Helping Hand z rekordową liczbą użytkowników
Helping Hand - pierwsza w Polsce platforma wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego oraz aplikacja mobilna, skierowane do firm, ich pracowników oraz odbiorców indywidualnych, osiągnęła rekordową liczbę 70 tysięcy użytkowników. To wielki krok w rozwoju firmy, która z kilkudziesięcioma tysiącami aktywnych odbiorców umacnia swoją pozycję w rodzimej branży Digital Therapeutics. W osiągnięciu rekordowego wyniku spółce pomogło wprowadzenie nowej funkcjonalności platformy i aplikacji: Twoje plany rozwojowe.
W ciągu ponad dwóch lat działalności Helping Hand zdobyła uznanie za innowacyjne podejście do terapii online, dostarczając kompleksowe rozwiązania w zakresie zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego. Użytkownicy platformy i aplikacji mają dostęp do ponad 1000 filmów i materiałów psychoedukacyjnych i rozwojowych w języku polskim i angielskim, anonimowych konsultacji z licencjonowanymi terapeutami, sesji terapeutycznych czy wydarzeń na żywo. Od początku 2024 roku firma zanotowała duży wzrost liczby nowych rejestracji, co jest dowodem rosnącej potrzeby na wsparcie psychologiczne w Polsce. Stały rozwój narzędzi i rozwijanie ich funkcjonalności przyczynił się do rekordowej liczby odbiorców, która stale rośnie.
- Jesteśmy dumni, że w trosce o zdrowie psychiczne, możemy pomagać tak wielu osobom oraz wspierać je w samorozwoju. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na usługi z zakresu zdrowia psychicznego staramy się rozwijać naszą ofertę, aby była w stanie spełniać oczekiwania jak największej liczby odbiorców. W ostatnim czasie wprowadziliśmy nową funkcjonalność naszych narzędzi o nazwie „Twoje plany rozwojowe”. To forma 21-dniowych kursów dotyczących lęków, związków oraz świadomego rodzicielstwa, które cieszą się wielką popularnością - mówi Aleksandra Tokarewicz, CEO Helping Hand.
Jak wynika z obserwacji firmy, największą popularnością cieszy się kurs poświęcony świadomemu rodzicielstwu. Samotność, smutek i poczucie bezradności są codziennością dzieci i młodzieży w Polsce. Rzeczywistość pokazuje, że młodzi ludzie ze swoimi problemami najczęściej zostają sami. W Polsce jest obecnie tylko 553 (stan na marzec 2024) czynnych lekarzy specjalizujących się w psychiatrii dziecięcej. Tylko w 2023 roku odnotowano 2139 prób samobójczych wśród dzieci, natomiast w 2017 roku - 730. Ostatnie 7 lat to wzrost o 193%. Dane obejmują tylko próby zgłoszone policji.
- Naszą misją jest wspieranie pracowników na ich drodze do dobrostanu, a tworzenie zdrowej kultury organizacyjnej to nieustający proces. Uważam, że przeciwdziałanie mobbingowi, dyskryminacji i zrachowaniom niepożądanym jest absolutną bazą. Przy tworzeniu szkolenia e-learningowego poświęconego mobbingowi, współpracowaliśmy z najlepszymi ekspertami - między innymi Dominiką Sadowską, uznaną ekspertką specjalizującą się w sporach, konfliktach czy zachowaniach negatywnych w środowisku pracy - wyjaśnia Aleksandra Tokarewicz.
Helping Hand pomaga indywidualnym użytkownikom, ale także współpracuje z firmami i ich pracownikami, oferując programy wsparcia psychicznego dostosowane do ich potrzeb. Obserwując sytuację na rynku pracy, spółka wprowadziła do swojej oferty szkolenie e-learningowe „Zapobieganie mobbingowi i zachowaniom negatywnym w organizacji”, skierowane do pracowników każdego szczebla.
Choć najnowsze badanie CBOS „O mobbingu - doświadczenia Polaków” pokazuje, że większość badanych dobrze czuje się w swoim miejscu pracy, to jednak co ósmy pracownik (13% badanych) przyznał, że w ciągu ostatnich pięciu lat był szykanowany przez swojego przełożonego. Z kolei z badań Pracuj.pl wynika, że dwóch na trzech Polaków potwierdza, iż złe traktowanie pracowników to wciąż istotny problem.
Doświadczanie szykan ze strony przełożonych w większości deklarują kobiety (16% wobec 11% mężczyzn) oraz tzw. młodsi pracownicy (18% pracujących w wieku 18-34 lata). Częściej niewłaściwe traktowanie przez przełożonych dotyka pracowników instytucji publicznych niż sektora prywatnego (17% wobec 14%) - wynika z badania CBOS. Do przykładowych zachowań mobbingowych należą: przydzielanie bezsensownych zadań, plotki, nieustanna krytyka, wydawanie sprzecznych poleceń czy poniżanie. Mobbing to ogromne straty nie tylko dla osoby doświadczającej mobbingu, ale i całej organizacji. Skutkami mobbingu są m.in. stres, niska samoocena, absencje oraz negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Zapobieganie takim sytuacjom to kontraktowy obowiązek pracodawcy, nie wspominając o negatywnych skutkach reputacyjnych, rotacji czy trudności z przyciąganiem i utrzymywaniem talentów, co generuje konkretne koszty dla pracodawcy.
Misją Helping Hand jest zapewnienie wszystkim osobom łatwego dostępu do wsparcia psychologicznego. Spółka aktualnie współpracuje z ponad 300 ekspertami i terapeutami. Wśród klientów firmy znajdują się m.in. Rossmann, Makro i Cushman&Wakefield. W planach Helping Hand jest dalszy rozwój funkcjonalności platformy i aplikacji oraz debiut na rynku NewConnect.
Brainy Insights szacuje, że rynek cyfrowych terapii warty w 2022 roku 6,11 mld USD wzrośnie do 2032 roku do 48,78 mld USD.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.