Komunikaty PR

Ptaszek Staszek ćwierka o zrównoważonym rozwoju w MOK

2024-06-12  |  11:45
Biuro prasowe

W Miejskim Ośrodku Kultury w Szczecinie odbędzie się nietypowa wystawa. Jej bohaterem jest Ptaszek Staszek – postać stworzona przez rysownika Piotra Jedlińskiego. Tym razem Ptaszek Staszek będzie ćwierkał o działaniach na rzecz środowiska, prowadzonych przez szczeciński Browar Bosman i Carlsberg Polska. Wystawę będzie można obejrzeć w dniach 15 – 28 czerwca przy ul. Goleniowskiej 67.

Impulsem do stworzenia wystawy rysunków Piotra Jedlińskiego była 8. edycja Raportu Zrównoważonego Rozwoju Carlsberg Polska. Cykl humorystycznych grafik pokazuje Ptaszka Staszka komentującego w swoim komiksowym stylu wybrane działania, jakie firma podejmuje w ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju.

- Cieszymy się, że możemy udostępnić przestrzeń naszego Centrum na wystawę, która w oryginalny sposób opowiada o działaniach na rzecz środowiska czy społeczeństwa. Niektóre z tych działań mają przecież bezpośredni  wpływ na mieszkańców naszego regionu - powiedziała Paulina Stok-Stocka, p. o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie.

- Przykładamy dużą wagę do transparentnej komunikacji ze społecznością lokalną w miejscach, gdzie znajdują się nasze Browary. Opowiadamy o naszych działaniach, by lokalni mieszkańcy wiedzieli, jak szerokie jest nasze oddziaływanie i jak poważnie, odpowiedzialnie do tego podchodzimy. Chcemy się wciąż rozwijać, ale tylko w sposób zrównoważony. To wymaga  energii, pomysłowości i zaangażowania naszych pracowników. Jednocześnie to zawsze szansa do tworzenia rzeczy innowacyjnych i niesztampowych - podkreśla Agata Koppa, dyrektorka ESG i Corporate Affairs Carlsberg Polska.

Serdecznie zapraszamy na wystawę wszystkich mieszkańców Szczecina. Będzie ciekawie!

Więcej informacji o działaniach Carlsberg Polska na rzecz zrównoważonego rozwoju: 

https://www.carlsbergpolska.pl/zrownowazony-rozwoj/zrownowazony-rozwoj/raport-2023/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura „Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend! Biuro prasowe
2024-06-20 | 09:00

„Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!

To niezwykłe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania ponadczasowych tradycji, jak i również współczesnych aspektów Japonii.  W trakcie pikniku mieszkańcy
Kultura Człowiek jako psyche i physis - AOKZ w Warszawie
2024-06-13 | 14:00

Człowiek jako psyche i physis - AOKZ w Warszawie

Do 15 czerwca w holu głównym Giełdy Papierów Wartościowych można odwiedzać wyjątkową wystawę „Człowiek”. To projekt galerii sztuki współczesnej AOKZ z
Kultura Ruszyła muzyczna loteria Orbit® Refreshers.
2024-06-04 | 12:00

Ruszyła muzyczna loteria Orbit® Refreshers.

Zabawę wspiera ambasadorka marki Young Leosia! Z początkiem czerwca wystartowała muzyczna loteria Orbit® Refreshers! Mars Wrigley, razem z ambasadorką marki – Young Leosią,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Nauka

Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Niszą dla krajowych firm może być diagnoza, naprawa czy tankowanie satelitów na orbicie

W bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej zarejestrowanych jest kilkaset polskich firm, a aparatura made in Poland poleciała w kosmos już w ponad 80 misjach. Polski sektor kosmiczny odnotowuje dynamiczny rozwój, brakuje jednak przepisów kompleksowo regulujących zasady wykonywania działalności kosmicznej i nadzoru nad nią. Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o działalności kosmicznej, która ma zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa i pomóc w zrównoważonym korzystaniu z przestrzeni kosmicznej. Ustawa ma zostać przyjęta przez rząd jeszcze w III kwartale tego roku.

Transport

Ostatnie przygotowania do uruchomienia strefy czystego transportu w stolicy. Straż miejska została wyposażona w mobilny punkt kontroli

1 lipca w Warszawie zacznie działać pierwsza w Polsce i w naszej części Europy strefa czystego transportu. Obejmie 37 km kw., czyli w sumie ok. 7 proc. powierzchni stolicy – to teren Śródmieścia, części Woli, Pragi Północ i Pragi Południe, do którego nie będą mogły wjeżdżać najstarsze auta, niespełniające konkretnych wymogów. – Obostrzenia, które wprowadzimy 1 lipca, spowodują, że stężenie tlenków azotu, spadnie mniej więcej o 20 proc., a cząstek stałych – o 11 proc. – zapowiada Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.