Komunikaty PR

Marka Somat w ramach akcji "Kto pozmywa?" promuje rodzinne gotowanie

2021-12-22  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP Somat ( 2.39 MB )

Nic tak nie łączy, jak wspólne, rodzinne gotowanie. Dlatego, marka Somat we współpracy z Fundacją Polki Mogą Wszystko, w ramach akcji pomocowo-edukacyjnej „Kto pozmywa”, która jest skierowana do rodzinnych domów dziecka, promuje tę formę spędzania wolnego czasu z najbliższymi. Dodatkowo położony jest nacisk na naukę umiejętności przydatnych w dorosłym życiu, np. poprzez interesujące wydarzenia. Jednym z nich były warsztaty kulinarne online z Darią Ładochą.

W rodzinnych domach dziecka, których w Polsce jest 702, dzieci mają szansę czuć się jak w domu. Duży nacisk kładzie się na budowanie więzi z opiekunami i rodzeństwem, a także angażowanie dzieci do wykonywania codziennych obowiązków, po to, aby mogły nabyć umiejętności cenne w dorosłym życiu. Jedną z nich jest zdrowe i proste gotowanie, dlatego 7 grudnia zorganizowano spotkanie online dla rodzinnych domów dziecka z Darią Ładochą.

Pyszne przepisy i sprawne patenty

Daria Ładocha to prezenterka telewizyjna, dziennikarka kulinarna i trenerka kuchni tajskiej. Jak sama o sobie mówi: "Zdrowa kuchnia to jej misja - tajska kuchnia to jej pasja". Jest autorką wielu książek kulinarnych, m.in.: „Gotuj zdrowo dla dzieci” - z przepisami dla całej rodziny ze szczególnym naciskiem na dzieci, „Kuchni dla zajętych kobiet i mężczyzn” -  które mimo braku czasu chcą zdrowo się odżywiać, „Nowoczesnej kuchni polskiej” - prezentującej tradycyjne dania polskie z twistem nowoczesności, dopasowane do dzisiejszego stylu życia oraz najnowszej „5 składników zdrowia”, w której prezentuje 100 prostych przepisów, tylko z pięciu składników.

Podczas warsztatów uczestniczące w nich rodziny mogły dowiedzieć się, jak zaplanować żywienie domowników tak, by każdego dnia na stole pojawił się ciepły posiłek. Daria Ładocha poruszyła także temat zero waste i zdradziła szereg porad na temat tego, jak planować zakupy i posiłki, by nie marnować żywności. Pojawiło się także mnóstwo praktycznych wskazówek, jak gotować proste dania w 15 minut i jak maksymalnie uprościć gotowanie z pomocą magii 5 składników.

W domu jest niejadek? Daria Ładocha ma na niego patent(y). Logistyka prowadzenia domu? Wszystko jest kwestią podziału obowiązków. Domowy stół? Nic tak nie buduje więzi, jak wspólne posiłki. I dlatego uczestnicy webinaru wspólnie z Darią przygotowali trzy niezwykłe potrawy - 2 dania główne i deser. Było naprawdę smakowicie!

Kto pozmywa? Somat

Celem programu pomocowo-edukacyjnego „Kto pozmywa?”, który marka Somat realizuje we współpracy z Fundacją Polki Mogą Wszystko, jest promowanie zasad zdrowego żywienia wśród dzieci mieszkających w rodzinnych domach dziecka, zachęcenie do wspólnego gotowania i spędzania czasu razem.

W ramach pomocy bezpośredniej placówkom, które zgłosiły się do akcji, marka Somat zapewniła roczny zapas tabletek do zmywarki, zaś dla 20 najbardziej potrzebującym placówkom marka Samsung przekazała zmywarki. Szacuje się, że w tego typu placówkach zmywa się nawet 200 naczyń dziennie.

 

Przepisy, na potrawy, które Daria Ładocha zaprezentowała podczas webinaru:

 

Risotto na mleku kokosowym z groszkiem i miętą

Składniki:

• 1 szklanka ryżu arborio

• 500 ml mleka kokosowego

• 1 szklanka mrożonego groszku

• 2 drobno posiekane szalotki

• garść listków mięty

• olej do smażenia

• sól, pieprz

• 200 ml wody

Sposób przygotowania:

Na patelni rozgrzej olej, zeszklij szalotkę, wsyp ryż. Smaż razem ok. 2 minut, a potem dodaj mleko kokosowe. Gotuj razem na małym ogniu minimum przez 10 minut. Następnie dodaj groszek, dopraw solą i pieprzem i gotuj do czasu, aż ryż będzie całkowicie miękki (jeśli wcześniej wchłonie cały płyn, możesz delikatnie podlać go wodą). Przed podaniem dodaj miętę.

 

Makaron penne z tuńczykiem w pomidorach

Składniki:

• 1 opakowanie makaronu penne

• ½ słoika czarnych oliwek

• 500 ml passaty pomidorowej

• kilka pomidorków koktajlowych pokrojonych w ćwiartki

• 1 puszka tuńczyka w sosie własnym

• sól, pieprz

Sposób przygotowania:

W rondelku zagotuj sos pomidorowy, dodaj oliwki, odsączonego tuńczyka i dopraw do smaku. Ugotuj makaron zgodnie z instrukcją na opakowaniu i wymieszaj z sosem. Na koniec dodaj pomidorki.

 

Śliwki pod kruszonką z płatków owsianych i migdałowych

Składniki:

• 500g wydrylowanych śliwek

• 100 g masła w temperaturze pokojowej

• 100 g płatków owsianych

• 50 g płatków migdałowych

• 4 łyżki miodu

Sposób przygotowania:

Nagrzej piekarnik do 180 stopni. Śliwki ułóż na wyłożonej papierem blasze do pieczenia. W misce zagnieć masło z płatkami. Powstałą masę pokrusz na śliwki i piecz razem przez 20 minut.

 

Smacznego!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Najświeższy koncept salonu KODANO Optyk w warszawskiej Promenadzie Biuro prasowe
2024-07-03 | 14:20

Najświeższy koncept salonu KODANO Optyk w warszawskiej Promenadzie

Warszawska Promenada, znana z dbałości o atrakcyjny tenant mix, nieustająco wzmacnia swoją ofertę w segmencie zdrowia i urody. Niedawno do grona najemców centrum dołączyła marka
Handel Wolimy małe sklepy, ale pieniądze wydajemy w dużych
2024-07-03 | 09:13

Wolimy małe sklepy, ale pieniądze wydajemy w dużych

Jeszcze w 2018 r. rynek sprzedaży FMCG w Polsce aż w 40% pochodził z małych i średnich sklepów, co było ewenementem w skali całej Europy[1].
Handel Stabilna sprzedaż Grupy Wittchen na wymagającym rynku
2024-07-02 | 18:00

Stabilna sprzedaż Grupy Wittchen na wymagającym rynku

Według wstępnych szacunków, w drugim kwartale 2024 roku Grupa Wittchen wypracowała 112,1 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 1,5% w porównaniu z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.