Le Pen czy Macron? Decydujące starcie!
Biuro Prasowe Unibet w Polsce
ul. Woronicza 31 lok. 254
02-640 Warszawa
biuroprasowe.unibet|visiongroup.pl| |biuroprasowe.unibet|visiongroup.pl
604198300
www.visiongroup.pl
Już w najbliższą niedzielę rozstrzygnie się przyszłość francuskiej polityki. Druga tura wyborów prezydenckich ostatecznie zdefiniuje strategiczny kierunek działań Pałacu Elizejskiego na najbliższe lata. Faworytem wyścigu niezmiennie pozostaje Emmanuel Macron, choć niewykluczone, że zaskoczy nas Marine Le Pen. Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili oszacować szanse obojga kandydatów na kilkadziesiąt godzin przed decydującym starciem.
Zgodnie z przewidywaniami analityków pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Emmanuel Macron z wynikiem 27,85% głosów. Rezultat ten zapewnił mu przewagę kilku punktów procentowych nad Marine Le Pen, która uzyskała 23,15% poparcia. Co ciekawe, wynik znacznie powyżej oczekiwań osiągnął Jean-Luc Mélenchon – 21,95% głosów. Było to sporym zaskoczeniem dla komentatorów. Jednak nie wystarczyło to, aby wejść do walki o fotel prezydencki w drugiej turze.
Emmanuel Macron faworytem analityków
Wyraźne zwycięstwo Emmanuela Macrona w pierwszej turze wyborów prezydenckich oraz utrzymująca się w ostatnich dniach znacząca uśredniona przewaga sondażowa (55,8%) względem Marine Le Pen (44,2%) daje podstawy do przewidywania, że obecny prezydent zachowa swój urząd. Liderce Zjednoczenia Narodowego, będzie trudno nadrobić dystans. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że Emmanuel Macron ma 87.7% szans na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Prawdopodobieństwo sukcesu Marine Le Pen oceniane jest na 17,4%.

Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza

Czy Polska gotowa jest na walkę z hejtem?

Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego – druga kadencja
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.