Komunikaty PR

Otwarty dialog przyspieszy światową transformację cyfrową

2020-11-30  |  09:00
Biuro prasowe

Ponieważ świat ma nadzieję położyć kres pandemii koronawirusów, "nowa rzeczywistość" będzie musiała stawić czoła wyzwaniom związanym z przezwyciężeniem poczucia zagrożenia i odbudową zaufania do rządów, przemysłu i globalnego bezpieczeństwa.

 

Wraz z tymi wyzwaniami pojawiają się nowe możliwości. Tak jak świat zmienił się po 11 września – od zwiększonej międzynarodowej współpracy w zakresie bezpieczeństwa po bardziej rygorystyczne kontrole podróży – obecna sytuacja pandemiczna staje się okazją do przyspieszenia transformacji świata na bezpieczniejszy, lepiej skomunikowany i pewniejszy i stworzenia planety Ziemia, na której nie ma miejsca na uprzedzenia geopolityczne i technologiczne. 

 

Ma to szczególne znaczenie dla Europy, która przechodzi transformację cyfrową i dąży do tego, by stać się wzorem dla nowej gospodarki cyfrowej na świecie. Transformacja ta wymaga przejrzystego dialogu, w którym głównymi elementami składowymi muszą być jakość i doskonałość technologiczna, a nie polityka.

 

Nuctech jest światowym producentem sprzętu do kontroli i zapewnienia bezpieczeństwa. Ma chińskie pochodzenie, ale bardzo silną tożsamość europejską. Firma opracowuje najnowocześniejszy sprzęt używany w lotnictwie, transporcie morskim i drogowym, a także przy kontroli osobistej, w ochronie miejskiej i innych sektorach. 

 

Dzięki sprzętowi firmy Nuctech udało się ostatnio zapobiec przemytowi poważnych ilości narkotyków w Bułgarii, Grecji i Turcji. 

 

Efektem obecnej pandemii koronawirusa będzie przekierowanie uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo. W tych sprawach nie ma kompromisów. Przestępczość i terroryzm pozostają głównymi międzynarodowymi zagrożeniami. W przeciwieństwie do COVID-19, nie znikną same. Takie zagrożenia można wyeliminować jedynie poprzez opracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i stworzenie bezpieczniejszego świata w ramach międzynarodowego partnerstwa. 

 

Dzięki skanerom firmy Nuctech udało się ostatnio zapobiec przemytowi poważnych ilości narkotyków w Bułgarii, Grecji i Turcji. Zajęto tony marihuany o wartości około 25 mln USD. Również na lotniskach technologia prześwietlania bagaży dostarcza niezwykle dokładną metodę obrazowania, zapewniającą najwyższe bezpieczeństwo pasażerom i na samym lotnisku. Na przykład, dzięki zastosowaniu urządzeń rentgenowskich Nuctech na jednym z europejskich lotnisk osiągnięto 25 proc. wzrost przepustowości lotniska w zakresie obsługi bagażu. Pozwoliło to na zdecydowanie bardziej efektywne radzenie sobie z rosnącym ruchem pasażerskim.

 

Oprócz wysokiej funkcjonalności i dużej wydajności urządzeń Nuctech, w centrum strategii produktowej firma stawia na bezpieczeństwo danych. Działa na europejskim rynku bezpieczeństwa od 17 lat. W tym czasie ani jeden klient nie zgłosił nigdy problemu związanego z danymi. 

 

Sprzęt Nuctech posiada zabezpieczenia przed nielegalnym gromadzeniem danych oraz przed ewentualnymi naruszeniami bezpieczeństwa.

 

To nie jest zwykły przypadek: już na etapie projektowania Nuctech dba o to, aby urządzenia były zabezpieczone przed nielegalnym gromadzeniem danych i naruszaniem bezpieczeństwa. Dane generowane przez produkty Nuctech podczas ich użytkowania należą wyłącznie do ich klientów – firma nie ma do nich żadnego dostępu. Każde ewentualne naruszenie spowoduje zaalarmowanie systemu i zostanie natychmiast zgłoszone klientowi w celu przeprowadzenia dochodzenia. 

 

Ochrona danych jest dodatkowo sprawdzana poprzez kontrole ze strony władz państwowych oraz niezależnych organów zewnętrznych, zanim sprzęt Nuctech zostanie w ogóle wprowadzony do użytku. Przekaz firmy jest prosty: "Nasza technologia, twoje dane."

Polska jak i cała Europa jest integralną częścią ekosystemu firmy Nuctech. Większość sprzętu produkowana jest właśnie tutaj w Kobyłce pod Warszawą, przy silnym wsparciu centrum badawczo-rozwojowego w Rotterdamie. Firma nie tylko tworzy miejsca pracy dla lokalnych pracowników i dostawców, ale zapewnia także szybki rozwój i niższe koszty produkcji.

 

Aby kontrola osób, towarów, pojazdów i mienia była skuteczna wymaga to zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Nasze doskonałe relacje i silne związki z badaczami oraz wynalazcami, w tym z uniwersytetami w Holandii i innymi uznanymi ośrodkami w całej Europie, dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań i napędzają innowacje cyfrowe na europejskim rynku kontroli bezpieczeństwa.

 

Kwestia bezpieczeństwa jest traktowana bardzo poważnie: pełne przestrzeganie ochrony danych w Europie i na świecie jest integralną częścią polityki korporacyjnej Nuctech. Długoletnia współpraca z klientami jest najlepszym dowodem ich zaufania.

 

Patrząc w przyszłość, postęp technologiczny i rosnąca łączność utorują drogę do szerszego wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) oraz sprawią, że kontrole bezpieczeństwa i inspekcje będą bezpieczniejsze i bardziej bezkontaktowe.

 

„Nasza technologia, twoje dane”

 

Algorytmy sztucznej inteligencji pomogą urzędnikom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo – operatorom lotnisk i portów, organom celnym, przedstawicielom rządu – w skutecznym analizowaniu dużych ilości danych i zapewnieniu dokładniejszej oceny ryzyka, a także osiągnięciu wyższych standardów bezpieczeństwa. Dzięki temu zrealizowana zostanie wizja bezkontaktowych punktów kontroli bezpieczeństwa, które ponownie uruchomią przepływ towarów i osób – wszystko to przy jednoczesnym zminimalizowaniu zagrożeń dla zdrowia, wzmocnieniu zaufania i zwiększeniu bezpieczeństwa w Europie i na świecie.

Bardziej niż kiedykolwiek potrzebny jest przejrzysty i partnerski dialog bez uprzedzeń, aby zapewnić udaną transformację cyfrową w kluczowych obszarach, takich jak SI, ochrona danych i bezpieczeństwo publiczne. 

 

W po-pandemicznej przyszłości, "nowa normalność" powinna rozpocząć się od wzmożonej współpracy międzynarodowej w celu zapewnienia skorelowanych działań w odpowiedzi na zagrożenia oraz w celu przyspieszenia postępu technologicznego i wspierania wymiany wiedzy. Nuctech jest chętny do współpracy z europejskimi partnerami i klientami w celu urzeczywistnienia tej przyszłości.

 

O firmie Nuctech: Nuctech Company Limited jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i kontroli. Z chińskim pochodzeniem i silną obecnością w Europie, dostarcza zaawansowane technologie w branży kontroli bezpieczeństwa swoim klientom w 160 krajach i regionach świata.

 

Autor:

Robert Bos

Zastępca Dyrektora Generalnego Nuctech Nederlanden 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce Biuro prasowe
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Lotnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-12-03 | 19:52

Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie

AirHelp, światowy lider w dziedzinie praw pasażerów lotniczych, opublikował wyniki najnowszego rankingu AirHelp Score 2024, oceniającego 109 linii lotniczych z całego świata. Tegorocznym zwycięzcą zostały Brussels Airlines,
Lotnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-10-14 | 18:09

Lotniska w Polsce notują wzrost opóźnień lotów w sezonie letnim 2024

Najnowszy raport AirHelp, największej na świecie organizacji zajmującej się prawami pasażerów lotniczych, ujawnia znaczny wzrost opóźnień lotów w Polsce podczas lata 2024 roku. Ponad 34% pasażerów

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy z branży drzewnej i meblarskiej muszą się przygotować na rygorystyczne wymogi. Konieczne będzie dokumentowanie pochodzenia drewna

Unijne rozporządzenie przeciw wylesianiu (EUDR) obejmie ok. 120 tys. polskich firm działających w branży drzewnej, meblarskiej i sektorach pokrewnych. Chociaż wdrożenie nowych przepisów zostało odroczone o rok, eksperci podkreślają, że przedsiębiorcy powinni się przygotowywać do nich już teraz, żeby uniknąć problemów za kilka–kilkanaście miesięcy, ponieważ rozbudowane wymogi EUDR oznaczają m.in. konieczność ścisłego monitorowania łańcucha dostaw, dokumentowania pochodzenia surowców i zapewnienia zgodności z przepisami krajów ich pochodzenia.

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Media i PR

Temat deregulacji dominuje media tradycyjne i społecznościowe. Więcej pozytywnej narracji niż negatywnych uwag

Od 10 lutego do 10 marca 2025 roku liczba publikacji medialnych na ten temat była o niemal 20 proc. większa niż w całym 2024 roku – wynika z danych IMM. Temat interesuje nie tylko biznes, ale i przeciętnych Polaków – 15 tys. wpisów w mediach społecznościowych miało prawie milion interakcji. Większość materiałów ma wydźwięk neutralny, ale te pozytywne dominują nad negatywnymi. To jeden z głównych tematów w trwającej kampanii wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.