Po raz kolejny TOPBUILDER dla marki WIŚNIOWSKI
Brama ogrodzeniowa składana WIŚNIOWSKI zdobyła tytuł TOPBuilder 2024 w kategorii „Innowacja”. To pierwsza na rynku brama składana z napędem ze znakowaniem CE.
Jak każdego roku, gala TOP Builder gromadzi przedstawicieli branży budowlanej, producentów, architektów, ludzi nauki, finansów oraz organizacji środowiskowych. Także i tegoroczna edycja była świetną okazją do rozmów, ale i do zaprezentowania nowoczesnych rozwiązań, które zostały docenione przez Kapitułę Plebiscytu. Nagrodzone zostały zarówno produkty, akcesoria budowlane, jak i obiekty, projekty wzornicze oraz usługi. Wśród wyróżnionych znalazła się także marka WIŚNIOWSKI, która tytuł TOPBuilder zdobyła już po raz szósty.
Uwagę jury zwróciła brama ogrodzeniowa składana ze znakiem CE. Jej unikalna konstrukcja sprawia, że zajmuje mniej miejsca niż brama dwuskrzydłowa, natomiast otwiera się niemal dwukrotnie szybciej. To ogromny atut, zwłaszcza na wąskich i krótkich posesjach, z utrudnionym dojazdem, usytuowanych przy ruchliwych ulicach.
Jej cechą szczególną jest to, że jako jedyna na rynku posiada certyfikat CE. Konstruktorzy firmy WIŚNIOWSKI zadbali o innowacyjny w skali kraju system zabezpieczeń, który dzięki specjalnemu profilowi rurowemu (międzyskrzydłowe zabezpieczenie przed zgnieceniem) pozwala uniknąć potencjalnego ryzyka podczas kontaktu z przeszkodą.
- Marka WIŚNIOWSKI znana jest z innowacyjnego podejścia w kwestii bezpieczeństwa i wyznaczania trendów technicznych, dlatego tym bardziej cieszymy się, że nasze autorskie rozwiązanie zdobyło przychylność Kapituły. Nagroda Top Builder 2024 jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ jest to w pewnym sensie głos branży – mówiła Monika Młynarczyk, dyrektor marketingu WIŚNIOWSKI.
Brama ta jest też wysoce funkcjonalna dzięki systemowi fotokomórek, który powoduje unieruchomienie jej w momencie wykrycia przeszkody. Automatyczne otwieranie bramy składanej to także oszczędność czasu czy uniknięcie zmoknięcia lub przewiania. Co ważne, może być ona produkowana w pełnym zakresie szerokości: od 3 do nawet 6 metrów. Przy wyborze bramy wjazdowej liczy się także jej estetyka. Kolekcje CLASSIC, LUX i MODERN, w jakich dostępna jest brama ogrodzeniowa składana WIŚNIOWSKI, umożliwiają jej dopasowanie do pozostałych elementów ogrodzenia, a system Home Inclusive™ WIŚNIOWSKI pozwala na idealne skomponowanie kolorów struktur i wzorów bram, okien, drzwi i ogrodzeń.
Nagrodę w imieniu firmy odebrała Magda Strzykalska, Specjalista ds. Public Relations.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.