impel, Ekovoltis, Alventa, KFA Armatura, BASF, CRIF, Dassault Systemes, EMKA, FAKRO, Grupa PGD, HOPI Poland, Layher, PIKA, Rekopol, Röhlig Suus Logistics, SEEN Technologie, SmartLunch. Merytoryczne panele i debaty przyszłości.
Merytoryczne panele dyskusyjne i inspirujące prezentacje
W programie konferencji przewidziano cztery panele dyskusyjne, a także kilka prezentacji, które skupią się na najważniejszych tematach związanych z przyszłością przemysłu. Pierwszy panel poświęcony będzie neutralności klimatycznej w produkcji i logistyce, gdzie eksperci omówią działania konieczne do zmniejszenia emisji i wprowadzenia bardziej zrównoważonych rozwiązań w procesach produkcyjnych oraz łańcuchach dostaw. Drugi panel skupi się na zielonej energii dla przemysłu, temacie, który zyskuje na znaczeniu w kontekście globalnych działań na rzecz transformacji energetycznej. Prelegenci będą debatować nad najnowszymi technologiami oraz modelami wykorzystania energii odnawialnej w różnych sektorach przemysłowych.
Kolejny panel będzie poświęcony Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, czyli wdrażaniu przepisów i praktyk, które zobowiązują producentów do dbania o cykl życia swoich produktów, od momentu produkcji po ich recykling i utylizację. To temat o kluczowym znaczeniu w kontekście zrównoważonego rozwoju. Konferencję zwieńczy Okrągły Stół Polskiego Przemysłu, który zgromadzi liderów branży w jednej debacie. W trakcie tej dyskusji, czołowi przedstawiciele sektora przemysłowego będą wymieniać się opiniami na temat wyzwań i szans, jakie niesie za sobą dynamiczna transformacja przemysłowa w Polsce i na świecie.
Gala "Diamentów Zielonego Przemysłu"
Konferencję zwieńczy uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną prestiżowe nagrody "Diamenty Zielonego Przemysłu". To moment, w którym zostaną uhonorowane firmy i osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do wprowadzania innowacji oraz promowania zrównoważonych praktyk w przemyśle.
Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu i zarejestrować się, odwiedź stronę: https://executiveclub.pl/green-industry-summit/
Źródło informacji: Executive Club
Patronat redakcji
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.