KROSS Rental planuje wypożyczyć firmom 10 razy więcej rowerów niż przed rokiem

Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.
Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl
KROSS Rental planuje wypożyczyć firmom 10 razy więcej rowerów niż przed rokiem
U progu nowego sezonu rowerowego, najem jednośladów ze strony polskich pracodawców cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Obecnie umowy wynajmu rowerów dla pracowników negocjuje w KROSS Rental kilkadziesiąt firm. W ostatnim roku rower jako benefit dla pracownika stał się bardziej atrakcyjny niż karta sportowa, karnet na basen czy siłownię i fitness.
Ubiegły rok był czasem rowerzystów. Ograniczenia związane z pandemią sprawiły, że rower jako alternatywa dla komunikacji zbiorowej, stał się jednym z podstawowych sposobów dojazdu do pracy. Polacy na nowo pokochali jednoślady, także z powodu rosnącej świadomości, jak istotne jest dbanie o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Zalety używania roweru dostrzegli także polscy przedsiębiorcy, którzy zaczęli traktować rower jako atrakcyjny bonus dla swoich pracowników. Dostrzegli także kolejne zjawisko spowodowane pandemią. W wyniku lockdownów, pracy z domu, ograniczenia kontaktów między ludźmi i ciągłego stresu związanego z chorobą, wiele osób dotyka wypalenie zawodowe, problemy z koncentracją, co przekłada się na niższą efektywność w pracy. Lekarstwem na te bolączki jest przede wszystkim aktywność fizyczna, gdzie świetnie sprawdza się jazda na rowerze. Pracodawcy coraz częściej widzą, że nowy, dodatkowy benefit w postaci wynajmowanego roweru, wspiera pracowników w utrzymaniu zdrowia na właściwym poziomie. KROSS Rental jako lider najmu rowerów, odpowiedział na rosnące zainteresowanie taką usługą wśród pracowników. Zgodnie z przewidywaniami, rok 2022 będzie pod tym względem wyjątkowy.
- Plan na ten rok zakłada, że do wynajmu dla firm trafi 10 razy więcej rowerów niż rok temu. Przedsiębiorcy najczęściej wybierają rowery wraz z pakietem ubezpieczeń, serwisem i akcesoriami. Dzięki temu są spokojni o bezpieczeństwo pracowników, którzy otrzymują kaski czy oświetlenie nie muszą także martwić się o utrzymanie sprzętu, który jest serwisowany zgodnie z zaleceniami producenta. Pracownicy zaś mogą dojeżdżać do swoich miejsc pracy bez korków, stresu i straty czasu na szukanie miejsca parkingowego. Co więcej, dbają też o zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie, także mentalne, co w czasach pandemii ma ogromne znaczenie zarówno dla pracowników jak i właścicieli firm. Istotny jest też fakt, że rower wpisuje się w coraz popularniejszy trend wspólnego dbania o ekologię i środowisko – mówi Bartosz Widomski, Prezes KROSS Rental.
Rok 2022, podobnie jak 2021, będzie w Polsce rokiem rowerzystów. Producenci oczekują, że będziemy mieć do czynienia z prawdziwym boomem na rowery. Dlatego najlepsi pracodawcy dbający o swoją załogę już teraz podpisują umowy na najem długoterminowy. Dzięki temu mają pewność, że wraz z początkiem wiosny ich pracownicy otrzymają jednoślady. KROSS Rental gwarantuje, że ci, którzy teraz zdecydują się na zawarcie umowy, otrzymają rowery w ustalonym terminie. Firma jako jedyna na rynku, będzie mogła odpowiedzieć na zwiększony popyt, ponieważ w fabryce największego polskiego producenta KROSS, ma zarezerwowane najwyższej jakości rowery.
Przedsiębiorcy mogą wybierać z bardzo bogatej i zróżnicowanej oferty produktów. Najczęściej decydują się na miejskie rowery elektryczne oraz górskie elektryczne i rowery tradycyjne. W ramach umowy zagwarantowane jest finansowanie, serwis sprzętu, można także wybrać pakiet poprawiający bezpieczeństwo – kaski, odblaski i inne akcesoria.
KROSS Rental działa w całej Polsce, w przyszłości nie wyklucza także obecności na innych rynkach. Firma należy do marki KROSS, największego w kraju producenta rowerów, sprzętu i akcesoriów rowerowych.
***
KROSS jest liderem rynku rowerowego w Polsce. Firma powstała w 1990 roku, a w jej portfolio znajdują się rowery elektryczne, rekreacyjne oraz wyczynowe przeznaczone do kolarstwa górskiego, a także marka Le Grand, skupiająca rowery miejskie. Rowery marki, w oparciu o autorskie rozwiązania i innowacyjne technologie, powstają w nowoczesnej fabryce produkcyjnej znajdującej się w Przasnyszu nieopodal Warszawy. KROSS jako jedna z nielicznych firm w Europie, rozwija także produkcję ram karbonowych. Firma w 2017 roku przejęła holenderską markę Multicycle, posiadającą w swojej ofercie miejskie rowery premium oraz wysokiej klasy rowery elektryczne. Obecnie, produkty KROSS są dystrybuowane do prawie pięćdziesięciu krajów. W zakresie sponsoringu sportowego firma jest sponsorem tytularnym KROSS ORLEN Cycling Team, jednej z najlepszych na świecie grup kolarstwa górskiego. KROSS w 2020 r. obchodził 30-lecie istnienia. Założycielem i właścicielem firmy jest Zbigniew Sosnowski.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.