Nest Bank udostępnił kartę wirtualną
Nest Bank
Wołoska 24
02-675 Warszawa
magdalena.olejnicka|nestbank.pl| |magdalena.olejnicka|nestbank.pl
514 709 175
www.nestbank.pl
– Karta wirtualna to kolejny krok w stronę pełnej mobilności. Chcemy, żeby nasze produkty były dostępne w mgnieniu oka, a cała ścieżka powitania klienta – najszybsza na rynku – mówi Janusz Mieloszyk, pierwszy wiceprezes zarządu Nest Banku.
Natychmiastowo i bez opłat
Z karty wirtualnej klienci Nest Banku mogą skorzystać niemal natychmiast. Wystarczy, że zalogują się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej, wejdą w zakładkę „Karty” i klikną „Aktywuj”. W ten sposób w kilkadziesiąt sekund mogą zacząć korzystać z karty wirtualnej. Po dodaniu karty do portfela mobilnego, zapłacimy nią zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych przy użyciu telefonu, opaski lub zegarka i wypłacimy gotówkę z bankomatów z funkcją zbliżeniową. Do zakupów online przydadzą się dane karty, które znajdują się bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku lub są dodane do portfela mobilnego.
Za aktywację i korzystanie z karty wirtualnej Nest! nie pobiera opłat. Karta wirtualna Nest Banku powstała we współpracy z Visa, jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych oraz przy wsparciu procesora kart płatniczych – firmy Fiserv Polska.
– Tworząc bankowość Nest!, kierujemy się trzema zasadami – ma być mobilnie, nowocześnie i w dobrej cenie. Pomaga nam w tym technologia, której najlepszym przykładem jest niepozorna i wszechstronna karta wirtualna. Przede wszystkim, jest dostępna natychmiast, nie trzeba na nią czekać ani martwić się, czy przyjdzie na czas. W kilkadziesiąt sekund można ją „wyrobić” i zacząć z niej korzystać, nie generując przy tym plastiku – mówi Janusz Mieloszyk, pierwszy wiceprezes zarządu Nest Banku. – Karta wirtualna to kolejny krok w stronę pełnej mobilności. Chcemy, żeby nasze produkty były dostępne w mgnieniu oka, a cała ścieżka powitania klienta – najszybsza na rynku. Już teraz wystarczy mniej niż 10 minut, żeby założyć i w pełni korzystać z konta w Nest!. Wkrótce pokażemy kolejne nowości – dodaje Janusz Mieloszyk.
– Już co piąty Polak korzysta z możliwości płacenia smartfonem w sklepach stacjonarnych, a blisko ¾ używa tych urządzeń do płacenia w internecie1 . Rośnie grono konsumentów, którzy są skłonni do płacenia kartami wirtualnymi. Dodanie karty płatniczej do smartfona, smartwatcha, a coraz częściej także sklepu internetowego, serwisu streamingowego, czy ulubionej aplikacji nie byłoby możliwe bez tokenizacji. Technologia ta powstała jako kolejna warstwa zabezpieczeń płatności, ale niesie za sobą zupełnie nowe możliwości dla konsumentów i sprzedawców. Dzięki niej sprzedawcy mogą stworzyć proste i bezpieczne rozwiązania płatnicze, które nie tylko mają potencjał, by przełożyć się na 3-procentowy wzrost liczby zatwierdzonych transakcji, lecz także sprawić, że konsumenci będą do nich chętniej wracać – mówi Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce.
Nest Bank już od dłuższego czasu we współpracy z partnerami wprowadza nowoczesne rozwiązania cyfrowe dla swoich klientów. Dzięki nim mogą oni realizować transakcje telefonem, opaską czy zegarkiem. Co więcej, Nest Bank jako pierwszy na świecie, we współpracy z Visa i Fiserv, wprowadził rozwiązanie Visa Mobile.
- Obecnie dla klientów bardzo ważna jest automatyzacja procesów, ich maksymalne upraszczanie i możliwość załatwienia spraw bez wychodzenia z domu, poprzez „jedno kliknięcie”. Ten trend mocno przyspieszyła pandemia i wciąż przybiera on na sile. Wpisuje się w niego również wirtualna karta płatnicza. Konsumenci chętnie jej używają, ponieważ już samo jej założenie nie wymaga szeregu skompilowanych operacji. Jesteśmy przekonani, że ten produkt zadowoli najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują usług na najwyższym poziomie – komentuje Krzysztof Polończyk z Fiserv Polska S.A.
Szybko i automatycznie w wybranych portfelach mobilnych
Nest Bank umożliwia również dodawanie zarówno kart wirtualnych, jak i plastikowych do portfeli mobilnych z poziomu aplikacji mobilnej.
Karta umożliwia skorzystanie z chargebacku oraz rozwiązań Visa
Funkcjonalności karty wirtualnej są niemal identyczne jak tej plastikowej, a transakcje nią wykonywane są chronione możliwością skorzystania z procedury chargeback. Procedura ta oznacza, że bank płacącego może próbować odzyskać od sprzedawcy pieniądze za wadliwe albo niedostarczone zakupy opłacone kartą Visa. Kartę wirtualną można także dodać do Visa Mobile, nowego rozwiązania płatniczego, a także innych usług dostępnych dla posiadaczy kart Visa wydanych przez Nest Bank.
1. Badanie Visa CEE Mobile Payments Study 2022 objęło następujące kraje: Polskę, Czechy, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Słowację, Słowenię i Chorwację. Przeprowadziła je firma badawcza Kantar, metodą CAWI, w październiku 2022 roku na reprezentatywnej próbie 1000 respondentów (18-65 lat) w każdym z tych krajów.] [3: Dane Visa, Marzec 2023. Wśród grupy 8500 wydawców na 189 rynkach i u 2,4 mln sprzedawców tokeny doprowadziły do zwiększenia liczy zatwierdzanych transakcji o 3% w 1 kwartale 2023 roku . ]

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.