Coraz więcej chętnych do udziału w Aeromixer 2020
Już ponad 90 polskich i zagranicznych firm zapowiedziało udział w drugiej edycji Civil and Military Aeromixer 2020, która za miesiąc odbędzie się we Wrocławiu. Organizator – firma Bosetti Global Consulting – informuje, że na tym etapie liczba zarejestrowanych firm i instytucji jest ponad dwukrotnie wyższa niż przed dwoma laty i każdego dnia zgłaszają się nowi zainteresowani. „W tym roku obserwujemy m.in. wyraźny wzrost zainteresowania Aeromixerem ze strony podmiotów z Niemiec i Czech” – wyjaśnia Enrico Ciullo, koordynator imprezy.
Przypomnijmy: Civil and Military Aeromixer 2020 będzie drugą edycją kluczowej imprezy networkingowej i naukowej branży aeronautycznej, która odbędzie się 25 marca 2020 w Centrum Konferencyjnym na Stadionie Wrocław. Dla firm z tego sektora (oraz tych, które dopiero planują rozpocząć działanie w nim) impreza będzie doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz sprawdzenia, jakim zainteresowaniem cieszyć się mogą ich produkty i rozwiązania. Istotnym elementem programu Aeromixera jest część naukowa, która w tym roku poświęcona będzie zastosowaniu druku 3D (additive manufacturing), a także rozwiązaniom z dziedziny Przemysłu 4.0 w branży lotniczej.
„W pierwszej edycji imprezy Aeromixer, w 2018 r., udział wzięło ok. 120 podmiotów, w tym ok. 90 firm i ok. 30 instytucji branżowych oraz regionalnych. Co istotne, większość zgłoszeń i rejestracji finalizowana była w ostatnich tygodniach, a na podobnym etapie jak obecnie – czyli ok. miesiąca przed imprezą – zarezerwowanych mieliśmy ok. 40 uczestników. W tym roku sytuacja wygląda jeszcze lepiej. Już teraz zarejestrowało się ponad 90 firm” – informuje Enrico Ciullo, koordynator imprezy.
Jeśli chodzi o strukturę uczestników, to w tym roku odnotowano wyższe niż przed dwoma laty zainteresowanie ze strony organizacji branżowych i gospodarczych. „Stanowią one już obecnie ok. 50% zarejestrowanych uczestników, co wydaje nam się świetną informacją – oznacza to bowiem, że organizacje branżowe skupiające firmy z branży aeronautycznej doceniają to, jak Aeromixer pomaga w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych. Oczywiście, wśród uczestników dominują na razie firmy i organizacje z Polski – ale mamy również sporo zgłoszeń z USA, Włoch, Niemiec oraz Czech. Warto przypomnieć, że Stany Zjednoczone są krajem partnerskim tegorocznej edycji imprezy, zaś Włochy były partnerem Aeromixera 2018” – dodaje przedstawiciel Bosetti Global Consulting.
„Wydaje nam się, że wiele firm jest już nieco zmęczonych i rozczarowanych tradycyjną formą targów, na których wystawcy po prostu prezentują, co mają do zaoferowania, a goście biernie się temu przyglądają. My zdecydowaliśmy się postawić na zdecydowanie bardziej angażującą formułę, w której potencjalni partnerzy mogą błyskawicznie i precyzyjnie poznać swoje potrzeby, zorientować się, na ile efektywna może być ich współpraca i od razu rozpocząć jej planowanie” – podsumowuje Enrico Ciullo.
Zdaniem Partnerów
Osoby, które wciąż zastanawiają się, czy i dlaczego warto wziąć udział w imprezie Aeromixer 2020, być może przekonają opinie sponsorów imprezy – przedsiębiorstw, które już zaangażowały się w jej organizację:
„W udziale w imprezie Aeromixer 2020 widzimy ogromną szansę na zainteresowanie naszą ofertą zupełnie nowej grupy potencjalnych klientów, poszukujących często nietypowych, „szytych na miarę” rozwiązań i usług budowlanych. Jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej wymagające projekty z tej dziedziny i zdajemy sobie sprawę, że właśnie takich rozwiązań często poszukują firmy działające w sektorze aeronautycznym. Liczymy więc na wiele owocnych rozmów, wymianę doświadczeń… i nawiązanie kontaktu z potencjalnymi kontrahentami” – komentuje Jos Amsing, prezes firmy CoBouw Polska.
„Nasi inżynierowie od kilkunastu lat współtworzą innowacyjne rozwiązania dla branży aerospace. Dobrze, że powstają takie wydarzenia jak Aeromixer. To miejsce, gdzie możemy porozmawiać z ludźmi z branży, poznać ich wyzwania i wspólnie stawiać im czoła. Rzadko się zdarza taka okazja, gdzie podczas jednej konferencji, możemy spotkać ludzi, którzy kreują to co widzimy na niebie” – Tomasz Szpikowski CEO Bergman Engineering.
„PKO Bank Polski po raz drugi zdecydował się na udział w międzynarodowym spotkaniu biznesowym producentów, dostawców i inwestorów sektora lotniczego – rozumiemy i doceniamy nowoczesną formułę oraz rolę, jaką Aeromixer odgrywa w stymulowaniu rozwoju polskiego biznesu aeronautycznego jak i wspieraniu kooperacji w tej dziedzinie. Praktyka pokazuje, że proponowany przez organizatorów model wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów przez potencjalnych partnerów doskonale się sprawdza – szczególnie w zakresie spotkań 1:1 – mówi Robert Ślawski, dyrektor Południowo-Zachodniego Regionalnego Oddziału Korporacyjny PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.
„Nasza firma specjalizująca się w transporcie elementów wielkogabarytowych od zawsze stara się być jak najbliżej potencjalnych klientów i kontrahentów – a Aeromixer 2020 jest właśnie takim wydarzeniem. To idealne miejsce dla firm, które poszukują nowych partnerów, nowych rynków i nowych form kooperacji, dlatego też nie mogło nas tu zabraknąć. Dodatkowym atutem imprezy jest fakt, że już po raz kolejny organizatorom udało się idealnie dobrać grono uczestników, partnerów i sponsorów, na które składają się zarówno instytucje rządowe i organizacje branżowe, jak i kluczowi gracze rynku aeronautycznego z Polski i zagranicy” – komentuje Marco Marta, Commercial Manager firmy Manima Srl (Gruppo Marta Fernando).
Więcej informacji o imprezie oraz formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie https://aeromixer.eu/

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.