Michał Nawrot nowym Head of Investments CEE w Peakside
Michał Nawrot awansował na stanowisko Head of Investments CEE w Peakside Capital Advisors. Rozbudowa struktur wewnętrznych to istotny aspekt na drodze do powiększenia portfolio inwestycyjnego firmy na rynku nieruchomości.
Bieżący rok to dla Peakside Capital Advisors intensywny czas rozbudowy struktur firmy. Po powiększeniu zespołu w Polsce nadszedł czas na awans wewnętrzny. Michał Nawrot jako Head of Investments CEE będzie odpowiadał m.in. za realizację celów inwestycyjnych, zarządzanie aktywami w celu zwiększenia ich wartości oraz strategie inwestycyjne funduszu w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej.
– Doświadczenie i wiedza ekspertów budujących zespół Peakside są dla nas bardzo ważne. Michał od 2013 roku odpowiada za poszukiwanie atrakcyjnych inwestycyjnie nieruchomości, a także za ich nabywanie i zarządzanie w Polsce, Czechach oraz pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Cieszę się, że mamy w naszym zespole specjalistę o takich umiejętnościach, który będzie wspierał nas w wielu kolejnych inicjatywach biznesowych – powiedział Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce.
Michał Nawrot współpracę z Peakside Capital Advisors rozpoczął jako analityk inwestycyjny, następnie wraz ze zdobywanym doświadczeniem obejmował kolejne stanowiska w ramach awansów wewnętrznych. Posiada 12-letnie doświadczenie zdobyte m.in. w Cushman & Wakefield i Colliers International. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na kierunku Zarządzanie o specjalności Zarządzanie Inwestycjami i Nieruchomościami.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.