Komunikaty PR

Otwarty dialog przyspieszy światową transformację cyfrową

2020-11-30  |  09:00
Biuro prasowe

Ponieważ świat ma nadzieję położyć kres pandemii koronawirusów, "nowa rzeczywistość" będzie musiała stawić czoła wyzwaniom związanym z przezwyciężeniem poczucia zagrożenia i odbudową zaufania do rządów, przemysłu i globalnego bezpieczeństwa.

 

Wraz z tymi wyzwaniami pojawiają się nowe możliwości. Tak jak świat zmienił się po 11 września – od zwiększonej międzynarodowej współpracy w zakresie bezpieczeństwa po bardziej rygorystyczne kontrole podróży – obecna sytuacja pandemiczna staje się okazją do przyspieszenia transformacji świata na bezpieczniejszy, lepiej skomunikowany i pewniejszy i stworzenia planety Ziemia, na której nie ma miejsca na uprzedzenia geopolityczne i technologiczne. 

 

Ma to szczególne znaczenie dla Europy, która przechodzi transformację cyfrową i dąży do tego, by stać się wzorem dla nowej gospodarki cyfrowej na świecie. Transformacja ta wymaga przejrzystego dialogu, w którym głównymi elementami składowymi muszą być jakość i doskonałość technologiczna, a nie polityka.

 

Nuctech jest światowym producentem sprzętu do kontroli i zapewnienia bezpieczeństwa. Ma chińskie pochodzenie, ale bardzo silną tożsamość europejską. Firma opracowuje najnowocześniejszy sprzęt używany w lotnictwie, transporcie morskim i drogowym, a także przy kontroli osobistej, w ochronie miejskiej i innych sektorach. 

 

Dzięki sprzętowi firmy Nuctech udało się ostatnio zapobiec przemytowi poważnych ilości narkotyków w Bułgarii, Grecji i Turcji. 

 

Efektem obecnej pandemii koronawirusa będzie przekierowanie uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo. W tych sprawach nie ma kompromisów. Przestępczość i terroryzm pozostają głównymi międzynarodowymi zagrożeniami. W przeciwieństwie do COVID-19, nie znikną same. Takie zagrożenia można wyeliminować jedynie poprzez opracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i stworzenie bezpieczniejszego świata w ramach międzynarodowego partnerstwa. 

 

Dzięki skanerom firmy Nuctech udało się ostatnio zapobiec przemytowi poważnych ilości narkotyków w Bułgarii, Grecji i Turcji. Zajęto tony marihuany o wartości około 25 mln USD. Również na lotniskach technologia prześwietlania bagaży dostarcza niezwykle dokładną metodę obrazowania, zapewniającą najwyższe bezpieczeństwo pasażerom i na samym lotnisku. Na przykład, dzięki zastosowaniu urządzeń rentgenowskich Nuctech na jednym z europejskich lotnisk osiągnięto 25 proc. wzrost przepustowości lotniska w zakresie obsługi bagażu. Pozwoliło to na zdecydowanie bardziej efektywne radzenie sobie z rosnącym ruchem pasażerskim.

 

Oprócz wysokiej funkcjonalności i dużej wydajności urządzeń Nuctech, w centrum strategii produktowej firma stawia na bezpieczeństwo danych. Działa na europejskim rynku bezpieczeństwa od 17 lat. W tym czasie ani jeden klient nie zgłosił nigdy problemu związanego z danymi. 

 

Sprzęt Nuctech posiada zabezpieczenia przed nielegalnym gromadzeniem danych oraz przed ewentualnymi naruszeniami bezpieczeństwa.

 

To nie jest zwykły przypadek: już na etapie projektowania Nuctech dba o to, aby urządzenia były zabezpieczone przed nielegalnym gromadzeniem danych i naruszaniem bezpieczeństwa. Dane generowane przez produkty Nuctech podczas ich użytkowania należą wyłącznie do ich klientów – firma nie ma do nich żadnego dostępu. Każde ewentualne naruszenie spowoduje zaalarmowanie systemu i zostanie natychmiast zgłoszone klientowi w celu przeprowadzenia dochodzenia. 

 

Ochrona danych jest dodatkowo sprawdzana poprzez kontrole ze strony władz państwowych oraz niezależnych organów zewnętrznych, zanim sprzęt Nuctech zostanie w ogóle wprowadzony do użytku. Przekaz firmy jest prosty: "Nasza technologia, twoje dane."

Polska jak i cała Europa jest integralną częścią ekosystemu firmy Nuctech. Większość sprzętu produkowana jest właśnie tutaj w Kobyłce pod Warszawą, przy silnym wsparciu centrum badawczo-rozwojowego w Rotterdamie. Firma nie tylko tworzy miejsca pracy dla lokalnych pracowników i dostawców, ale zapewnia także szybki rozwój i niższe koszty produkcji.

 

Aby kontrola osób, towarów, pojazdów i mienia była skuteczna wymaga to zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Nasze doskonałe relacje i silne związki z badaczami oraz wynalazcami, w tym z uniwersytetami w Holandii i innymi uznanymi ośrodkami w całej Europie, dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań i napędzają innowacje cyfrowe na europejskim rynku kontroli bezpieczeństwa.

 

Kwestia bezpieczeństwa jest traktowana bardzo poważnie: pełne przestrzeganie ochrony danych w Europie i na świecie jest integralną częścią polityki korporacyjnej Nuctech. Długoletnia współpraca z klientami jest najlepszym dowodem ich zaufania.

 

Patrząc w przyszłość, postęp technologiczny i rosnąca łączność utorują drogę do szerszego wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) oraz sprawią, że kontrole bezpieczeństwa i inspekcje będą bezpieczniejsze i bardziej bezkontaktowe.

 

„Nasza technologia, twoje dane”

 

Algorytmy sztucznej inteligencji pomogą urzędnikom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo – operatorom lotnisk i portów, organom celnym, przedstawicielom rządu – w skutecznym analizowaniu dużych ilości danych i zapewnieniu dokładniejszej oceny ryzyka, a także osiągnięciu wyższych standardów bezpieczeństwa. Dzięki temu zrealizowana zostanie wizja bezkontaktowych punktów kontroli bezpieczeństwa, które ponownie uruchomią przepływ towarów i osób – wszystko to przy jednoczesnym zminimalizowaniu zagrożeń dla zdrowia, wzmocnieniu zaufania i zwiększeniu bezpieczeństwa w Europie i na świecie.

Bardziej niż kiedykolwiek potrzebny jest przejrzysty i partnerski dialog bez uprzedzeń, aby zapewnić udaną transformację cyfrową w kluczowych obszarach, takich jak SI, ochrona danych i bezpieczeństwo publiczne. 

 

W po-pandemicznej przyszłości, "nowa normalność" powinna rozpocząć się od wzmożonej współpracy międzynarodowej w celu zapewnienia skorelowanych działań w odpowiedzi na zagrożenia oraz w celu przyspieszenia postępu technologicznego i wspierania wymiany wiedzy. Nuctech jest chętny do współpracy z europejskimi partnerami i klientami w celu urzeczywistnienia tej przyszłości.

 

O firmie Nuctech: Nuctech Company Limited jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i kontroli. Z chińskim pochodzeniem i silną obecnością w Europie, dostarcza zaawansowane technologie w branży kontroli bezpieczeństwa swoim klientom w 160 krajach i regionach świata.

 

Autor:

Robert Bos

Zastępca Dyrektora Generalnego Nuctech Nederlanden 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo Tecnam P2006T dołączy do floty UnitedSky Biuro prasowe
2022-11-24 | 10:00

Tecnam P2006T dołączy do floty UnitedSky

Już wkrótce do floty certyfikowanego Ośrodka Szkolenia Lotniczego UnitedSky dołączy kolejny samolot – Tecnam P2006T. Maszyna ta zostanie udostępniona kursantom podczas
Lotnictwo Dwa nowe kierunki z wrocławskiego lotniska. Dokąd polecimy już w marcu?
2022-11-21 | 16:42

Dwa nowe kierunki z wrocławskiego lotniska. Dokąd polecimy już w marcu?

Słoneczne Brindisi i klimatyczna Sofia – to dwa nowe kierunki ogłoszone przez linie Ryanair z wrocławskiego lotniska. Pierwsze loty na tych trasach uruchomione zostaną pod koniec marca.
Lotnictwo Rozbudowa wrocławskiego lotniska. Skróci się czas operacji lotniczych.
2022-10-24 | 14:00

Rozbudowa wrocławskiego lotniska. Skróci się czas operacji lotniczych.

Projekt rozbudowy i modernizacji wrocławskiego lotniska otrzymał z funduszy unijnych 175 mln zł. Dzięki temu na terenie Portu Lotniczego Wrocław powstanie m.in. płyta postojowa,

Więcej ważnych informacji

Gala Złote Spinacze

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Rak prostaty dzięki nowoczesnemu leczeniu stał się chorobą przewlekłą, a nie śmiertelną. W Polsce wciąż nie wszystkie terapie są refundowane

Dzięki innowacyjnym terapiom, które pojawiły się w ostatnich latach, wcześnie wykryty i poddany właściwemu leczeniu rak prostaty może być już dziś chorobą przewlekłą, a nie śmiertelną. Jednak w Polsce sytuacja chorych z tym typem nowotworu wciąż jest daleka od stanu w rozwiniętych krajach Europy czy w USA. Dotyczy to zwłaszcza chorych z przerzutowym rakiem prostaty wrażliwym na hormonoterapię, dla których nowoczesne leczenie wciąż nie jest refundowane. Polska ma w tym czteroletnie opóźnienie względem innych krajów. Eksperci wskazują, że rozszerzenie programu lekowego na tę grupę chorych zwiększy możliwość skutecznej terapii nowotworu prostaty. Włączenie jej na wczesnym etapie choroby pozwoli pacjentom na normalne życie społeczne i zawodowe.

Prawo

60 proc. Polaków uważa się za przygotowanych do prowadzenia własnego biznesu. Szukają jednak możliwości zwiększania swoich kompetencji

Chociaż blisko dwie trzecie Polaków uważa, że założenie firmy w naszym kraju jest proste, nie przekłada się to na intencje przedsiębiorcze, które z roku na rok słabną – wynika z raportu PARP „Global Entrepreneurship Monitor”. Dla wielu barierą jest strach przed porażką i niewiara we własne umiejętności, ale też obawa przed biurokracją i zmieniającymi się przepisami, które stanowią duże wyzwanie dla firm, szczególnie z sektora MŚP. Dlatego tak duże jest ich zainteresowanie wszelkiego rodzaju inicjatywami edukacyjnymi. Aby wesprzeć przedsiębiorców PARP oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii, już po raz kolejny zorganizowali cykl wideokonferencji zatytułowanych „Idea rozwoju Twojego biznesu”. Ich celem jest przybliżenie przedsiębiorcom najbardziej aktualnych tematów związanych z prowadzeniem firmy, w tym nowych rozwiązań i regulacji prawnych.

Transport

Wysokie ceny energii zagrażają transportowi kolejowemu. Przewoźnicy apelują o wsparcie rządu

– Będziemy przekonywać, że należy znowelizować ustawę o zamrożeniu cen energii i objąć nią kolej – jako krwiobieg gospodarki i środek transportu, który wozi m.in. węgiel. On też ma wpływ na ceny energii elektrycznej. Jeśli będziemy podnosić ceny transportu węgla – a jak mamy nie podnosić, skoro mamy wyższe koszty – to ceny prądu będą dalej rosły. Potem my znów będziemy musieli podnosić ceny etc. To jest błędne koło i trzeba je przerwać – mówi Michał Litwin, dyrektor generalny Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych. Jak podkreśla, cała branża boryka się w tej chwili ze wzrostem cen energii i ogólnym wzrostem kosztów. W trudnej sytuacji są zwłaszcza ci przewoźnicy, którzy muszą kontraktować nowe dostawy energii na 2023 rok, oraz mali operatorzy. Wielu z nich będzie zmuszonych wprowadzać gwałtowne podwyżki cen frachtu kolejowego i ograniczać działalność.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.