Grupa Selena nagrodzona Kryształem Polskiej Gospodarki

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej, została nagrodzona Kryształem Polskiej Gospodarki. Kapituła konkursu przyznała Selenie nagrodę w kategorii „Odpowiedzialny biznes”, doceniając m.in. jej działania na rzecz zrównoważonego budownictwa i ograniczenia zmian klimatycznych.
Konkurs „Kryształy Polskiej Gospodarki” docenia działania przedsiębiorstw z polskim kapitałem oraz osób publicznych zaangażowanych w promocję i rozwój krajowej gospodarki. Podczas uroczystej gali nagrodzono laureatów w pięciu kategoriach: lokalny przedsiębiorca, wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, odpowiedzialny biznes, osobowość roku oraz eksporter. Nagroda dla przedsiębiorstwa szczególnie zaangażowanego w działania w duchu odpowiedzialnego biznesu trafiła do Grupy Selena.
– Dekarbonizacja budownictwa i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju to fundamentalne elementy strategii Grupy Selena. Opracowując nasze produkty i usługi, od początku dbaliśmy o ich energooszczędność i komfort użytkownika, które dziś są częścią celów ESG. Bierzemy je pod uwagę, bo wierzymy, że w ten sposób możemy włączyć się w walkę o lepszą przyszłość naszej planety. To nie tylko trend, ale nasz obowiązek wobec kolejnych pokoleń. To miłe i bardzo ważne, że nasze starania zyskują uznanie, a podobne cele stawia sobie coraz szersze grono przedsiębiorców – podkreślał Krzysztof Ościłowicz, dyrektor finansowy Grupy Selena, podczas gali rozdania nagród.
Kapituła konkursowa podkreśliła w uzasadnieniu nagrody trzy ważne aspekty wyróżniające działalność Seleny. Pierwszym z nich są bezpieczne warunki życia i pracy w miejscach budowanych z użyciem produktów Seleny. Drugi to duża koncentracja na środowisku naturalnym – dbanie o rozwój zrównoważonych procesów produkcyjnych i budowlanych, ich wpływ na środowisko, pracowników oraz mieszkańców. Doceniono także umożliwianie efektywnego prowadzenia prac budowlanych, poprzez wytwarzanie wysokiej jakości produktów umożliwiających przyspieszenie procesów konstrukcyjnych.
Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych. Członkami kapituły konkursowej Kryształów Polskiej Gospodarki byli: Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów RP i minister aktywów państwowych, Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, Adam Abramowicz, rzecznik MŚP, Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, prof. Zbigniew Krysiak, przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana oraz Grzegorz Tomaszewski i Piotr Hofman z Forum Polskiej Gospodarki.
Grupa SELENA od początku działalności stawia na rozwój i opracowywanie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa, które są łatwe w użyciu, przyspieszają prace wykonawców i pozwalają pracować zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. W 2022 r. wdrożyła nową linię do produkcji biopolimerów, co stanowi ważny krok
w kierunku tworzenia produktów ekologicznych i zrównoważonych środowiskowo. Wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w budownictwie i sektorze chemii budowalnej stanowi jeden z priorytetów strategii biznesowej Grupy. Grupa Selena jest też jednym z fundatorów Fundacji Inteligentny Start, która wspiera rozwój zawodowy młodych Polaków i wzmacnia potencjał polskich przedsiębiorstw.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.