Kilkuset Powstańców Warszawskich otrzyma świąteczne paczki
Rozpoczęła się kolejna edycja świątecznej akcji „Pamiętam, pomagam”, podczas której kilkuset Powstańców Warszawskich otrzyma paczki z żywnością. Znajdują się w nich delikatesowe produkty: wędliny, wypieki, herbaty, kawy, produkty świąteczne oraz słodycze. Wydarzenie organizuje Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, a finansowo wspiera je wiele firm.
To już kolejna edycja akcji „Pamiętam, pomagam”, mająca na celu pomoc bohaterom Powstania Warszawskiego. Przed świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocą oraz Dniem Niepodległości, otrzymują oni paczki z żywnością. Są to specjalnie przygotowane dania lub wysokiej jakości produkty delikatesowe, które mają umilić im świąteczny czas. Jak zaznacza Rafał Szczepański, prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, to również okazanie pamięci o weteranach Rzeczypospolitej. – „Pamiętamy, pomagamy” to hasło naszych akcji, które oddaje w pełni ich znaczenie. Paczki z żywnością w ważnych chwilach to piękna symbolika. Przekazujemy podarunki, razem przeżywamy świąteczny czas, rozmawiamy i pokazujemy, że zależy nam na osobach, które walczyły o wolność Polski – zaznacza Rafał Szczepański.
Organizatorzy planują dostarczyć do Powstańców Warszawskich ok. 200 paczek. Za ich dystrybucję odpowiada Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, dysponujący odpowiednim sprzętem do dowozu przesyłek w reżimie sanitarnym. – Codziennie jesteśmy z Powstańcami. Zawozimy im posiłki, lekarstwa oraz zakupy. Nasi pracownicy i wolontariusze są w pełni przeszkoleni. Stosują środki dezynfekcji oraz korzystają z masek ochronnych i rękawiczek jednorazowych – mówi Janusz Owsiany, który kieruje Domem Wsparcia Dla Powstańców Warszawskich.
Akcję świąteczną „Pamiętam, pomagam” wsparło 20 firm, z czego aż 14 członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich (Ama-Bud, Archicom, BBI Development, Dantex, Immobart, Marvipol Development, Matexi Polska, Novisa Development, Robyg, Tryboń PPI, Unidevelopment, Volumetric, Yareal, Uniqua) oraz dwie osoby prywatne: Ewa Radojewska oraz Sven-Torsten Kain. – Wraz z firmami deweloperskimi od lat pomagamy bohaterom Warszawy. Jesteśmy z nimi na dobre i na złe. Finansujemy budowę miejsc pamięci, paczki świąteczne oraz bieżącą pomoc. Dziękuję koleżankom i kolegom oraz firmom członkowskim za udział w tym projekcie – powiedział Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Oprócz tego wydarzenie współorganizują: Amest Otwock Sp. z o.o., Centrum Praskie Koneser oraz Sokołów S.A.
– To dla nas wiele znaczy, że tyle osób wciąż o nas pamięta. Dziękuję dziesiątkom wolontariuszy i wielu przedsiębiorstwom, które tak hojnie przekazują datki. Powstańcy Warszawscy to osoby po 90-tym roku życia. Dla niektórych z nas to ostatnie święta w smutnym czasie samoizolacji. Z dala od rodziny i przyjaciół szczególnie docenia się takie gesty – dodaje Zbigniew Galperyn ps. Antek, Prezes Związku Powstańców Warszawskich.
Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Burger King wchodzi do Zgorzelca
Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Prawo
Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek
Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.