Lider technologiczny otwiera europejskie centrum Software Solutions w Polsce
Concentrix (Nasdaq: CNXC), globalny dostawca rozwiązań i technologii w obszarze customer experience (CX), rozszerza działalność w Polsce. Marka otwiera trzecie biuro w kraju, tym razem w Krakowie. Nowa lokalizacja stanie się europejskim centrum działu Software Solutions, zajmującego się rozwojem oprogramowania dla produktów i usług firmy. Poszukiwani są inżynierowie, programiści oraz doświadczeni specjaliści w obszarze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, chmury oraz Big Data.
Concentrix projektuje, opracowuje i prowadzi innowacyjne projekty technologiczne z obszaru wspierania doświadczeń klienta (customer experience - CX) dla ponad 130 przedsiębiorstw z listy Fortune Global 500. Firma zatrudnia łącznie ponad 300 000 specjalistów, którzy pracują w biurach zlokalizowanych w 40 krajach na całym świecie. Otwarcie ośrodka w Krakowie jest wyrazem zaufania marki do umiejętności i talentu pracowników regionu oraz podkreśla atrakcyjność miasta w kontekście inwestycji i długoterminowego wzrostu.
Do pracy w krakowskim centrum Software Solutions Concentrix planuje przyciągnąć specjalistów, inżynierów, analityków data science i programistów z całej Polski. Jako elastyczny pracodawca marka oferuje stabilność, rozwój i możliwość pracy z domu.
— To nie przypadek, że wybraliśmy Kraków na siedzibę naszego pierwszego europejskiego biura, które skupi się wyłącznie na rozwiązaniach z obszaru oprogramowania. Dostrzegamy potencjał, jaki daje to miasto zarówno w kontekście dostępu do doskonałej kadry utalentowanych programistów, jak i infrastruktury IT na znakomitym poziomie – mówi Łukasz Jezierski, Head of Engineering, EMEA Software Solution Center w Concentrix. I dodaje: w ośrodku Software Solutions będziemy tworzyć zaawansowane produkty na potrzeby własne i naszych klientów. W ciągu najbliższych lat chcemy rozwinąć w Krakowie centrum R&D, w którym będą powstawały innowacje technologiczne skierowane do klientów z całego świata.
Centrum Software Solutions skupi się na budowaniu rozwiązań z wykorzystaniem najnowszych technologii, w tym sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, technik rozpoznawania twarzy (FRT), programowania neurolingwistycznego (NLP), rozwiązań chmurowych oraz analityki Big Data. W portfolio marki znajdują się projekty przeznaczone dla przedsiębiorstw działających w różnych sektorach przemysłu, od branży motoryzacyjnej przez energetyczną i finansową po e-commerce, retail czy elektronikę użytkową.
Firma ma na swoim koncie szereg nagród w dziedzinie kultury organizacyjnej. W 2022 roku znalazła się na liście 25 najlepszych miejsc pracy na świecie rankingu Great Place to Work®. Zdobyła również 14 wyróżnień w plebiscycie Comparably Awards, m.in. w kategoriach „najlepsze miejsce pracy dla kobiet”, „najlepsze miejsce do rozwoju kariery”, „najbardziej zadowoleni pracownicy” oraz – po raz drugi z rzędu – „najlepszy CEO”.
Concentrix oferuje interesujące możliwości dla osób, które chcą pracować i rozwijać się w wiodącej międzynarodowej firmie. Aktualnie prowadzi aktywną rekrutację dla najlepszych osób z branży Software Solutions, które dołączą do ich rosnącego zespołu w Krakowie. Jeśli szukasz nowych możliwości u pracodawcy, który jest tak samo pasjonatem technologii jak Ty, to przeszukaj strony firmy i wejdź na nową ścieżkę kariery!
O Concentrix:
Jesteśmy Concentrix (Nasdaq: CNXC), wiodącym globalnym dostawcą rozwiązań i technologii z zakresu customer experience (CX). Każdego dnia projektujemy, budujemy i prowadzimy projekty CX dla ponad 130 klientów z listy Fortune Global 500 i 125 z nowej gospodarki. Bez względu na to, czy chodzi o konkretne rozwiązanie, czy o całą kompleksową podróż, mamy wszystko pod kontrolą. Jesteśmy strategicznymi myślicielami, którzy projektują doświadczenia definiujące markę. Technikami, którzy tworzą inteligentne rozwiązania. A także ekspertami operacyjnymi, którzy zarządzają wdrażanymi technologiami i sprawiają, że wszystko działa bez zarzutu.
W 40 krajach i na 6 kontynentach świadczymy usługi w kluczowych sektorach przemysłu: technologia i elektronika użytkowa, handel detaliczny, podróże i handel elektroniczny, bankowość, usługi finansowe i ubezpieczenia, opieka zdrowotna, komunikacja i media, motoryzacja oraz energia i sektor publiczny. Miejsce wykonywania pracy: Dosłownie Wszędzie. Więcej informacji pod adresem: www.concentrix.com.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.