Grupa Tubądzin dla architektów w Rumunii
Płytki Grupy Tubądzin eksportowane są do ponad 80 krajów na całym świecie. Jednym z zagranicznych dystrybutorów jest Rumunia. To właśnie w Oradei, w showroomie Interioo, pojawili się przedstawiciele marki, by zaprezentować nowy format płyt 120 x 275 cm. Gościem specjalnym wydarzenia była Dorota Koziara, która opowiedziała o swojej kolekcji Cielo e Terra.
Wizyta w showroomie Interioo w Oradei stała się okazją do zaprezentowania nowego formatu Grupy Tubądzin. Płytki w wymiarach 275x120 cm urzekają perfekcją wykonania, wysoką trwałością oraz wyjątkową estetyką. Pozwalają na kreowanie jednolitych aranżacji, w których ciągłość deseni jest znacznie rzadziej przerywana fugą. Przekłada się to na większą reprezentacyjność ściany i sprawia, że może ona stać się centralnym punktem dekoracyjnym pomieszczenia.
Podczas wydarzenia zaprezentowano również najnowsze kolekcje. Gości wydarzenia zachwycił design, różnorodność produktów w portfolio marki Tubądzin oraz najwyższa jakość ceramiki. Jest ona produkowana z najlepszych surowców, w pełni bezpiecznych dla zdrowia. Licznie zgromadzeni architekci i projektanci mieli okazję zobaczyć najnowsze kolekcje Tubądzin – wielkoformatowe Monolithy np. Onice i Grand Cave Brown, kolekcje łazienkowe np. Blue Stone, Moor i Tissue, które wpisują się w tegoroczny trend wzorów tapetowych, a także płytki kolekcję wielkoformatowych płyt barwionych w masie Cielo e Terra zaprojektowane przez światowej sławy projektantkę i krytyka designu, Dorotę Koziarę.
- Kolekcja Cielo e Terra jest zainspirowana europejskim pejzażem to cztery kolory ziemi i cztery kolory nieba oraz łączący je róż, który tak naprawdę w naturze występuje najczęściej pomiędzy niebem a ziemią. Harmonijna gama kolorystyczna jest moją propozycją szczególnie dla architektów, którzy w swojej codziennej pracy kreatywnej mają do czynienia z wieloma materiałami. Zaprojektowałam ją w taki sposób, żeby każdy kolor z kolekcji harmonijnie współgrał z innymi. — mówi Dorota Koziara.– Cielo e Terra jest kolekcją, która doskonale sprawdzi się we wnętrzach prywatnych, wnętrzach użyteczności publicznej, a także na elewacjach budynków. Zapewnia szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki swej uniwersalności oraz minimalistycznemu charakterowi.
Showroom Interioo to główny partner Grupy Tubądzin w Rumunii. Płytki producenta zajmują 1/3 powierzchni ekspozycyjnej. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 designerów i projektantów z całego kraju.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.