Mariusz Grelewicz będzie rozwijał Amiblu w Wielkiej Brytanii
Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które spowodowało zakłócenia w łańcuchach dostaw oraz znaczny spadek sprzedaży rur w technologii GRP, dziś rynek budowlany na Wyspach Brytyjskich ponownie rośnie w siłę. Grupa Amiblu, świadoma tych wyzwań, dokonuje zmian w swojej strukturze. Mariusz Grelewicz, dotychczasowy Prezes Amiblu Poland, do końca marca 2023 będzie przekazywał swoje obowiązki, a następnie skupi się na rozwoju struktur i zwiększeniu sprzedaży w Wielkiej Brytanii.
Region ten jest ważnym dla Amiblu rynkiem w kontekście celów, jaki obrał brytyjski sektor gospodarki wodnej, a mianowicie zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz pełną dekarbonizacja kraju do 2030 roku. Potrzeby te są zgodne z filozofią organizacji, która w ramach Green Amiblu stawia na rozwiązania realizujące zielony ład.
Mariusz Grelewicz jest doświadczonym managerem, z ponad 25-letnim stażem. W Amiblu Poland był odpowiedzialny w szczególności za dokończenie procesu fuzji dwóch spółek, optymalizację procesów, zarządzanie podległym zespołem i szereg działań zmierzających do ustabilizowania pozycji firmy na rynku i podniesienia jej konkurencyjności.
Ekspert ds. zmian, Mariusz Grelewicz, wykonał znakomitą pracę jako Dyrektor Zarządzający w ciągu ostatnich dwóch lat, dokończając proces integracji spółek oraz porządkując szereg procesów w organizacji – powiedział na spotkaniu w fabryce w Dąbrowie Górniczej Michael Ausserwinkler, Dyrektor Zarządzający Grupy Amiblu. Teraz Amiblu Poland jest gotowe do kolejnej fazy pod wodzą Tomasza Wojtczaka, który przejmuje stery po Mariuszu Grelewiczu w regionie Europy środkowo-wschodniej.
Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Wielka Brytania to szósta co do wielkości gospodarka świata i druga w Europie. Co więcej, dynamicznie rozwijający się rynek budowlany na Wyspach, którego wartość przekracza 175 mld funtów rocznie, i według wskaźników gospodarczych wykazuje tendencje wzrostową, ma zapotrzebowanie oraz potencjał na inwestycje, w których Amiblu pod kierownictwem Mariusza Grelewicza, zamierza brać czynny udział. Mając to na uwadze, w najbliższych tygodniach powstanie spółka handlowa Amiblu, która będzie obsługiwać rynki w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Amiblu produkuje i dostarcza światowej klasy rury i kształtki GRP o wyjątkowo długiej żywotności. Celem firmy jest rozwiązywanie światowych problemów związanych z wodą, kanalizacją i energią w sposób zorientowany na przyszłość.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.