Komunikaty PR

Grupa Electrum umacnia swoją pozycję na litewskim rynku energetycznym

2024-10-21  |  15:00

Grupa Electrum, odgrywa bardzo istotną rolę w dynamicznie rozwijającym się sektorze energetyki odnawialnej na Litwie. Kluczowym elementem rozwoju Electrum na rynkach zagranicznych jest działalności spółki Everto, oferujące pełną gamę usług od projektowania obiektów OZE, przez ich budowę, aż po serwis i zarządzanie - czerpiąc z know-how i doświadczenia Grupy Electrum, której jest integralną częścią.

Region bałtycki to bardzo ważny kierunek w rozwoju międzynarodowym Electrum, dlatego Grupa nieustannie podnosi swoje standardy. Potwierdzeniem najwyższych kwalifikacji i zgodności z litewskimi normami prawnymi w budownictwie jest uzyskany w ostatnim czasie certyfikat SSVA (Statybos Sektoriaus Vystymo Agentūra).

Everto w sercu transformacji energetycznej Litwy

W położonej na zachodzie Litwy miejscowości Taurogi, spółka kompleksowo zrealizowała projekt budowy farmy fotowoltaicznej na działce o powierzchni 36,5 ha, obejmujący pełny zakres działań (z wyłączeniem prac projektowych) od przygotowania terenu, przez montaż, po finalne podłączenie do sieci energetycznej. Inwestycja została zrealizowana we współpracy z Grupą Ignitis, która rozwija zintegrowany model biznesowy, aby lepiej wykorzystać potencjał zielonych mocy wytwórczych, opierając się na szerokim portfelu klientów oraz infrastrukturze magazynowania energii i sieci energetycznej w krajach bałtyckich, Polsce oraz Finlandii.

Everto, korzystając z zasobów grupy Electrum, odpowiadało za wszelkie prace podziemne, takie jak okablowanie AC i DC, uziemienie, a także wykonanie i konfigurację połączeń komunikacyjnych. Dodatkowo firma zrealizowała montaż 1 204 stołów, zainstalowała 58 falowników o mocy 352 kVA każdy oraz 33 656 modułów fotowoltaicznych. Zakres prac obejmował również budowę linii średniego napięcia łączącej farmę z oddaloną o prawie 4 km stacją elektroenergetyczną w Lauksargiai oraz rozwój lokalnej infrastruktury, w tym montaż szaf KAS i liczników energii, a także analizatorów energii.

„Nasze wysokie kwalifikacje i doświadczenie w realizacji prac związanych z instalacją oraz eksploatacją urządzeń energetycznych potwierdzają istotne certyfikaty VERT oraz uzyskany niedawno SSVA. Umożliwiają nam one realizację dużych i złożonych projektów budowlanych w zakresie odnawialnych źródeł energii na Litwie. Jesteśmy dumni, że w ten sposób przyczyniamy się do rozwoju zrównoważonego miksu energetycznego u naszych sąsiadów” – powiedział Aleksander Olszewski, Dyrektor Realizacji w Electrum

Elektrownia w Taurogach, wyposażona w 6 podstacji transformatorowych o mocy 3150 kVA każda, generuje 17 MW energii elektrycznej, co odpowiada 22,1 MW mocy zainstalowanej, umożliwiając efektywne zasilanie lokalnej sieci energetycznej. Obiekt jest w pełni operacyjny, a jego budowa trwała od 15 maja 2023 r. i została zakończona 11 lipca 2024 r., co potwierdza wysoką efektywność oraz profesjonalizm zespołu Electrum Everto.

Obecnie, Grupa realizuje inwestycję Orlen Lietuva w budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 42,2 MWp w ramach programu modernizacyjnego rafinerii w Możejkach. Działania Everto wpisują się w długofalowe strategie wspierania rozwoju sektora OZE we wszystkich krajach, w których Grupa Electrum angażuje się w budowę odpowiedzialnych partnerstw.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Czy budowa instalacji LNG to pieniądze wyrzucone w błoto? Biuro prasowe
2024-10-21 | 10:00

Czy budowa instalacji LNG to pieniądze wyrzucone w błoto?

Nie po raz pierwszy w europejską branżę energetyczną uderzają krytyczne głosy o kiepskiej rentowności infrastruktury LNG. Tylko że trudno mierzyć potencjał LNG jedną miarą.
Energetyka Ekovoltis dostarczy zieloną energię elektryczną Grupie Agora i Grupie Eurozet
2024-10-14 | 16:00

Ekovoltis dostarczy zieloną energię elektryczną Grupie Agora i Grupie Eurozet

Firma Ekovoltis, będąca częścią grupy kapitałowej Michała Sołowowa, do której należą m.in. Cersanit, Synthos, Barlinek oraz firmy działające w obszarze zielonej energii, takie
Energetyka Schneider Electric z wyższym poziomem certyfikacji w zakresie cyberbezpieczeństw
2024-10-14 | 09:00

Schneider Electric z wyższym poziomem certyfikacji w zakresie cyberbezpieczeństw

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, ogłosił że Network Management Card 3 (NMC3) uzyskała nowy, wyższy poziom certyfikacji w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Gruzini wybierają nowy parlament. Sobotnie wybory mogą przesądzić o kursie kraju na dekady

Wybory parlamentarne 26 października mogą mieć decydujące znaczenie dla dalszego rozwoju Gruzji i jej geopolitycznego rozwoju – podkreślili europarlamentarzyści w rezolucji przyjętej na początku października. Kraj ten od wielu lat realizował euroatlantycki kurs, a od grudnia 2023 roku ma status państwa kandydującego do UE. Jednak rządząca partia Gruzińskie Marzenie forsuje coraz bardziej autorytarny program. Europosłowie podkreślają, że prawo uchwalane przez polityków w Tbilisi coraz mocniej odbiega od demokratycznych standardów europejskich.

IT i technologie

Ruch robotów coraz bardziej podobny do człowieka i zwierząt. Sztuczne mięśnie mogą zmienić sposób ich projektowania

Miękki robot stworzony przez niemieckich i szwajcarskich naukowców wykonuje ruchy zbliżone do takich, które obserwujemy u ludzi i zwierząt. Elektrohydrauliczne siłowniki połączone ze szkieletem ścięgnami działają jak prawdziwe mięśnie. Urządzenie, w porównaniu do tych, które napędzane są silnikami – jest dużo bardziej efektywne energetycznie, a także lepiej radzi sobie w niestandardowym otoczeniu, i to bez konieczności stosowania jakichkolwiek czujników. Elektrohydrauliczna noga prawdopodobnie znajdzie zastosowanie w urządzeniach takich jak np. chwytaki.

DlaWas.info

Teatr

Alicja Węgorzewska: Opera „Juliusz Cezar” mimo historycznie odległego tła przedstawia te same namiętności, zazdrości i intrygi jak w obecnych czasach. I to jest jej największą siłą

Opera „Juliusz Cezar” Georga Friedricha Händla to monumentalne barokowe dzieło nasycone emocjami, impulsywne i dynamiczne. Premiera tej opery w Warszawskiej Operze Kameralnej zdobyła owacje na stojąco i pozytywne opinie krytyków. W recenzji dla portalu maestro.net Joanna Tumiłowicz napisała: „Nie da się ukryć, że Warszawska Opera Kameralna pokazała maksymalną sprawność, prężność i kreatywność, zadając kłam pogłoskom, że źle się dzieje w królestwie Alicji Węgorzewskiej”.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.