Komunikaty PR

2022 rok w Olivii – największe w Polsce centrum mixed use podsumowuje rok

2023-01-30  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

2022 rok w Olivii – największe w Polsce centrum mixed use podsumowuje rok

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84i4Q22fpRmNdeSzMogw?e=RWRaNM

 

Rewolucja na rynku biur sprzyja najlepszym. Tak w skrócie można podsumować miniony rok w Olivia Centre. Ponadprzeciętne wyniki komercjalizacji, poszerzenie spektrum branż, jakie rezydują w Olivii oraz doskonała frekwencja w trakcie wydarzeń w przestrzeniach eventowych Olivii Star. 

Średnioroczny wynik najmu z ostatnich 11 lat został dwukrotnie przekroczony. 30 tyś. m.kw. wynajętej powierzchni w 2022 roku to wynik, który przerasta oczekiwania w tak trudnej sytuacji rynkowej, jaka dotykała całą gospodarkę w minionym roku. Do tego Olivii udało się osiągnąć rekord w liczbie umów podpisanych z nowymi rezydentami, których łącznie było 18. 

Tak dobre wyniki komercjalizacji należy uzupełnić o przedłużane umowy najmu przez dotychczasowych rezydentów, co potwierdza wysoki satysfakcji z oferty dostępnej dla całej społeczności Olivii oraz poziom usług oferowanych najemcom. Rewolucja na rynku biur, związana z pracą zdalną i hybrydową sprzyja Olivii – podkreśla Maciej Kotarski, dyrektor działu komercjalizacji w Olivia Centre. Firmy potrzebują mniej biur, ale za to chcą mieć je w najlepszych i najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach, żeby pracownicy chcieli tam przyjść. W efekcie jeszcze nigdy nie mieliśmy tak wiele wejść nowych rezydentów, jak w roku 2022 – to nasz rekord. Dodatkowofirmy ograniczające swoją powierzchnię najmu zdają doskonale położone i świetnie wykończone biura, co dla wielu innych przedsiębiorstw jest wyjątkową okazją do wynajęcia prestiżowej powierzchni z wyjątkowymi usługami towarzyszącymi, jakie oferuje Olivia.  To pozwala z dużym optymizmem podchodzić do prognoz na 2023 rok w zakresie wolumenu wynajętej powierzchni i poziomu wynajmu we wszystkich budynkach, mimo postępującego trendu zmniejszania biur.

Wśród nowych najemców znalazły się największe i najbardziej innowacyjne firmy na świecie, jak i start-upy, które na przestrzeni lat rozwijają się do pozycji liderów w swoich segmentach. W 2022 roku swoje biura w Olivii otworzyły takie firmy jak Capgemini, Nike, Graphcore, Softserve, Acaisoft, Sentillia B.V, Just Join IT, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Skills, Squad Poland i Itechart. Taki wynik to również znaczący bodziec rozwoju dla całego regionu. Z każdą z tych inwestycji łączy się uruchomienie procesów rekrutacyjnych, które w swoim szczytowym okresie w minionym roku przekroczyły nawet 2 000 stanowisk.

Podobnie wysokimi wynikami może pochwalić się coworking O4, działający w czterech budynkach Olivii. Jego powierzchnie w 2022 roku zostały wynajęte na nawet większą powierzchnię niż była dostępna. W związku z olbrzymim zainteresowaniem najmem operator coworkingu zdecydował się wynająć klientom także zajmowane przez siebie biura, tymczasowo przenosząc swoją pracę do innych powierzchni w Olivii. Obecność coworkingu w środowisku biznesowym to duża wartość dla całej Olivii. Naszymi najemcami są często innowacyjne firmy, wprowadzające niesamowicie świeżą energię do społeczności O4, ale również realizujące kreatywne i szalenie ciekawe projekty. Są to zarówno mniejsze przedsiębiorstwa, jak i duże korporacje, które szukają powierzchni do realizacji krótko- bądź długookresowych projektów – mówi Marta Moksa, dyrektor O4 coworking. Sytuacja w naszych biurach powoduje, że rośniemy również i my, w efekcie czego przymierzamy się do objęcia kolejnych biur, które będziemy mogli zaoferować w formie coworkingu w 2023 roku.

Do Olivii przyciąga nie tylko klasa biur i poziom świadczonej usługi, ale także oferty dodatkowe, które od lat są rozwijane w tym największym w Polsce centrum biznesowym. Wśród ofert cieszących się najwyższym uznaniem jest egzotyczny ogród Olivia Garden, który w 2022 roku zdobył prestiżową nagrodę European Property Awards, nazywaną architektonicznym Oscarem. Równie dużą frekwencją cieszą się najwyższe piętra Olivii Star, gdzie dostępny jest taras widokowy na wysokości 130 metrów nad ziemią oraz restauracje, prowadzone przez Paco Pereza, zdobywcę 5***** prestiżowego przewodnika kulinarnego Michelin na 33 piętrze tego budynku. Ten rok również centrum eventowo – konferencyjne na 34 piętrze Olivii może uznać za udany. W jego przestrzeniach odbyły się koncerty jazzowe, rockowe i sztuki teatralne, a na scenie znajdującej się 150 metrów nad ziemią wystąpiły takie gwiazdy jak Krystyna Janda, Andrzej Grabowski, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Wojciech Mazolewski, Leszek Możdżer i Grzegorz Markowski. Zaś w noworoczny wieczór swoim koncertem zamknął rok 2022 były wokalista zespołu Genesis Ray Wilson.

----------------------

Olivia Centre w Gdańsku to największe i najnowocześniejsze centrum biurowo-biznesowe w aglomeracji trójmiejskiej. Jego docelowa wielkość znacznie przekroczy 200 000 mkw., a już obecnie wynosi 175 000 m kw., co uczyniło Olivia Centre największym projektem biurowym w Polsce. Najwięksi rezydenci Olivii to Airhelp, Amazon, Arrow, Bayer, Deloitte, Energa, EPAM, Fujifilm, Nordea, PwC, Ricoh, Sii, Staples, ThyssenKrupp. 

Olivia Centre to równocześnie znacznie więcej niż budynki. W ciągu roku odbywa się tutaj kilkaset wydarzeń biznesowych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych. Na terenie centrum biurowego wykreowane zostało unikalne połączenie usług i udogodnień dla najemców i gości, które tworzy osiem restauracji, 4 kawiarnie, profesjonalne dwupiętrowe centrum fitness, żłobek i przedszkole dla 100 dzieci, szkołę podstawową, liceum, akademię IT, centrum medyczne, gabinet dentystyczny, aptekę, 5 punktów obsługi klienta banków i 5 centrów konferencyjnych, O4 – jeden z największych coworkingów w Polsce, ale równocześnie rozległe patio wypełnione roślinnością, fontannami i miejscami wypoczynku. Wiosną 2021 r. Olivia Centre poddana została najbardziej restrykcyjnej analizie prowadzonej przez ekspertów z International Well Building Institute (IWBI) z Nowego Yorku. Sprawdzane było bezpieczeństwo użytkowników budynków, a także rozwiązania podnoszące jakość życia na terenie centrum biznesowego, również w kontekście trwającej pandemii.  Olivia otrzymała maksymalną ocenę 25 na 25 punktów. Wynik ten zdobyła w 22 podstawowych kategoriach oraz w 3 nowych, związanych z wdrożonymi na jej terenie innowacjami. Jest to pierwszy taki wynik na świecie, co potwierdza, że gdańskie budynki należą do ścisłej światowej czołówki biznesowej, tym bardziej, że ponowna kategoryzacja z 2022 roku potwierdziła wynik uzyskany rok wcześniej. Kolejne budynki OBC uzyskują wysokie noty certyfikacji ekologicznej BREEAM od poziomu excellent po very good. 

W lipcu 2019 roku na 32, 33 i 34 piętrze Olivii Star, najwyższego budynku Polski północnej uruchomiony został projekt, stanowiący unikalną, dodatkową ofertę przyciągającą do Olivii Centre gości z całego świata. Na 32 piętrze otwarta została ogólnodostępna kondygnacja widokowa, umożliwiająca widok 360 st. na całe Trójmiasto. Oferuje nie tylko zachwycającą panoramę na Zatokę Gdańską, Trójmiejski Park Krajobrazowy i gdyńskie wybrzeże klifowe, ale także oryginalnie zaprojektowane wnętrza, punkty gastronomiczne i rekreacyjne. Na 33 piętrze budynku znajdują się dwie prestiżowe restauracje: Arco i Treinta y Tres, prowadzone przez Paco Péreza, jednego z najbardziej utytułowanych szefów kuchni na świecie. Natomiast na 34 kondygnacji, na wysokości blisko 160 metrów nad ziemią, utworzono położone najwyżej w Polsce multifunkcjonalne centrum konferencyjne. 

Znajdujący się na parterze Olivii Star egzotyczny ogród Olivia Garden to zielona enklawa w sercu Olivii Centre. Ogród oferuje powierzchnię 740 m2 o wysokości 9 m, z antresolą o powierzchni ponad 100 m2. Garden został obsadzony 4 tysiącami roślin reprezentującymi ponad 150 gatunków. W 2021 r. zdobył nagrodę w konkursie CIJ Awards Poland, w kategorii Best Interior/Exterior Design, a w 2022 roku European Property Award. Celem projektu było stworzenie przestrzeni, dzięki której można się zrelaksować, wyciszyć i odbudować wewnętrzną harmonię, co wśród tak wielkiej liczby zachwycających roślin sięgających nawet 11 metrów wysokości jest niezwykle przyjemne. Przestrzeń Olivii Garden dopełniła koncept nowoczesnego otwartego dla pracowników centrum i mieszkańców Trójmiasta, w którym potrzeby interesariuszy traktowane są priorytetowo.

Olivia oferuje ponad 1600 miejsc parkingowych, szereg punktów do ładowania samochodów elektrycznych, punkty do przechowywania i ładowania hulajnóg elektrycznych, kilkaset stojaków rowerowych oraz duże szatnie z prysznicami dla rowerzystów w każdym z 8 budynków.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.