Kto poprowadzi zieloną przyszłość? Poznaj finalistów Diamentów Zielonego Przemys
Już 22 października, w Starej Zajezdni Kraków!
Konferencja Green Industry Summit to kluczowe wydarzenie dla branży, która stawia na zrównoważony rozwój i nowoczesne technologie. W jednym miejscu spotkają się liderzy, innowatorzy i eksperci, by dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem na temat najnowszych rozwiązań w przemyśle. Program wydarzenia obejmuje panele dyskusyjne, prezentacje oraz networking.
Swoją obecność potwierdzili także przedstawiciele firm tj.: Tauron, Impel, Ekovoltis, Nordkalk, Alventa, KFA Armatura, BASF, BCP Polska, CRIF, Dassault Systemes, EMKA, FAKRO, Grupa PGD, HOPI Poland, Layher, PIKA, Rekopol, Röhlig Suus Logistics, SEEN Technologie, SmartLunch.
Kulminacyjnym punktem programu będzie wieczorna gala wręczenia nagród Diamentów Zielonego Przemysłu, która uhonoruje firmy wyróżniające się w obszarze zielonych inicjatyw.
W gronie finalistów Diamentów Zielonego Przemysłu znaleźli się liderzy w 9 różnych kategoriach konkursowych. Te prestiżowe nagrody przyznane zostaną m.in. w takich obszarach jak zielona technologia, zrównoważona produkcja, logistyka, budownictwo przemysłowe, czy finansowanie zielonych projektów.
Finaliści Diamentów Zielonego Przemysłu w wybranych kategoriach:
- Lider Zielonej Technologii: DBR77, Elemental Group, Emerson, Grupa Transition Technologies
- Lider Zielonego Budownictwa Przemysłowego: MIRBUD S.A., Mostostal Kraków S.A., Mostostal Puławy S.A., WARBUD S.A.
- Lider Zrównoważonej Logistyki: Hegelmann Group, Raben Group, ROHLIG SUUS Logistics
- Lider Zrównoważonej Produkcji: Dyckerhoff Polska, Goodvalley, Henkel, NSG Group, Szynaka Meble, VELUX, FAKRO
- Lider Zielonej Energii: Dalkia Polska, ekovoltis, OX2, SOLARTECH, Grupa TAURON
- Lider Zielonego Finansowania: BNP Paribas, mBank S.A., Bank Pekao S.A., PKO Bank Polski
- Zrównoważona Fabryka Roku: Bosch Polska, Mercedes-Benz Manufacturing Poland, PepsiCo, Siemens
Jak zagłosowała Kapituła Konkursowa i kto zostanie laureatem w każdej z kategorii, dowiemy się już 22 października podczas uroczystej gali Diamentów Zielonego Przemysłu. To wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć! Przygotuj się na niezapomniany wieczór, pełen inspirujących historii sukcesu i innowacji w zielonym przemyśle. Więcej informacji o konferencji i gali znajdziesz tutaj.
Źródło informacji: Executive Club

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.