Mariusz Grelewicz będzie rozwijał Amiblu w Wielkiej Brytanii
Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które spowodowało zakłócenia w łańcuchach dostaw oraz znaczny spadek sprzedaży rur w technologii GRP, dziś rynek budowlany na Wyspach Brytyjskich ponownie rośnie w siłę. Grupa Amiblu, świadoma tych wyzwań, dokonuje zmian w swojej strukturze. Mariusz Grelewicz, dotychczasowy Prezes Amiblu Poland, do końca marca 2023 będzie przekazywał swoje obowiązki, a następnie skupi się na rozwoju struktur i zwiększeniu sprzedaży w Wielkiej Brytanii.
Region ten jest ważnym dla Amiblu rynkiem w kontekście celów, jaki obrał brytyjski sektor gospodarki wodnej, a mianowicie zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz pełną dekarbonizacja kraju do 2030 roku. Potrzeby te są zgodne z filozofią organizacji, która w ramach Green Amiblu stawia na rozwiązania realizujące zielony ład.
Mariusz Grelewicz jest doświadczonym managerem, z ponad 25-letnim stażem. W Amiblu Poland był odpowiedzialny w szczególności za dokończenie procesu fuzji dwóch spółek, optymalizację procesów, zarządzanie podległym zespołem i szereg działań zmierzających do ustabilizowania pozycji firmy na rynku i podniesienia jej konkurencyjności.
Ekspert ds. zmian, Mariusz Grelewicz, wykonał znakomitą pracę jako Dyrektor Zarządzający w ciągu ostatnich dwóch lat, dokończając proces integracji spółek oraz porządkując szereg procesów w organizacji – powiedział na spotkaniu w fabryce w Dąbrowie Górniczej Michael Ausserwinkler, Dyrektor Zarządzający Grupy Amiblu. Teraz Amiblu Poland jest gotowe do kolejnej fazy pod wodzą Tomasza Wojtczaka, który przejmuje stery po Mariuszu Grelewiczu w regionie Europy środkowo-wschodniej.
Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Wielka Brytania to szósta co do wielkości gospodarka świata i druga w Europie. Co więcej, dynamicznie rozwijający się rynek budowlany na Wyspach, którego wartość przekracza 175 mld funtów rocznie, i według wskaźników gospodarczych wykazuje tendencje wzrostową, ma zapotrzebowanie oraz potencjał na inwestycje, w których Amiblu pod kierownictwem Mariusza Grelewicza, zamierza brać czynny udział. Mając to na uwadze, w najbliższych tygodniach powstanie spółka handlowa Amiblu, która będzie obsługiwać rynki w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Amiblu produkuje i dostarcza światowej klasy rury i kształtki GRP o wyjątkowo długiej żywotności. Celem firmy jest rozwiązywanie światowych problemów związanych z wodą, kanalizacją i energią w sposób zorientowany na przyszłość.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.