Jak sprawdzić historię pojazdu przed zakupem?
Kupno samochodu używanego to ważna inwestycja i często decyzja, która ma wpływ na nasze codzienne życie i budżet. Aby uniknąć potencjalnych problemów i niespodzianek, warto dowiedzieć się jak najwięcej o historii pojazdu przed jego zakupem. Gdzie uzyskać wiarygodne informacje?
Eksperci z portalu bidcar.pl przekonują, że kluczem do udanego zakupu jest korzystanie z profesjonalnych raportów dotyczących historii pojazdów. Dostęp do dokładnych i rzetelnych informacji na temat historii danego samochodu jest nieoceniony, pomagając uniknąć ukrytych wad i problemów, które mogą wyjść na jaw dopiero po zakupie.
„Raporty pojazdowe to narzędzie, które może oszczędzić potencjalnym nabywcom wiele kłopotów i kosztów. Dzięki nim można poznać historię techniczną i prawno-administracyjną pojazdu, sprawdzić czy auto nie jest skradzione, czy nie ma na nim obciążenia komunikacyjnego czy też nie uczestniczyło w wypadkach.”, mówi Łucja Kałos z bidcar.pl.
5 kluczowych faktów z raportu
W raporcie znajdziesz szczegółowy raport, zawierający informacje na temat:
- Historii technicznej pojazdu, w tym przeglądów i napraw
- Danych prawno-administracyjnych, takich jak ważność ubezpieczenia i przeglądów technicznych
- Historii własności oraz ewentualnych zmian w rejestracji pojazdu
- Potwierdzenia czy pojazd nie figuruje jako skradziony
- Informacji na temat wypadków, kolizji czy uszkodzeń
Dostęp do takich informacji pozwala nabywcy dokładnie ocenić stan pojazdu i daje pewność i poczucie bezpieczeństwa.
Zakup samochodu to często jedna z ważniejszych inwestycji w życiu, dlatego warto się do niej dobrze przygotować. Raport pojazdowy to narzędzie, które pomaga w podjęciu świadomej decyzji i zminimalizowaniu ryzyka. Warto z niego skorzystać przed finalizacją zakupu.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.