Nowość, która wesprze procesy produkcyjno-logistyczne
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Silny&Salamon wprowadza na rynek nowość, stół wibracyjny Detab DG Flex Feeder, który odpowiada na wyzwania firm z branży elektronicznej, elektrotechnicznej, automotive czy meblowej. Innowacja poprawi efektywność procesów produkcyjnych i logistycznych.
Zarządzający często mierzą się z niewystarczającą elastycznością i niską efektywnością procesów produkcyjnych i logistycznych. Branże, takie jak elektroniczna, elektrotechniczna, automotive czy meblowa, często korzystają z komponentów trudnych do podawania, liczenia i pakowania.
– Wiem, jakim wyzwaniem dla naszych klientów jest sortowanie i konfekcjonowanie produktów zaczepiających się o siebie np. sprężyn lub sklejających się o-ringów czy innych gumowych elementów lub też tak drobnych, że ciężko je uchwycić. Rozwiązaniem tych problemów jest właśnie stół wibracyjny Detab DG Flex Feeder, który wprowadzamy na polski rynek – mówi Karol Szostak z firmy Silny&Salamon.
Maszyna, która rozpozna i zapamięta każdy kształt
Urządzenie wyposażone jest w system kontroli jakości EKOVISION 5000, który wspomaga sortowanie, pozycjonowanie i liczenie elementów o dowolnym kształcie. To właśnie ta ostatnia funkcjonalność jest największą zaletą tego modelu. Pozwala ona na identyfikację ponad 10 tys. artykułów o różnorodnej wielkości i formie, w tym rozpoznawanie niewłaściwych i ich oddzielanie.
Maszyna o kompaktowych gabarytach zapewnia cichą i płynną obsługę części i produktów różnorodnego typu, w rozmiarach od 1 do 200 mm długości. Model posiada także zintegrowany magazynek buforowy, który zapewnia ciągłe dostarczanie komponentów.
Integracja z maszynami pakującymi i robotami
Podajnik DG Flex Feeder można zintegrować z maszynami pakującymi Autobag. Współpracuje też z robotami i systemami pick-and-place, gdzie części są podawane do ustalonej pozycji, a następnie umieszczane w kolejce do pakowania. Wydajność urządzenia wynosi do 200 elementów na minutę, co pozwala na ciągły przepływ w procesie produkcyjnym. DG Flex Feeder obsługuje szeroką gamę produktów przy użyciu tego samego systemu, dzięki czemu może być używany z różnymi aplikacjami robotów.
Indywidualnie zaprojektowane, w pełni zautomatyzowane linie pakujące, zintegrowane z systemami podawczymi i robotami, przyspieszają drogę towaru, od produkcji do magazynu, a niezawodność, wydajność i ciągła praca maszyn stanowi wsparcie w łańcuchu dostaw.
Warto pamiętać też, że firmy mogą korzystać ze wsparcia finansowego przy unowocześnianiu parku maszynowego w ramach dostępnej od 2022 roku ulgi na robotyzację dla firm produkcyjnych oraz przygotowywanemu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości tzw. robograntowi.
Aby otrzymać więcej informacji na temat Detab DG Flex Feeder, czy porozmawiać o doborze odpowiedniej maszyny z oferty z Silny&Salamon, warto skontaktować się z przedstawicielami firmy lub zapoznać się z urządzeniami w wirtualnym showroomie.
Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.