Komunikaty PR

Niezwykła okazja dla start-upów, studentów i innowacyjnych przedsiębiorców

2024-05-21  |  16:30
Biuro prasowe

Jak przekształcić biznesplan w biznes – to pytanie, które stawia sobie większość początkujących przedsiębiorców. I choć nie ma na nie jednej odpowiedzi, warto jej szukać z pomocą najlepszych. Niepowtarzalna okazja, by to zrobić, nadarzy się 13 czerwca w Warszawie, gdzie odbędzie się spotkanie otwarte z jednym z najbardziej uznanych światowych autorytetów w dziedzinie przedsiębiorczości opartej na innowacjach.

Paul Cheek jest starszym wykładowcą w szkole biznesu przy Massachusetts Institute of Technology, uznawanej za najlepszą uczelnię techniczną na świecie. Pełni też funkcję  dyrektora wykonawczego w Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship, gdzie odpowiada za strategię, wizję i plany operacyjne, a także nadzór nad flagowymi projektami wspierającymi przedsiębiorczość. W 2021 roku znalazł się w prestiżowym zestawieniu Forbes 30 under 30, skupiającym najbardziej wpływowe młode osoby w świecie biznesu.

Paul Cheek w Warszawie. Niezwykła okazja dla praktyków innowacji

To jeden z najbardziej szanowanych na świecie ekspertów w dziedzinie przedsiębiorczości opartej na innowacjach i identyfikowaniu nowych możliwości rozwoju biznesu. Cheek w swojej karierze nauczał, był mentorem i doradzał tysiącom przedsiębiorców na całym świecie, od małych startupów po organizacje z listy Fortune 500. Jest także autorem książek, a 13 czerwca pojawi się w Polsce w ramach promocji najnowszej z nich, zatytułowanej “Disciplined Entrepreneurship: Startup Tactics” (ang. zdyscyplinowana przedsiębiorczość: taktyki start-upowe).

Paul Cheek to jedna z najbardziej inspirujących osób w społeczności start-upowej. Spotkanie z nim to niezwykła okazja dla wszystkich, którzy myślą o założeniu biznesu lub rozwijaniu go w dynamicznie zmieniającym się świecie – mówi Łukasz Owczarek, Head of Growth StartSmart CEE, związanej z MIT organizacji wspierającej start-upy, na której zaproszenie Cheek przyjedzie do Polski. Spotkanie autorskie będzie rozszerzone o godzinny panel, w trakcie którego gość odpowie na pytania uczestników.

Paul Cheek w Warszawie. Spotkanie otwarte z uznanym ekspertem z MIT

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 w przestrzeni WeWork przy ul. Kruczej w Warszawie. Po rejestracji przewidziano czas na uwagi wstępne, część z pytaniami otwartymi moderowaną przez Bogy Cimoszko-Skowroński, jedną z założycielek StartSmart CEE oraz podpisywanie książki. Całość zakończy przyjęcie, podczas którego będzie można indywidualnie porozmawiać z gościem. Cheek podzieli się spostrzeżeniami i doświadczeniem z łączenia teorii z praktyką biznesową. 

Partnerami wydarzenia są WeWork, Emerging Founders, Polish Ukrainian Startup Bridge, StartupGrind, Startup Wroclaw, Uhub, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet SWPS, a partnerem medialnym jest portal MamStartup.pl. 

Bezpłatna rejestracja jest dostępna pod poniższym linkiem:

https://www.eventbrite.com/e/mits-paul-cheek-event-in-warsaw-tickets-904629470097

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.